Hazard wil in Nations League ritme en gevoel terugvinden
TUBEKE (ANP) - Eden Hazard kijkt uit naar de komende interlands met de Belgische voetbalploeg in de Nations League. Waar veel mede-internationals aan het einde van een zwaar seizoen verlangen naar vakantie, vindt Hazard het juist fijn om weer ritme te kunnen opdoen.
"Het nieuwe seizoen is voor mij al begonnen", zei de aanvoerder van de Belgische ploeg op een persconferentie in Tubeke. De middenvelder van Champions League-winnaar Real Madrid liet eind maart een plaatje uit zijn enkel verwijderen. Op 9 mei hervatte hij de training en een kleine week later maakte Hazard tegen Cádiz weer zijn eerste speelminuten. De finale tegen Liverpool (1-0) bekeek hij zaterdag vanaf de reservebank.
"Ik wist dat het moeilijk zou zijn om dit seizoen nog te spelen, maar het belangrijkste voor mij is om een goede voorbereiding af te werken en klaar te zijn voor volgend seizoen", aldus de 31-jarige Hazard, die vier jaar geleden met België op het WK als derde eindigde.
België begint de Nations League vrijdag met een thuiswedstrijd tegen Nederland en speelt de dagen daarna nog tegen Polen, Wales en opnieuw Polen. Hazard: "Ik weet niet of ik al de wedstrijden ga spelen. Je mag niet vergeten dat ik de voorbije maanden heel weinig gevoetbald heb. Maar ik wil deze wedstrijden wel gebruiken om mijn gevoel en het ritme terug te vinden. In het ideale geval werk ik een goede voorbereiding af om volgend seizoen alles te spelen en een sterk WK te spelen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
2 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
19 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
19 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
19 uur geleden