Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie te duur voor Eredivisie

Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie te duur voor Eredivisie

ZEIST (ANP) - De aanwezige camera's konden zondag in de Eredivisiewedstrijd tussen sc Heerenveen - Ajax niet met 100 procent zekerheid vaststellen of Ajax diep in blessuretijd 3-3 maakte in Heerenveen. Het Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie had duidelijkheid kunnen scheppen, maar dat systeem is er niet, legt een woordvoerder van de KNVB uit. De clubs en de KNVB kozen daar niet voor door de hoge kosten.

Of de kopbal van Ajacied Josip Sutalo via Heerenveen-verdediger Sven van Beek volledig over de lijn was gegaan, voordat Pawel Bochniewicz de bal uit het doel schoot, was op basis van de televisiebeelden niet precies te zien. Tot ongeloof van de Ajacieden die overtuigd waren van een doelpunt en op scheidsrechter Danny Makkelie afstormden. Heerenveen trok de 3-2-voorsprong daardoor over de streep.

"De invoering van het Hawk-Eye-systeem was een investering van 5 miljoen euro, dat is ongeveer net zoveel als alle kosten voor de VAR", zei de KNVB-woordvoerder. "Een forse investering waar in samenspraak met de clubs niet voor gekozen is, omdat het niet opwoog tegen de kosten voor de paar keer per jaar dat het nodig is."

Niet bij eredivisiewedstrijden

In plaats daarvan is er in de Eredivisie Goal Line Replay. Bij iedere Eredivisieclub zijn er vier extra doellijncamera's, waarmee de VAR kan zien of de bal volledig over de lijn is geweest. Maar de beelden gaven zondag geen uitsluitsel, waardoor de eerste beslissing - dat het geen doelpunt was - niet werd herroepen door Makkelie. Op het ene beeld was het niet precies te zien door een paal, op het andere beeld was er door de spelers vlak bij de lijn geen goed zicht. "Er kon op basis van die beelden niet met zekerheid worden gezegd dat de bal over de lijn was", aldus de KNVB.

Het Hawk-Eye-systeem, waarbij de scheidsrechter een melding op een horloge krijgt als de bal over de lijn is geweest, wordt wel gebruikt bij onder meer Champions League-wedstrijden. Het systeem is daarom aanwezig in de stadions van Ajax, PSV en Feyenoord, maar wordt niet gebruikt bij Eredivisiewedstrijden. "Alleen bij de finale van de KNVB-beker en bij de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal wordt de technologie wel gebruikt", aldus de KNVB.

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

4 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

5 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

7 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

7 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

8 uur geleden