Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie te duur voor Eredivisie

Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie te duur voor Eredivisie

ZEIST (ANP) - De aanwezige camera's konden zondag in de Eredivisiewedstrijd tussen sc Heerenveen - Ajax niet met 100 procent zekerheid vaststellen of Ajax diep in blessuretijd 3-3 maakte in Heerenveen. Het Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie had duidelijkheid kunnen scheppen, maar dat systeem is er niet, legt een woordvoerder van de KNVB uit. De clubs en de KNVB kozen daar niet voor door de hoge kosten.

Of de kopbal van Ajacied Josip Sutalo via Heerenveen-verdediger Sven van Beek volledig over de lijn was gegaan, voordat Pawel Bochniewicz de bal uit het doel schoot, was op basis van de televisiebeelden niet precies te zien. Tot ongeloof van de Ajacieden die overtuigd waren van een doelpunt en op scheidsrechter Danny Makkelie afstormden. Heerenveen trok de 3-2-voorsprong daardoor over de streep.

"De invoering van het Hawk-Eye-systeem was een investering van 5 miljoen euro, dat is ongeveer net zoveel als alle kosten voor de VAR", zei de KNVB-woordvoerder. "Een forse investering waar in samenspraak met de clubs niet voor gekozen is, omdat het niet opwoog tegen de kosten voor de paar keer per jaar dat het nodig is."

Niet bij eredivisiewedstrijden

In plaats daarvan is er in de Eredivisie Goal Line Replay. Bij iedere Eredivisieclub zijn er vier extra doellijncamera's, waarmee de VAR kan zien of de bal volledig over de lijn is geweest. Maar de beelden gaven zondag geen uitsluitsel, waardoor de eerste beslissing - dat het geen doelpunt was - niet werd herroepen door Makkelie. Op het ene beeld was het niet precies te zien door een paal, op het andere beeld was er door de spelers vlak bij de lijn geen goed zicht. "Er kon op basis van die beelden niet met zekerheid worden gezegd dat de bal over de lijn was", aldus de KNVB.

Het Hawk-Eye-systeem, waarbij de scheidsrechter een melding op een horloge krijgt als de bal over de lijn is geweest, wordt wel gebruikt bij onder meer Champions League-wedstrijden. Het systeem is daarom aanwezig in de stadions van Ajax, PSV en Feyenoord, maar wordt niet gebruikt bij Eredivisiewedstrijden. "Alleen bij de finale van de KNVB-beker en bij de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal wordt de technologie wel gebruikt", aldus de KNVB.

Meer uit Voetbal

Gelijkspel Groningen en PEC Zwolle op besneeuwd veld in Euroborg

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.

7 uur geleden
Voetbalsters PEC Zwolle boeken monsterzege op Ajax

ZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.

11 uur geleden
RB Leipzig blijft naaste belager Bayern na zege op Bremen

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.

11 uur geleden
AS Roma na zege bij Cremonese koploper in Serie A

CREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.

11 uur geleden
Groningen-PEC Zwolle stilgelegd vanwege te glad veld

GRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.

12 uur geleden
Berrettini zet Italië in finale Davis Cup op 1-0 tegen Spanje

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.

12 uur geleden
Telstar na gelijkspel tegen Utrecht op laatste plaats Eredivisie

VELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.

12 uur geleden