Hazard start als aanvoerder van België tegen Canada op WK
DOHA (ANP) - Aanvaller Eden Hazard begint woensdag als aanvoerder van België aan het eerste groepsduel met Canada op het WK. "Eden is onze aanvoerder", zei bondscoach Roberto Martínez op een afsluitende persconferentie over de buitenspeler van Real Madrid. "Hij heeft het de laatste twee jaar lastig bij zijn club, maar bij de nationale ploeg is zijn situatie compleet anders. Met hem erbij zijn we sterker. Hij heeft ervaring en talent. Dat is hij niet verloren."
Veel Belgen hebben hun verwachtingspatroon over de nationale ploeg enigszins bijgesteld. De Rode Duivels verloren twee maanden geleden van het Nederlands elftal in de Nations League (1-0) en afgelopen vrijdag was Egypte te sterk in een oefenduel (1-2).
Voor Martínez was de laatste test voor het WK juist leerzaam. "We hebben er veel informatie uit gehaald", zei hij over de vriendschappelijke wedstrijd tegen Egypte. "Ik denk dat we er net zoveel van hebben geleerd als tijdens drie dagen trainen. We missen tegen Canada alleen Romelu Lukaku. Hij is nog geblesseerd. Ik weet niet of hij het tweede of derde groepsduel wel haalt", doelde de bondscoach op de ontmoetingen met Marokko en Kroatië.
Voor veel internationals van België is het WK in Qatar de laatste kans op groot succes, na uitschakeling in de kwartfinale van het WK van 2014 in Brazilië en een derde plaats op de mondiale eindronde van vier jaar later in Rusland. Zo ook voor 35-jarige Jan Vertonghen die tegen Canada zijn 143e interland kan spelen. "Ik snap de discussie over onze ploeg wel een beetje", zei de oud-speler van Ajax. "Een aantal belangrijke spelers is gestopt. Maar er zijn ook talenten bijgekomen. Ik denk dat we weer een sterke ploeg hebben. De nederlaag tegen Egypte was een wake-upcall. Ook Canada heeft snelle aanvallers en kan goed counteren."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
20 uur geleden