Heathrow Airport wil voor 56 miljard euro uitbreiden
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Heathrow Airport in Londen wil voor 49 miljard pond (ruim 56 miljard euro) uitbreiden. Het plan omvat onder meer de aanleg van een controversiële derde landingsbaan van 3,5 kilometer, die zeker 24 miljard euro moet kosten. Verder moet er een nieuwe terminal gebouwd worden, moeten huidige faciliteiten vernieuwd worden en moet de ringweg van Londen omgelegd worden.
Volgens Heathrow Airport moet de uitbreiding van het vliegveld ruimte maken voor 276.000 extra vluchten per jaar en een toename van 82 miljoen jaarlijkse bezoekers naar 150 miljoen. Heathrow wil al langer een nieuwe landingsbaan aanleggen. Als de plannen doorgaan, kan die binnen tien jaar klaar zijn. Daarvoor zouden dan wel 752 woningen in de omgeving gesloopt moeten worden.
De burgemeester van Londen, Sadiq Khan, is tegen de nieuwe landingsbaan vanwege geluidsoverlast, luchtvervuiling en klimaatdoelen. Het Britse kabinet zou wel achter de plannen staan.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
1 uur geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
9 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
9 uur geleden