Hazard mag hopen op speelminuten in kampioensduel
MADRID (ANP) - Eden Hazard is fit genoeg om donderdag met Real Madrid de Spaanse landstitel te veroveren. Dat zei coach Zinedine Zidane een dag voordat Villarreal op bezoek komt in de Spaanse hoofdstad. Bij winst is de 34e titel een feit voor Real.
De duurste aankoop van vorige zomer beleefde geen gelukkig jaar in Madrid met tal van blessures. Tijdens de coronapauze werd Hazard klaargestoomd voor een rentree, maar erna liep hij in het duel met Espanyol opnieuw tegen een enkelblessure op. De aanvaller kwam sindsdien nog slechts acht minuten, vorige week bij een invalbeurt tegen Alavés, in actie.
Zidane liet eerder al weten nog op Hazard te rekenen dit seizoen, maar dat er zeker geen risico's zouden worden genomen. "Het gaat beter met hem", vertelde de coach woensdag. "Hij heeft geen last meer en traint mee met de groep. Het belangrijkste is dat Eden zich goed voelt. Of hij donderdag ook zal spelen, zullen we dan wel zien."
Zidane kan ook zonder Hazard vertrouwen op een goede afloop. Zijn ploeg won na de hervatting van het seizoen alle negen wedstrijden en houdt FC Barcelona inmiddels vier punten achter zich. Er volgen nog twee duels. Zidane: "De spelers willen hier grootse dingen neerzetten. Als ze hier tekenen, weten ze waar ze terechtkomen: waar deze club voor staat, dat we altijd willen winnen. Toen we na de lockdown opnieuw begonnen te trainen, voelde ik meteen dat de spelers die drang naar succes hadden. Ik zag dat op training: ze bleven bijna allemaal langer om nog wat extra te werken. Dan geniet ik, al geniet ik eigenlijk van alles wat we hier dagelijks doen."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
3 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
19 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
19 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
21 uur geleden