Haye schenkt Heerenveen vanaf strafschopstip zege op Fortuna
HEERENVEEN (ANP) - Thom Haye heeft sc Heerenveen aan een thuiszege op Fortuna Sittard geholpen. De middenvelder had met twee benutte strafschoppen een groot aandeel in de overwinning van 3-0. Ion Nicolaescu maakte in de slotfase het derde doelpunt van de thuisploeg.
Haye benutte in blessuretijd van de eerste helft een strafschop nadat linksback Mitchell Dijks van Fortuna Sittard een bal met een arm had geblokt. De maker van de openingstreffer was eerder ook al dicht bij een doelpunt. Doelman Ivor Pandur van de bezoekers kreeg nog net een hand tegen zijn afstandsschot. Haye verzilverde in de 62e minuut weer een penalty, na een overtreding van Deroy Duarte op Osame Sahraoui.
Sahraoui was soms ongrijpbaar voor de verdedigers van de Limburgers. De dribbelaar vroeg een keer vergeefs om een strafschop en schonk zijn ploeggenoot Ché Nunnely een grote kans. Maar Nunnely kopte rakelings naast.
Fortuna Sittard kwam voor rust niet veel verder dan een afstandsschot van Alen Halilovic, dat door doelman Andries Noppert werd gekeerd. Kaj Sierhuis schoot in de openingsfase van de tweede helft op de paal namens de club uit Limburg.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
20 uur geleden