Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie te duur voor Eredivisie

Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie te duur voor Eredivisie

ZEIST (ANP) - De aanwezige camera's konden zondag in de Eredivisiewedstrijd tussen sc Heerenveen - Ajax niet met 100 procent zekerheid vaststellen of Ajax diep in blessuretijd 3-3 maakte in Heerenveen. Het Hawk-Eye-systeem voor doellijntechnologie had duidelijkheid kunnen scheppen, maar dat systeem is er niet, legt een woordvoerder van de KNVB uit. De clubs en de KNVB kozen daar niet voor door de hoge kosten.

Of de kopbal van Ajacied Josip Sutalo via Heerenveen-verdediger Sven van Beek volledig over de lijn was gegaan, voordat Pawel Bochniewicz de bal uit het doel schoot, was op basis van de televisiebeelden niet precies te zien. Tot ongeloof van de Ajacieden die overtuigd waren van een doelpunt en op scheidsrechter Danny Makkelie afstormden. Heerenveen trok de 3-2-voorsprong daardoor over de streep.

"De invoering van het Hawk-Eye-systeem was een investering van 5 miljoen euro, dat is ongeveer net zoveel als alle kosten voor de VAR", zei de KNVB-woordvoerder. "Een forse investering waar in samenspraak met de clubs niet voor gekozen is, omdat het niet opwoog tegen de kosten voor de paar keer per jaar dat het nodig is."

Niet bij eredivisiewedstrijden

In plaats daarvan is er in de Eredivisie Goal Line Replay. Bij iedere Eredivisieclub zijn er vier extra doellijncamera's, waarmee de VAR kan zien of de bal volledig over de lijn is geweest. Maar de beelden gaven zondag geen uitsluitsel, waardoor de eerste beslissing - dat het geen doelpunt was - niet werd herroepen door Makkelie. Op het ene beeld was het niet precies te zien door een paal, op het andere beeld was er door de spelers vlak bij de lijn geen goed zicht. "Er kon op basis van die beelden niet met zekerheid worden gezegd dat de bal over de lijn was", aldus de KNVB.

Het Hawk-Eye-systeem, waarbij de scheidsrechter een melding op een horloge krijgt als de bal over de lijn is geweest, wordt wel gebruikt bij onder meer Champions League-wedstrijden. Het systeem is daarom aanwezig in de stadions van Ajax, PSV en Feyenoord, maar wordt niet gebruikt bij Eredivisiewedstrijden. "Alleen bij de finale van de KNVB-beker en bij de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal wordt de technologie wel gebruikt", aldus de KNVB.

Meer uit Voetbal

PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

3 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

4 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

5 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

5 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

9 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

9 uur geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

13 uur geleden