Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HDN: hypotheekmarkt koelt af, veel aanvragen voor verbouwing

HDN: hypotheekmarkt koelt af, veel aanvragen voor verbouwing

UTRECHT (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is ook in mei gedaald. Volgens Hypotheken Data Netwerk (HDN) werden er afgelopen maand 42.000 aanvragen gedaan, waarbij er vooral meer vraag was naar leningen voor de verbouwing van een woning.

In het eerste kwartaal was er nog sprake van een piek in het aantal aanvragen, met februari als absolute topmaand met 72.351 aanvragen. Dat had vooral te maken met de stijgende rentes, waardoor veel huizenbezitters besloten om de hypotheek om te zetten. In mei waren het vooral de verbouwers die zich bij de hypotheekverstrekkers meldden.

Verbouwers waren in mei goed voor 8900 aanvragen. Het aantal aanvragen van oversluiters stond op 6300. Volgens HDN zorgde deze groep de laatste maanden juist voor een piek in het aantal aanvragen. In vergelijking met recordmaand februari daalde het aantal oversluiters met 69 procent.

Looptijd hypotheek omlaag

Verder merkt HDN op dat de gemiddelde looptijd van een hypotheek lager ligt. Waar een jaar eerder nog 57 procent van de aanvragers het leningdeel voor twintig jaar vastzette, was dit in mei dit jaar 39 procent. Bij een kortere rentevaste periode zijn de maandlasten lager. Het gemiddelde inkomen van hypotheekaanvragers ging verder over de hele breedte omhoog.

Tot slot concludeert HDN, gelet op de gemiddelde hypotheeksom in de kopersmarkt, dat doorstromers in doorsnee minder overbieden voor een woning. Voor starters blijft de woningmarkt uiterst krap. Het gemiddelde hypotheekbedrag van doorstromers daalde licht, terwijl de gemiddelde hypotheeksom bij starters juist 6 procent steeg.

HDN is een coöperatieve vereniging en een initiatief van diverse hypotheek-, krediet- en verzekeringsmaatschappijen. Naar schatting van de organisatie verloopt ongeveer 85 procent van de hypotheekaanvragen in Nederland via het netwerk van HDN.

Meer uit Financieel

Foodwatch stapt in Frankrijk naar de rechter om babyvoeding

PARIJS (ANP) - Foodwatch stapt donderdag samen met getroffen Franse families naar de rechter in Frankrijk rondom de mogelijk besmette babyvoeding. De voedselwaakhond beschuldigt bedrijven, waaronder Nestlé, en autoriteiten van het "veel te laat waarschuwen van het publiek". Franse autoriteiten onderzoeken de dood van twee baby's die babyvoeding van het voedingsconcern hebben gedronken.

10 minuten geleden
Verlies easyJet loopt op door investeringen in Italië

LONDEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in het afgelopen kwartaal een groter verlies geleden. De Britse budgetvlieger wijt dat aan investeringen in nieuwe bases in Italië en fellere concurrentie.

35 minuten geleden
ING licht hoger in groene AEX-index na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ING ging donderdag licht omhoog op de Amsterdamse beurs. De grootste bank van Nederland zag de winst in het laatste kwartaal van 2025 flink stijgen. Topman Steven van Rijswijk sprak van een sterke commerciële groei en gedisciplineerd kostenbeheer, ondanks de "aanhoudende geopolitieke onzekerheid". Ook 2026 belooft volgens de topman een sterk jaar te worden voor de bank. Voor 2027 zijn de vooruitzichten daarnaast verhoogd. Het aandeel won 0,6 procent.

45 minuten geleden
Michiel Lap volgt Tom de Swaan op als voorzitter bij ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft Michiel Lap benoemd als voorzitter van de raad van commissarissen. Hij volgt Tom de Swaan op, die na bijna acht jaar terugtreedt als voorzitter.

1 uur geleden
Action opende vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels

ZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action heeft vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels geopend. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. Gemiddeld kwam er minstens één winkel per dag bij. Action kent mede daardoor een flinke groei.

1 uur geleden
PostNL wil dat pakketbezorgers alle rouwkaarten gaan bezorgen

DEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van rouwkaarten moet binnenkort volledig door pakketbezorgers worden gedaan. Dat heeft te maken met veranderingen in de regels rond de postbezorging, waardoor PostNL vanaf komende zomer minder vaak de post hoeft rond te brengen.

1 uur geleden
Vraag naar geheugenchips voor AI bezorgt Samsung recordresultaat

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het laatste kwartaal van 2025 een recordwinst geboekt. Dat dankte het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern aan de sterk gestegen vraag naar speciale geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.

1 uur geleden