Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heemskerk: geen medaille, maar grote overwinning op mezelf

Heemskerk: geen medaille, maar grote overwinning op mezelf

TOKIO (ANP) - Zwemster Femke Heemskerk voelt zich ook zonder medaille een winnaar. De 33-jarige Heemskerk eindigde op de Olympische Spelen van Tokio als zesde in de finale van de 100 meter vrije slag. Dat deed ze met een evenaring van haar één na beste tijd ooit, 52,79 seconden. In april 2015 zwom ze achtereenvolgens 52,79 en 52,69, nog altijd het Nederlands record.

"Als je een medaille wint, is dat vooral voor de buitenwereld zodat je kan laten zien: kijk, dit heb ik. Maar dat neemt niet weg dat ik hier een hartstikke grote overwinning heb geboekt op mezelf", zei Heemskerk met een stralende lach in het Tokyo Aquatics Centre. "Ik deed het voor mezelf en ik heb alles eruit gehaald wat erin zat. Daar ben ik gewoon heel trots op. Ik heb er ontzettend van genoten."

Twijfels en demonen

Aan het einde van haar lange carrière heeft Heemskerk afgerekend met de twijfels en 'demonen' in haar hoofd die op belangrijke momenten nogal eens naar boven kwamen. Ze pakte in mei bij de EK in Boedapest haar eerste grote individuele titel op de langebaan. Heemskerk won de 100 vrij in 53,05. Onder de hoede van coach Marcel Wouda heeft ze rust en balans gevonden.

"Ik voel me nu nog veel beter dan in Boedapest. Daar was ik ook wel vrij, maar nu voel ik me nog vrijer. Ik was ook flexibel in de aanpak. Iedereen heeft een beetje houvast met rituelen en zo, maar ik dacht: ik krijg niet vaak de kans om 's ochtends om 11.00 uur een finale te zwemmen, ik moet gewoon opladen, opladen, opladen. Samen met Marcel heb ik een mooi plan gemaakt, daar heb ik 100 procent vertrouwen in. Dit is er uitgekomen en 'I'll take it'."

Heemskerk, bezig aan haar vierde Spelen, eindigde in haar eerste individuele finale op de Spelen op 0,26 seconde van het brons. "Dat is wel iets, maar niet superveel. Ik ben hier heel blij mee. Ik laat gewoon zien dat ik weer mijn beste tijden kan zwemmen", aldus Heemskerk, die iedere ronde iets sneller ging. Van 53,10 in de series naar 52,93 in de halve finales en 52,79 in de finale.

Genieten

"Ik wist dat ik een beetje geluk nodig had om het podium te halen. Vooraf voelde ik al die goede en positieve emoties in mijn lichaam. Ik was in de callroom ook het meest ontspannen van alle zwemsters, gewoon lekker lachen en genieten. Ik heb precies gedaan wat ik wilde doen, geen fouten gemaakt. Dat ik dat kan in een olympische finale, is gewoon hartstikke goed. Ik ben hartstikke blij en hartstikke trots." Heemskerk komt ook nog in actie op de 50 vrij en zwemt vermoedelijk de finale van de gemengde estafette op de 4x100 wissel

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

5 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

6 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

6 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

6 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

6 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

7 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

7 uur geleden