Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hazes en Westenberg veroordeeld tot geldboete in leerplichtzaak

Hazes en Westenberg veroordeeld tot geldboete in leerplichtzaak

ROTTERDAM (ANP) - André Hazes jr. en zijn partner Monique Westenberg zijn donderdag in de rechtbank van Rotterdam veroordeeld tot het betalen van een boete van in totaal 900 euro. De rechter legde de boete op omdat zij in april 2022 hun toen 5-jarige zoontje buiten de schoolvakantie mee op vakantie namen en daar geen toestemming voor hadden van de leerplichtambtenaar.

De rechter achtte het wettelijk en overtuigend bewezen dat er sprake was geweest van schoolverzuim. Tijdens de uitspraak stelde de rechter dat Hazes en Westenberg weliswaar mondeling toestemming hadden van de school om op vakantie te gaan, maar dat de leerplichtambtenaar dat verzoek vervolgens heeft afgewezen. Desondanks koos het stel ervoor om toch op vakantie te gaan en dat is in strijd met de leerplicht.

De opgelegde geldboete van 900 euro is een optelsom van de boetes van 450 euro die Hazes en Westenberg ieder opgelegd hebben gekregen. Het stel legt zich neer bij het vonnis en gaat niet in hoger beroep, meldt hun advocaat Nienke Hoogervorst donderdagmiddag.

De inhoudelijke behandeling van de zaak vond na overleg met de betrokkenen achter gesloten deuren plaats. De uitspraak was wel openbaar. Zowel Hazes en Westenberg als hun advocaat wachtten de uitspraak woensdag niet af. Volgens de advocaat hadden zij zich vanwege andere afspraken verexcuseerd.

Meer uit Binnenland

Oekraïners in Nederland: Poetin verstaat alleen de taal van macht

DEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."

1 uur geleden
Bioscoopsucces The North passeert in twee weken 50.000 bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - De wandelfilm The North heeft in twee weken tijd meer dan 50.000 bezoekers getrokken. Dat heeft distributeur Gusto Entertainment zaterdag gemeld. Daarmee is het de best bezochte Nederlandse arthousefilm van 2025. Deze titel stond op naam van de film Alpha, die in totaal 28.000 bezoekers trok.

3 uur geleden
Gerard Cox (85) ongeneeslijk ziek

DEN HAAG (ANP) - Gerard Cox is ongeneeslijk ziek, laat hij zaterdag in een interview met het AD weten. Er is uitgezaaide slokdarmkanker bij de 85-jarige zanger geconstateerd.

7 uur geleden
Duizenden mensen herdenken einde WO II in Nederlands-Indië

DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben bij het Indisch Monument in Den Haag stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in voormalig Nederlands-Indië. Tijdens de jaarlijkse nationale herdenking zijn alle slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting herdacht. Vrijdag precies tachtig jaar geleden kwam een einde aan de oorlog met de overgave van Japan.

15 uur geleden
Koning: herdenken nooit gemakkelijk en nooit gratuit

DEN HAAG (ANP) - "Herdenken is nooit gemakkelijk en kan nooit gratuit zijn", zei koning Willem-Alexander vrijdag bij de herdenking van de Japanse capitulatie bij het Indisch Monument in Den Haag. "Samen herdenken betekent ook samen nadenken over moeilijke en confronterende vragen."

16 uur geleden
Man aangehouden voor voorbereiding extreemrechtse terreurdaad

BADHOEVEDORP (ANP) - De politie heeft donderdag een 24-jarige man aangehouden in Badhoevedorp. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van een terroristisch misdrijf, wapenbezit en het vervaardigen van (onderdelen van) wapens en munitie.

21 uur geleden
Kort geding om pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de rechtbank in Amsterdam is vrijdagmiddag een kort geding, aangespannen door de organisatoren van een protest tegen het geweld in Gaza. Onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten willen protesteren op de Dam, maar dat mag volgens hen niet van de gemeente.

22 uur geleden