Heel Cuba zonder elektriciteit na weken stroomstoringen
HAVANA (ANP/RTR) - In Cuba is het nationale elektriciteitsnet uitgevallen, waardoor het hele eiland zonder stroom zit. Het communistische land heeft al langer last van stroomstoringen en volgens de premier komt dat vooral door brandstoftekorten. De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel zegt dat de overheid "niet zal rusten tot het hersteld is".
De regering sloot eerder op de dag al scholen en niet-essentiële industrie om ervoor te zorgen dat het stroomnet kon blijven draaien, maar rond het middaguur stopte de belangrijkste elektriciteitscentrale van het land er helemaal mee. Sindsdien zitten zo'n 10 miljoen mensen zonder stroom. De autoriteiten weten niet hoelang het duurt voordat het probleem is opgelost.
Premier Manuel Marrero wijt de vele stroomstoringen van de laatste weken aan een "perfecte storm": een verouderd netwerk, een toenemende vraag naar stroom en vooral grote brandstoftekorten. Cuba krijgt steeds minder brandstoffen binnen uit landen als Venezuela, Mexico en Rusland, die hun eigen grondstoffen meer gebruiken. Ook heeft het land last van Amerikaanse sancties. Bovendien kunnen schepen met brandstoffen het eiland de laatste weken moeilijk bereiken door de harde wind na orkaan Milton.
Marrero hield donderdag nog een televisietoespraak over de stroomcrisis, maar had daarbij ook veel last van de storingen. Zijn speech werd daardoor uren uitgesteld.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.
10 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
8 uur geleden