Hawks in NBA in laatste seconde van verlenging langs Bulls
ATLANTA (ANP) - De basketballers van Atlanta Hawks hebben in de NBA in de laatste seconde van de verlenging van Chicago Bulls gewonnen. De pas 19 jaar oude AJ Griffin eiste de hoofdrol voor zich op door met een sensationele buzzerbeater voor een 123-122-eindstand te zorgen.
Griffin bracht het publiek in de State Farm Arena in extase. Terwijl de tijd wegtikte, nam hij de bal met zijn rug naar de basket aan en hij wierp de bal vanuit de draai vervolgens met een soort van lob beheerst in de basket. De tiener werd vervolgens bedolven onder de ploeggenoten en technische staf.
Na de reguliere speeltijd was de stand 110-110. De Bulls hadden in het vierde kwart al de mogelijkheid het duel te beslissen. In de slotseconde kreeg Derrick Jones Jr. twee vrije worpen en omdat hij de tweede miste en Bogdan Bogdanovic de rebound pakte, kregen de Hawks nog één mogelijkheid. De thuisploeg wist toch nog een verlenging af te dwingen.
Opvallend genoeg was Griffin vorige maand ook al verantwoordelijk voor een winnende buzzerbeater in de overtime. Toen bezorgde hij de Hawks een 124-122-overwinning op Toronto Raptors.
Atlanta Hawks maakte een einde aan een reeks van drie nederlagen. De ploeg staat zesde in de Eastern Conference, de Bulls bezetten de elfde plek.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
8 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
1 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
3 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
4 uur geledenDETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
11 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
19 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
21 uur geleden