Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hbo-opleiding tot imam waarschijnlijk 2025 van start

Hbo-opleiding tot imam waarschijnlijk 2025 van start

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse hbo-opleiding tot imam gaat waarschijnlijk in september 2025 van start. In een brief aan de Tweede Kamer meldt minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) dat dit de planning is van de onderwijsinstellingen die deze opleiding op willen zetten: de Vrije Universiteit Amsterdam (VU), de Hogeschool van Amsterdam (HvA) en de hogeschool IPABO. Daarvoor moeten nog wel een aantal procedurele hobbels worden genomen.

In de moslimgemeenschap is behoefte aan zo'n opleiding omdat die nu afhankelijk is van imams uit het buitenland. "Hierdoor is er onvoldoende aansluiting bij onze normen en waarden maar ook bij de behoeften en leefwereld van Nederlandse moslims", schrijft Van Gennip.

De samenwerkende onderwijsinstellingen moeten wel eerst hard maken dat de nieuwe opleiding goed aansluit op de arbeidsmarkt. Daarover zal de Commissie Doelmatigheid Hoger Onderwijs (CDHO) een advies uitbrengen bij demissionair minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) of zijn opvolger. Die besluit vervolgens of de opleiding aan de eisen voldoet om geld te ontvangen uit Den Haag.

De opleiding moet ook nog worden goedgekeurd door de Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO). Als dit alles zonder vertraging verloopt kunnen nieuwe studenten zich in oktober 2024 inschrijven en gaat de opleiding in september 2025 van start.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

47 minuten geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

56 minuten geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

2 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

2 uur geleden
Nu al meer natuurbranden met NL-Alerts dan heel 2025

DEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.

2 uur geleden
Brand Oirschotse Heide aan één kant onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.

2 uur geleden
Meerdere grote branden in natuurgebieden

WEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.

2 uur geleden