Havik en Van Schip stellen teleur op koppelkoers EK baanwielrennen
APELDOORN (ANP) - Yoeri Havik en Jan-Willem van Schip zijn er bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn niet in geslaagd zich te mengen in de strijd om de medailles op de koppelkoers. De regerend wereldkampioenen eindigden op de piste van Omnisport slechts als achtste.
De Europese titel ging naar de titelverdedigers Roger Kluge en Theo Reinhardt uit Duitsland. De Fransen Thomas Boudat en Donavan Grondin pakten het zilver, terwijl het brons ging naar de Denen Michael Mørkøv en Theodor Storm.
De koppelkoers is een onderdeel op de Olympische Spelen. "Heel erg teleurstellend", oordeelde Havik bij de NOS. Toen een aantal landen wegreed om de rest op een ronde te rijden, bleven de Nederlanders te lang afwachten. "Wij keken naar de Britten en zij naar ons."
Op de scratch bij de vrouwen, het niet-olympische nummer waarbij een groep rensters 10 kilometer aflegt waarna gesprint wordt om de winst, eindigde Lisa van Belle als twaalfde. Het goud was voor de Française Clara Copponi, die de Belgische Lani Wittevrongel en de Italiaanse Martina Fidanza achter zich hield. Van Belle verving de geblesseerde Maike van der Duin, die de afgelopen drie jaar telkens tweede was op de WK.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
2 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
6 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
8 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
11 uur geleden