Hazard start als aanvoerder van België tegen Canada op WK
DOHA (ANP) - Aanvaller Eden Hazard begint woensdag als aanvoerder van België aan het eerste groepsduel met Canada op het WK. "Eden is onze aanvoerder", zei bondscoach Roberto Martínez op een afsluitende persconferentie over de buitenspeler van Real Madrid. "Hij heeft het de laatste twee jaar lastig bij zijn club, maar bij de nationale ploeg is zijn situatie compleet anders. Met hem erbij zijn we sterker. Hij heeft ervaring en talent. Dat is hij niet verloren."
Veel Belgen hebben hun verwachtingspatroon over de nationale ploeg enigszins bijgesteld. De Rode Duivels verloren twee maanden geleden van het Nederlands elftal in de Nations League (1-0) en afgelopen vrijdag was Egypte te sterk in een oefenduel (1-2).
Voor Martínez was de laatste test voor het WK juist leerzaam. "We hebben er veel informatie uit gehaald", zei hij over de vriendschappelijke wedstrijd tegen Egypte. "Ik denk dat we er net zoveel van hebben geleerd als tijdens drie dagen trainen. We missen tegen Canada alleen Romelu Lukaku. Hij is nog geblesseerd. Ik weet niet of hij het tweede of derde groepsduel wel haalt", doelde de bondscoach op de ontmoetingen met Marokko en Kroatië.
Voor veel internationals van België is het WK in Qatar de laatste kans op groot succes, na uitschakeling in de kwartfinale van het WK van 2014 in Brazilië en een derde plaats op de mondiale eindronde van vier jaar later in Rusland. Zo ook voor 35-jarige Jan Vertonghen die tegen Canada zijn 143e interland kan spelen. "Ik snap de discussie over onze ploeg wel een beetje", zei de oud-speler van Ajax. "Een aantal belangrijke spelers is gestopt. Maar er zijn ook talenten bijgekomen. Ik denk dat we weer een sterke ploeg hebben. De nederlaag tegen Egypte was een wake-upcall. Ook Canada heeft snelle aanvallers en kan goed counteren."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
11 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
13 uur geleden