Hazard wil in Nations League ritme en gevoel terugvinden
TUBEKE (ANP) - Eden Hazard kijkt uit naar de komende interlands met de Belgische voetbalploeg in de Nations League. Waar veel mede-internationals aan het einde van een zwaar seizoen verlangen naar vakantie, vindt Hazard het juist fijn om weer ritme te kunnen opdoen.
"Het nieuwe seizoen is voor mij al begonnen", zei de aanvoerder van de Belgische ploeg op een persconferentie in Tubeke. De middenvelder van Champions League-winnaar Real Madrid liet eind maart een plaatje uit zijn enkel verwijderen. Op 9 mei hervatte hij de training en een kleine week later maakte Hazard tegen Cádiz weer zijn eerste speelminuten. De finale tegen Liverpool (1-0) bekeek hij zaterdag vanaf de reservebank.
"Ik wist dat het moeilijk zou zijn om dit seizoen nog te spelen, maar het belangrijkste voor mij is om een goede voorbereiding af te werken en klaar te zijn voor volgend seizoen", aldus de 31-jarige Hazard, die vier jaar geleden met België op het WK als derde eindigde.
België begint de Nations League vrijdag met een thuiswedstrijd tegen Nederland en speelt de dagen daarna nog tegen Polen, Wales en opnieuw Polen. Hazard: "Ik weet niet of ik al de wedstrijden ga spelen. Je mag niet vergeten dat ik de voorbije maanden heel weinig gevoetbald heb. Maar ik wil deze wedstrijden wel gebruiken om mijn gevoel en het ritme terug te vinden. In het ideale geval werk ik een goede voorbereiding af om volgend seizoen alles te spelen en een sterk WK te spelen."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
15 uur geleden