Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heemskerk: geen medaille, maar grote overwinning op mezelf

Heemskerk: geen medaille, maar grote overwinning op mezelf

TOKIO (ANP) - Zwemster Femke Heemskerk voelt zich ook zonder medaille een winnaar. De 33-jarige Heemskerk eindigde op de Olympische Spelen van Tokio als zesde in de finale van de 100 meter vrije slag. Dat deed ze met een evenaring van haar één na beste tijd ooit, 52,79 seconden. In april 2015 zwom ze achtereenvolgens 52,79 en 52,69, nog altijd het Nederlands record.

"Als je een medaille wint, is dat vooral voor de buitenwereld zodat je kan laten zien: kijk, dit heb ik. Maar dat neemt niet weg dat ik hier een hartstikke grote overwinning heb geboekt op mezelf", zei Heemskerk met een stralende lach in het Tokyo Aquatics Centre. "Ik deed het voor mezelf en ik heb alles eruit gehaald wat erin zat. Daar ben ik gewoon heel trots op. Ik heb er ontzettend van genoten."

Twijfels en demonen

Aan het einde van haar lange carrière heeft Heemskerk afgerekend met de twijfels en 'demonen' in haar hoofd die op belangrijke momenten nogal eens naar boven kwamen. Ze pakte in mei bij de EK in Boedapest haar eerste grote individuele titel op de langebaan. Heemskerk won de 100 vrij in 53,05. Onder de hoede van coach Marcel Wouda heeft ze rust en balans gevonden.

"Ik voel me nu nog veel beter dan in Boedapest. Daar was ik ook wel vrij, maar nu voel ik me nog vrijer. Ik was ook flexibel in de aanpak. Iedereen heeft een beetje houvast met rituelen en zo, maar ik dacht: ik krijg niet vaak de kans om 's ochtends om 11.00 uur een finale te zwemmen, ik moet gewoon opladen, opladen, opladen. Samen met Marcel heb ik een mooi plan gemaakt, daar heb ik 100 procent vertrouwen in. Dit is er uitgekomen en 'I'll take it'."

Heemskerk, bezig aan haar vierde Spelen, eindigde in haar eerste individuele finale op de Spelen op 0,26 seconde van het brons. "Dat is wel iets, maar niet superveel. Ik ben hier heel blij mee. Ik laat gewoon zien dat ik weer mijn beste tijden kan zwemmen", aldus Heemskerk, die iedere ronde iets sneller ging. Van 53,10 in de series naar 52,93 in de halve finales en 52,79 in de finale.

Genieten

"Ik wist dat ik een beetje geluk nodig had om het podium te halen. Vooraf voelde ik al die goede en positieve emoties in mijn lichaam. Ik was in de callroom ook het meest ontspannen van alle zwemsters, gewoon lekker lachen en genieten. Ik heb precies gedaan wat ik wilde doen, geen fouten gemaakt. Dat ik dat kan in een olympische finale, is gewoon hartstikke goed. Ik ben hartstikke blij en hartstikke trots." Heemskerk komt ook nog in actie op de 50 vrij en zwemt vermoedelijk de finale van de gemengde estafette op de 4x100 wissel

Meer uit Sport

Weggestuurde Britse journalist 'diep teleurgesteld' in Verstappen

SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.

6 uur geleden
Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

8 uur geleden
Transgender Netwerk: 'IOC zwicht voor desinformatie en angst'

DEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".

8 uur geleden
Norris gelooft in veerkracht McLaren: we worden weer de beste

SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."

8 uur geleden
IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

11 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

12 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

16 uur geleden