Havertz: blij dat Löw bondscoach van Duitsland blijft
LONDEN (ANP) - Voetballer Kai Havertz is blij dat Joachim Löw bondscoach van Duitsland blijft en in beginsel op de Europese titelstrijd volgend jaar op de bank zit. "We hebben veel vertrouwen in hem", aldus de 21-jarige speler van Chelsea. "Hij heeft een jong elftal met veel kwaliteit samengesteld. Ik hoop wel dat de fans af en toe een beetje geduld met ons hebben."
Löw kwam ter discussie te staan na de nederlaag tegen Spanje, 0-6. Havertz: "We zijn er zeer van geschrokken dat dit ons is overkomen. Het laat zien dat we nog heel veel te leren hebben. Als we dat doen is er niets aan de hand. Dit kan gebeuren en hoort bij onze ontwikkeling. Ik weet zeker dat we ons zullen herstellen. We hebben vaak genoeg laten zien dat we het wel kunnen."
Zoals gebruikelijk bij een Duitse nederlaag wierp de vraag zich op of Löw niet wat meer routiniers moet selecteren, bijvoorbeeld door het afgeschreven trio Thomas Müller, Mats Hummels en Jérôme Boateng terug te halen. Havertz: "Deze spelers hebben in het verleden grote waarde voor de nationale ploeg gehad. Daarover bestaat geen twijfel. Maar ik vind niet dat het aan mij is om iets over hun eventuele rentree te zeggen. Dat laat ik aan de trainer over."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
9 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
4 uur geleden