Hazard mag hopen op speelminuten in kampioensduel
MADRID (ANP) - Eden Hazard is fit genoeg om donderdag met Real Madrid de Spaanse landstitel te veroveren. Dat zei coach Zinedine Zidane een dag voordat Villarreal op bezoek komt in de Spaanse hoofdstad. Bij winst is de 34e titel een feit voor Real.
De duurste aankoop van vorige zomer beleefde geen gelukkig jaar in Madrid met tal van blessures. Tijdens de coronapauze werd Hazard klaargestoomd voor een rentree, maar erna liep hij in het duel met Espanyol opnieuw tegen een enkelblessure op. De aanvaller kwam sindsdien nog slechts acht minuten, vorige week bij een invalbeurt tegen Alavés, in actie.
Zidane liet eerder al weten nog op Hazard te rekenen dit seizoen, maar dat er zeker geen risico's zouden worden genomen. "Het gaat beter met hem", vertelde de coach woensdag. "Hij heeft geen last meer en traint mee met de groep. Het belangrijkste is dat Eden zich goed voelt. Of hij donderdag ook zal spelen, zullen we dan wel zien."
Zidane kan ook zonder Hazard vertrouwen op een goede afloop. Zijn ploeg won na de hervatting van het seizoen alle negen wedstrijden en houdt FC Barcelona inmiddels vier punten achter zich. Er volgen nog twee duels. Zidane: "De spelers willen hier grootse dingen neerzetten. Als ze hier tekenen, weten ze waar ze terechtkomen: waar deze club voor staat, dat we altijd willen winnen. Toen we na de lockdown opnieuw begonnen te trainen, voelde ik meteen dat de spelers die drang naar succes hadden. Ik zag dat op training: ze bleven bijna allemaal langer om nog wat extra te werken. Dan geniet ik, al geniet ik eigenlijk van alles wat we hier dagelijks doen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
12 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
19 uur geleden