
Hecking weg na gemiste promotie Hamburger SV
HAMBURG (ANP) - Het opnieuw missen van promotie naar de Bundesliga heeft bij Hamburger SV geleid tot het vertrek van coach Dieter Hecking. De voormalige topclub meldde zaterdag dat de wegen van HSV en de ervaren trainer scheiden. "Ik ben een jaar geleden hier begonnen met als doel een terugkeer naar de Bundesliga. Dat doel is niet bereikt en daarvoor neem ik mijn verantwoordelijkheid", meldde Hecking.
Het contract van Hecking zou automatisch worden verlengd als de club erin was geslaagd terug te keren op het hoogste niveau. Maar HSV, met de Nederlanders Timo Letschert en Rick van Drongelen, eindigde als vierde na een thuisnederlaag op de slotdag van liefst 5-1 tegen Sandhausen. Met een gelijkspel was de ploeg zeker geweest van deelname aan de play-off om promotie en degradatie.
Lokale media noemen Alfred Schreuder, dit seizoen ontslagen bij Hoffenheim, als kandidaat om Hecking op te volgen. Hamburger SV degradeerde na een recordperiode van 55 jaar in 2018 uit de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.
11 uur geledenTHUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
14 uur geledenOBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.
14 uur geleden