Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie te duur voor Eredivisie

Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie te duur voor Eredivisie

ZEIST (ANP) - De aanwezige camera's konden zondag in de Eredivisiewedstrijd tussen sc Heerenveen - Ajax niet met 100 procent zekerheid vaststellen of Ajax diep in blessuretijd 3-3 maakte in Heerenveen. Het Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie had duidelijkheid kunnen scheppen, maar dat systeem is er niet, legt een woordvoerder van de KNVB uit. De clubs en de KNVB kozen daar niet voor door de hoge kosten.

Of de kopbal van Ajacied Josip Sutalo via Heerenveen-verdediger Sven van Beek volledig over de lijn was gegaan, voordat Pawel Bochniewicz de bal uit het doel schoot, was op basis van de televisiebeelden niet precies te zien. Tot ongeloof van de Ajacieden die overtuigd waren van een doelpunt en op scheidsrechter Danny Makkelie afstormden. Heerenveen trok de 3-2-voorsprong daardoor over de streep.

"De invoering van het Hawk-Eye-systeem was een investering van 5 miljoen euro, dat is ongeveer net zoveel als alle kosten voor de VAR", zei de KNVB-woordvoerder. "Een forse investering waar in samenspraak met de clubs niet voor gekozen is, omdat het niet opwoog tegen de kosten voor de paar keer per jaar dat het nodig is."

Niet bij eredivisiewedstrijden

In plaats daarvan is er in de Eredivisie Goal Line Replay. Bij iedere Eredivisieclub zijn er vier extra doellijncamera's, waarmee de VAR kan zien of de bal volledig over de lijn is geweest. Maar de beelden gaven zondag geen uitsluitsel, waardoor de eerste beslissing - dat het geen doelpunt was - niet werd herroepen door Makkelie. Op het ene beeld was het niet precies te zien door een paal, op het andere beeld was er door de spelers vlak bij de lijn geen goed zicht. "Er kon op basis van die beelden niet met zekerheid worden gezegd dat de bal over de lijn was", aldus de KNVB.

Het Hawk-Eye-systeem, waarbij de scheidsrechter een melding op een horloge krijgt als de bal over de lijn is geweest, wordt wel gebruikt bij onder meer Champions League-wedstrijden. Het systeem is daarom aanwezig in de stadions van Ajax, PSV en Feyenoord, maar wordt niet gebruikt bij Eredivisiewedstrijden. "Alleen bij de finale van de KNVB-beker en bij de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal wordt de technologie wel gebruikt", aldus de KNVB.

Meer uit Voetbal

Einde seizoen voor geblesseerde PEC-aanvaller Shoretire

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.

1 uur geleden
Aanvoerder Kemper vertrekt aan einde seizoen bij NAC Breda

BREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.

1 uur geleden
Senegalese voetbalbond maakt definitieve stap naar CAS

DAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.

1 uur geleden
Lang geopereerd aan diepe snijwond in duim na duel met Liverpool

LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.

7 uur geleden
Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

19 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

19 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

21 uur geleden