Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hbo-opleiding tot imam waarschijnlijk 2025 van start

Hbo-opleiding tot imam waarschijnlijk 2025 van start

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse hbo-opleiding tot imam gaat waarschijnlijk in september 2025 van start. In een brief aan de Tweede Kamer meldt minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) dat dit de planning is van de onderwijsinstellingen die deze opleiding op willen zetten: de Vrije Universiteit Amsterdam (VU), de Hogeschool van Amsterdam (HvA) en de hogeschool IPABO. Daarvoor moeten nog wel een aantal procedurele hobbels worden genomen.

In de moslimgemeenschap is behoefte aan zo'n opleiding omdat die nu afhankelijk is van imams uit het buitenland. "Hierdoor is er onvoldoende aansluiting bij onze normen en waarden maar ook bij de behoeften en leefwereld van Nederlandse moslims", schrijft Van Gennip.

De samenwerkende onderwijsinstellingen moeten wel eerst hard maken dat de nieuwe opleiding goed aansluit op de arbeidsmarkt. Daarover zal de Commissie Doelmatigheid Hoger Onderwijs (CDHO) een advies uitbrengen bij demissionair minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) of zijn opvolger. Die besluit vervolgens of de opleiding aan de eisen voldoet om geld te ontvangen uit Den Haag.

De opleiding moet ook nog worden goedgekeurd door de Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO). Als dit alles zonder vertraging verloopt kunnen nieuwe studenten zich in oktober 2024 inschrijven en gaat de opleiding in september 2025 van start.

Meer uit Binnenland

Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

1 uur geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

2 uur geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

2 uur geleden
OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

4 uur geleden
Betalingsgegevens en adressen niet gelekt bij hack Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.

4 uur geleden
Nabestaanden vragen hoogst mogelijke straf voor moedermoord

AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.

4 uur geleden
Cyberexpert: datalekken zijn nooit helemaal te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."

4 uur geleden