Hazard start als aanvoerder van België tegen Canada op WK
DOHA (ANP) - Aanvaller Eden Hazard begint woensdag als aanvoerder van België aan het eerste groepsduel met Canada op het WK. "Eden is onze aanvoerder", zei bondscoach Roberto Martínez op een afsluitende persconferentie over de buitenspeler van Real Madrid. "Hij heeft het de laatste twee jaar lastig bij zijn club, maar bij de nationale ploeg is zijn situatie compleet anders. Met hem erbij zijn we sterker. Hij heeft ervaring en talent. Dat is hij niet verloren."
Veel Belgen hebben hun verwachtingspatroon over de nationale ploeg enigszins bijgesteld. De Rode Duivels verloren twee maanden geleden van het Nederlands elftal in de Nations League (1-0) en afgelopen vrijdag was Egypte te sterk in een oefenduel (1-2).
Voor Martínez was de laatste test voor het WK juist leerzaam. "We hebben er veel informatie uit gehaald", zei hij over de vriendschappelijke wedstrijd tegen Egypte. "Ik denk dat we er net zoveel van hebben geleerd als tijdens drie dagen trainen. We missen tegen Canada alleen Romelu Lukaku. Hij is nog geblesseerd. Ik weet niet of hij het tweede of derde groepsduel wel haalt", doelde de bondscoach op de ontmoetingen met Marokko en Kroatië.
Voor veel internationals van België is het WK in Qatar de laatste kans op groot succes, na uitschakeling in de kwartfinale van het WK van 2014 in Brazilië en een derde plaats op de mondiale eindronde van vier jaar later in Rusland. Zo ook voor 35-jarige Jan Vertonghen die tegen Canada zijn 143e interland kan spelen. "Ik snap de discussie over onze ploeg wel een beetje", zei de oud-speler van Ajax. "Een aantal belangrijke spelers is gestopt. Maar er zijn ook talenten bijgekomen. Ik denk dat we weer een sterke ploeg hebben. De nederlaag tegen Egypte was een wake-upcall. Ook Canada heeft snelle aanvallers en kan goed counteren."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
11 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
1 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
21 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
22 uur geleden