Heathrow: mogelijk pas in 2026 volledig herstel luchtvaart
LONDEN (ANP/RTR) - De Londense luchthaven Heathrow denkt dat het luchtverkeer mogelijk pas in 2026 volledig hersteld zal zijn van de coronapandemie. Wel ziet de drukste luchthaven van het Verenigd Koninkrijk tekenen van een aantrekkende vraag naar vliegreizen.
Het aantal reizigers bij Heathrow nam in het afgelopen kwartaal toe dankzij de versoepelde reisregels, maar ligt nog wel altijd fors lager dan voor de uitbraak van de crisis. Sinds het begin van de pandemie leed het luchthavenbedrijf een verlies van 3,4 miljard pond, omgerekend 3,9 miljard euro.
Heathrow-topman John Holland-Kaye spreekt dan ook van een zeer moeilijk anderhalf jaar voor het vliegveld. "Maar we zien dat het herstel begint te komen", aldus de topman tegen de BBC. Hij vindt het vooral belangrijk dat vaccinatiecampagnes wereldwijd door blijven gaan om grenzen te kunnen heropenen en het reisverkeer te stimuleren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.
4 uur geleden