Hawks in NBA in laatste seconde van verlenging langs Bulls
ATLANTA (ANP) - De basketballers van Atlanta Hawks hebben in de NBA in de laatste seconde van de verlenging van Chicago Bulls gewonnen. De pas 19 jaar oude AJ Griffin eiste de hoofdrol voor zich op door met een sensationele buzzerbeater voor een 123-122-eindstand te zorgen.
Griffin bracht het publiek in de State Farm Arena in extase. Terwijl de tijd wegtikte, nam hij de bal met zijn rug naar de basket aan en hij wierp de bal vanuit de draai vervolgens met een soort van lob beheerst in de basket. De tiener werd vervolgens bedolven onder de ploeggenoten en technische staf.
Na de reguliere speeltijd was de stand 110-110. De Bulls hadden in het vierde kwart al de mogelijkheid het duel te beslissen. In de slotseconde kreeg Derrick Jones Jr. twee vrije worpen en omdat hij de tweede miste en Bogdan Bogdanovic de rebound pakte, kregen de Hawks nog één mogelijkheid. De thuisploeg wist toch nog een verlenging af te dwingen.
Opvallend genoeg was Griffin vorige maand ook al verantwoordelijk voor een winnende buzzerbeater in de overtime. Toen bezorgde hij de Hawks een 124-122-overwinning op Toronto Raptors.
Atlanta Hawks maakte een einde aan een reeks van drie nederlagen. De ploeg staat zesde in de Eastern Conference, de Bulls bezetten de elfde plek.
Meer uit Sport
BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
10 uur geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
12 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
14 uur geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
14 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.
16 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.
17 uur geleden