Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heel Cuba zonder elektriciteit na weken stroomstoringen

Heel Cuba zonder elektriciteit na weken stroomstoringen

HAVANA (ANP/RTR) - In Cuba is het nationale elektriciteitsnet uitgevallen, waardoor het hele eiland zonder stroom zit. Het communistische land heeft al langer last van stroomstoringen en volgens de premier komt dat vooral door brandstoftekorten. De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel zegt dat de overheid "niet zal rusten tot het hersteld is".

De regering sloot eerder op de dag al scholen en niet-essentiële industrie om ervoor te zorgen dat het stroomnet kon blijven draaien, maar rond het middaguur stopte de belangrijkste elektriciteitscentrale van het land er helemaal mee. Sindsdien zitten zo'n 10 miljoen mensen zonder stroom. De autoriteiten weten niet hoelang het duurt voordat het probleem is opgelost.

Premier Manuel Marrero wijt de vele stroomstoringen van de laatste weken aan een "perfecte storm": een verouderd netwerk, een toenemende vraag naar stroom en vooral grote brandstoftekorten. Cuba krijgt steeds minder brandstoffen binnen uit landen als Venezuela, Mexico en Rusland, die hun eigen grondstoffen meer gebruiken. Ook heeft het land last van Amerikaanse sancties. Bovendien kunnen schepen met brandstoffen het eiland de laatste weken moeilijk bereiken door de harde wind na orkaan Milton.

Marrero hield donderdag nog een televisietoespraak over de stroomcrisis, maar had daarbij ook veel last van de storingen. Zijn speech werd daardoor uren uitgesteld.

Meer uit Buitenland

Iraanse delegatie donderdagavond naar Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.

52 minuten geleden
VN-chef hekelt aanvallen Israël met burgerslachtoffers in Libanon

NEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.

56 minuten geleden
Trump: al onze militairen en hun materieel blijven nabij Iran

WASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".

3 uur geleden
Seriemoordenaar VS bekent schuld aan moorden bij Gilgo Beach

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.

4 uur geleden
Rutte valt Trump bij in kritiek op Europese bondgenoten om Iran

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.

4 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

12 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

12 uur geleden