
Heel TeamNL blij met uitsluiting paralympiërs Rusland en Belarus
BEIJING (ANP) - De Nederlandse ploeg op de Paralympische Spelen is blij dat Russische en Belarussische sporters toch niet mee mogen doen aan het evenement, dat vrijdag begint. TeamNL had samen met andere ploegen geprotesteerd tegen het eerdere besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om de sporters uit de landen, die betrokken zijn bij het militair binnenvallen van Oekraïne, onder neutrale vlag te laten meedoen. Een dag later werden de Russen en Belarussen toch uitgesloten.
Chef de mission bij TeamNL, Esther Vergeer, wilde maandag nog dat Russen gewoon mee zouden kunnen doen. "Maar de oorlog wordt zo hevig en gaat over alle grenzen heen, dat we ook alles aan moeten grijpen om de boodschap duidelijk te maken. Ook de sportwereld moet daarin mee. Normaal wil je politiek en sport niet met elkaar vermengen, maar daar komen we nu niet onderuit."
Ook de acht Nederlandse paralympiërs vonden dat, zegt Vergeer. "Het geluid dat ik hoorde was: 'de Russische sporters zijn goede gasten en hebben hier ook goed voor getraind. Maar wat in Oekraïne gebeurt, moeten we een halt toeroepen." Het onderwerp houdt de sporters bezig, maar ze willen zich er ook voor kunnen afsluiten. "Ze willen hier ook hun beste prestatie ooit neerzetten."
Meer uit Sport
WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de halve finales bereikt van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander rekende in de kwartfinales af met de Chinees Bu Yunchaokete in drie sets: 6-3 5-7 6-3. Over een paar uur speelt hij al zijn volgende partij.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in Brussel op imponerende wijze de 1500 meter gewonnen. De pas 20-jarige Oosterhouter snelde naar de winst in 3.30,58. Hij kwam bijna een seconde eerder over de meet dan de Keniaan Phanuel Kipkosgei Koech, die als tweede eindigde in 3.31,41. De Amerikaan Yared Nuguse werd derde in 3.31,51.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong kan zich opmaken voor zijn debuut in het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer rondde het kwalificatietoernooi succesvol af met een duidelijke zege in de derde ronde op de Amerikaan Mitchell Krueger: 6-4 6-1.
3 uur geledenGERAARDSBERGEN (ANP) - Mathieu van der Poel had naar eigen zeggen niet de beste benen, maar wist niettemin de derde etappe van de Renewi Tour te winnen. Met een uiterste krachtsinspanning sprintte hij in Geraardsbergen zijn Belgische medevluchters Arnaud De Lie en Tim Wellens eraf. "Ik had niet de beste benen, maar ging ook niet echt kapot. Dat is exact wat ik nodig heb om in een betere vorm te komen: lang diep gaan", zei hij bij de finish tegen Sporza.
6 uur geledenGERAARDSBERGEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de derde etappe gewonnen van de Renewi Tour, de vijfdaagse etappekoers door Nederland en België. De Nederlandse toprenner kwam in een heuvelachtige rit over 182 kilometer als eerste aan op de Vesten van Geraardsbergen. Hij klopte in de eindsprint zijn Belgische medevluchters Arnaud De Lie en Tim Wellens.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Damiano Caruso verschijnt zaterdag niet aan de start van de Ronde van Spanje. De Italiaan heeft donderdag een hand gebroken bij een valpartij tijdens een training.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik zijn in een hotel bij Schiphol slaags geraakt bij een staredown een dag voor hun gevecht in Ahoy. Ze kwamen met elkaar in aanraking bij het officiële weegmoment voor Glory 103, waarna er een handgemeen ontstond. Beveiligers moesten Rigters en Ben Saddik weghalen.
9 uur geleden