Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havik en Van Schip stellen teleur op koppelkoers EK baanwielrennen

Havik en Van Schip stellen teleur op koppelkoers EK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Yoeri Havik en Jan-Willem van Schip zijn er bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn niet in geslaagd zich te mengen in de strijd om de medailles op de koppelkoers. De regerend wereldkampioenen eindigden op de piste van Omnisport slechts als achtste.

De Europese titel ging naar de titelverdedigers Roger Kluge en Theo Reinhardt uit Duitsland. De Fransen Thomas Boudat en Donavan Grondin pakten het zilver, terwijl het brons ging naar de Denen Michael Mørkøv en Theodor Storm.

De koppelkoers is een onderdeel op de Olympische Spelen. "Heel erg teleurstellend", oordeelde Havik bij de NOS. Toen een aantal landen wegreed om de rest op een ronde te rijden, bleven de Nederlanders te lang afwachten. "Wij keken naar de Britten en zij naar ons."

Op de scratch bij de vrouwen, het niet-olympische nummer waarbij een groep rensters 10 kilometer aflegt waarna gesprint wordt om de winst, eindigde Lisa van Belle als twaalfde. Het goud was voor de Française Clara Copponi, die de Belgische Lani Wittevrongel en de Italiaanse Martina Fidanza achter zich hield. Van Belle verving de geblesseerde Maike van der Duin, die de afgelopen drie jaar telkens tweede was op de WK.

Meer uit Sport

Gastland Italië tegen vlaggen Rusland en Belarus bij Paralympics

ROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).

54 minuten geleden
Nederland loopt nog twee medailles achter op vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.

1 uur geleden
Zieke Van Gerwen mist Premier League-avond in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.

1 uur geleden
Schaakgrootmeester Timman (74) overleden

DEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.

2 uur geleden
Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

9 uur geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

13 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

14 uur geleden