
HDN: steeds minder hypotheekaanvragen voor kopen woning
UTRECHT (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen voor voor het kopen van een woning is in het derde kwartaal verder gedaald. Volgens de coöperatieve vereniging Hypotheken Data Netwerk (HDN) lag het totaal aantal hypotheekaanvragen met bijna 119.400 nagenoeg gelijk aan dezelfde periode vorig jaar, maar gaat het vaker om het oversluiten van een hypotheek of het afsluiten van een tweede hypotheek voor bijvoorbeeld een verbouwing.
Het aantal aanvragen voor de aanschaf van een woning daalde met bijna 20 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal van vorig jaar, naar 58.369. Dat toont volgens HDN, een initiatief van diverse hypotheek-, krediet- en verzekeringsmaatschappijen, aan dat de krapte op de woningmarkt de kopersmarkt in zijn greep houdt, vooral in de goedkopere segmenten van de markt.
De krapte is ook af te zien in het gemiddelde hypotheekbedrag dat met 11,4 procent steeg naar 348.023 euro. De woningwaarde groeide in het derde kwartaal op jaarbasis met 17 procent naar 452.000 euro.
Onder niet-kopers steeg het aantal hypotheekaanvragen afgelopen kwartaal met een derde tot dik 61.000. Daarbij nam ook het gemiddelde hypotheekbedrag met 11 procent toe. Dat kan volgens HDN te maken hebben met de stijgende kosten voor een verbouwing. Naar schatting van HDN verloopt ongeveer 85 procent van de hypotheekaanvragen in Nederland via het netwerk van de organisatie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft vrijdag de Wereldbank gevraagd haar steun aan China stop te zetten. In plaats daarvan kunnen de middelen van 's werelds grootste organisatie voor ontwikkelingssamenwerking volgens hem beter worden ingezet voor landen met grotere behoeften.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. Nieuwe zorgen over de gezondheid van regionale Amerikaanse banken drukten de stemming bij beleggers. Twee kredietverstrekkers hadden kredietfraude onthuld. Dit leidde tot verdere zorgen over de kredietkwaliteit bij banken, na twee recente faillissementen in de Amerikaanse autosector.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten kampen met een veel te hoge staatsschuld en een onhoudbaar begrotingstekort. Daarvoor heeft demissionair minister van Financiën Eelco Heinen gewaarschuwd bij de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington. Hij beschouwt dit als belangrijke zorg in de wereldeconomie. "Je ziet het nu al gebeuren dat de langetermijnrentes op beginnen te lopen. Mensen zien de risico's opbouwen."
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs koerst af op de sterkste wekelijkse stijging in jaren. Het edelmetaal is deze week bijna 8 procent in prijs gestegen tot een nieuw recordniveau van bijna 4380 dollar per troy ounce (31,1 gram). Volgens berekeningen van persbureau Bloomberg is dat de sterkste wekelijkse stijging sinds 2020.
3 uur geledenVOORBURG (ANP) - De brancheverenigingen van pompstations hopen dat medewerkers nog even volhouden met het controleren van de legitimatie van alle tabakskopers. Zij erkennen dat de oplopende agressie het tegenovergestelde is van het doel van de ingevoerde maatregel, maar hopen dat klanten eraan gaan wennen.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De waarde van de Nederlandse export van bloemen en planten is over de eerste negen maanden van dit jaar gegroeid. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB) op basis van exportstatistieken van Floridata.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Casino's kunnen een gedeeltelijke terugbetaling van de kansspelheffing krijgen. Het gaat om de heffingen die ze moesten betalen tijdens de coronapandemie, terwijl ze toen gedwongen gesloten waren. Dat heeft de Kansspelautoriteit (Ksa) besloten.
5 uur geleden