Hawks in NBA in laatste seconde van verlenging langs Bulls
ATLANTA (ANP) - De basketballers van Atlanta Hawks hebben in de NBA in de laatste seconde van de verlenging van Chicago Bulls gewonnen. De pas 19 jaar oude AJ Griffin eiste de hoofdrol voor zich op door met een sensationele buzzerbeater voor een 123-122-eindstand te zorgen.
Griffin bracht het publiek in de State Farm Arena in extase. Terwijl de tijd wegtikte, nam hij de bal met zijn rug naar de basket aan en hij wierp de bal vanuit de draai vervolgens met een soort van lob beheerst in de basket. De tiener werd vervolgens bedolven onder de ploeggenoten en technische staf.
Na de reguliere speeltijd was de stand 110-110. De Bulls hadden in het vierde kwart al de mogelijkheid het duel te beslissen. In de slotseconde kreeg Derrick Jones Jr. twee vrije worpen en omdat hij de tweede miste en Bogdan Bogdanovic de rebound pakte, kregen de Hawks nog één mogelijkheid. De thuisploeg wist toch nog een verlenging af te dwingen.
Opvallend genoeg was Griffin vorige maand ook al verantwoordelijk voor een winnende buzzerbeater in de overtime. Toen bezorgde hij de Hawks een 124-122-overwinning op Toronto Raptors.
Atlanta Hawks maakte een einde aan een reeks van drie nederlagen. De ploeg staat zesde in de Eastern Conference, de Bulls bezetten de elfde plek.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden