
Hawks in NBA in laatste seconde van verlenging langs Bulls
ATLANTA (ANP) - De basketballers van Atlanta Hawks hebben in de NBA in de laatste seconde van de verlenging van Chicago Bulls gewonnen. De pas 19 jaar oude AJ Griffin eiste de hoofdrol voor zich op door met een sensationele buzzerbeater voor een 123-122-eindstand te zorgen.
Griffin bracht het publiek in de State Farm Arena in extase. Terwijl de tijd wegtikte, nam hij de bal met zijn rug naar de basket aan en hij wierp de bal vanuit de draai vervolgens met een soort van lob beheerst in de basket. De tiener werd vervolgens bedolven onder de ploeggenoten en technische staf.
Na de reguliere speeltijd was de stand 110-110. De Bulls hadden in het vierde kwart al de mogelijkheid het duel te beslissen. In de slotseconde kreeg Derrick Jones Jr. twee vrije worpen en omdat hij de tweede miste en Bogdan Bogdanovic de rebound pakte, kregen de Hawks nog één mogelijkheid. De thuisploeg wist toch nog een verlenging af te dwingen.
Opvallend genoeg was Griffin vorige maand ook al verantwoordelijk voor een winnende buzzerbeater in de overtime. Toen bezorgde hij de Hawks een 124-122-overwinning op Toronto Raptors.
Atlanta Hawks maakte een einde aan een reeks van drie nederlagen. De ploeg staat zesde in de Eastern Conference, de Bulls bezetten de elfde plek.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Telstar keert na 47 jaar afwezigheid terug in de Eredivisie. De Noord-Hollanders stelden promotie veilig door in de finale van de play-offs bij Willem II te winnen: 1-3. Het eerste duel eindigde drie dagen eerder in 2-2.
14 minuten geledenGÖTZIS (ANP) - Sofie Dokter is bij de meerkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede geëindigd. De 22-jarige Nederlandse noteerde op vijf van de zeven onderdelen een persoonlijk record en kwam uit op 6576 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de WK-limiet. De WK zijn in september in Tokio.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Paris Saint-Germain "veroordeelt ten zeerste" het geweld in Parijs en op andere plaatsen in Frankrijk na de finale van de Champions League. "Deze Europese titel zou een moment van collectieve vreugde moeten zijn en niet van onrust en chaos", aldus de club, die met 5-0 van Internazionale won, in een verklaring.
1 uur geledenROME (ANP/DPA) - Het wielerpeloton in de Giro d'Italia is zondag met een pauselijke zegen begonnen aan de 21e en laatste etappe met start en finish in Rome. Paus Leo XIV begroette de renners voor de start. "Wielrennen is zo belangrijk. Dank voor alles wat jullie doen. Ik hoop dat jullie altijd je rol als voorbeeld voor anderen in gedachten houden. Jullie zijn hier altijd welkom", sprak de paus.
1 uur geledenROME (ANP) - Olav Kooij heeft de 21e en laatste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was de tweede ritzege voor de Zuid-Hollander van Visma - Lease a Bike. Kooij hield in de massasprint de Australiër Kaden Groves en de Italiaan Matteo Moschetti achter zich.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Australiër Oscar Piastri heeft in de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 zijn vijfde zege van het seizoen geboekt. De coureur van McLaren was vanaf poleposition gestart en hield zijn Britse teamgenoot Lando Norris en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) achter zich. Titelverdediger Max Verstappen passeerde de finish als vijfde, maar werd door een tijdstraf van tien seconden slechts tiende.
3 uur geledenSTAVANGER (ANP) - De Britse wielrenner Matthew Brennan heeft de Ronde van Noorwegen gewonnen. Het grote talent van de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike boekte in de vierde en laatste etappe zijn tweede ritzege.
4 uur geleden