Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havenga werkt aan nieuw plan voor waterpolosters richting Tokio

Havenga werkt aan nieuw plan voor waterpolosters richting Tokio

ROTTERDAM (ANP) - Officieel is het nog niet, maar Arno Havenga heeft in zijn agenda met potlood al een kruisje gezet bij de datum 23 januari 2021. Het is de bedoeling dat voor de Nederlandse waterpolosters dan het olympisch kwalificatietoernooi begint met als inzet een ticket voor de Spelen van Tokio, die zijn verplaatst naar de zomer van volgend jaar. "In die week moet het voor ons gebeuren", zegt Havenga, de bondscoach van Oranje.

Na drie onverzilverde kansen (via de World League, het WK en EK) hebben de waterpolosters er nog één over om zich te plaatsen. Eigenlijk zouden ze in maart al het beslissende OKT in Italië spelen, maar vanwege het coronavirus werd dat toernooi uitgesteld. Even vreesde Havenga dat daarmee ook de laatste kans op 'Tokio' was verdwenen. "Ik zag het wel gebeuren dat ze naar de resultaten op het laatste WK zouden kijken. Voor ons is het wel prettig dat het IOC heeft besloten de Spelen een jaar uit te stellen. Daardoor blijft er een transparante en sportieve wijze van kwalificeren bestaan."

De waterpolosters zouden een jaar lang samen toewerken naar Tokio. Topspeelsters als Sabrina van der Sloot en Maud Megens verlieten hun buitenlandse clubs om in de bossen in Zeist gezamenlijk toe te werken naar het grote doel: een medaille pakken op de Spelen. Nu zitten de waterpolosters allemaal thuis, al trainen ze nog wel doordeweeks iedere ochtend tegelijkertijd via een video-verbinding.

Gevolgen

Havenga heeft al zijn speelsters gevraagd of ze het nog een keer kunnen opbrengen maanden 'intern' te gaan zodra de maatregelen die zijn genomen vanwege de coronacrisis worden afgebouwd. "Sommige meiden studeren in Amerika, anderen zouden na de Spelen van komende zomer stoppen omdat ze zich op een maatschappelijke carrière wilden gaan richten of omdat het fysiek z'n tol begint te eisen. We brengen nu in kaart wat het uitstellen van de Spelen voor iedereen voor gevolgen heeft. Op basis daarvan bekijken we hoe we de komende maanden het beste kunnen invullen. We zouden weer gezamenlijk in Nederland kunnen gaan trainen. Een andere optie is dat ze wel in het buitenland gaan spelen, maar dan binnen Europa. Of we laten iedereen z'n eigen weg gaan en halen ze dan een paar weken voor het OKT terug naar Nederland."

Drie internationals (Megens, Bente Rogge en Kitty-Lynn Joustra) spelen bij Amerikaanse universiteitsteams. Olympische sporters mochten in de VS een jaar hun studie stilleggen, om zich zo optimaal te kunnen voorbereiden op de Spelen. Mogelijk wordt die 'maatregel' met een jaar verlengd of kunnen de sporters hun studie online doen.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

5 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

7 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

8 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

9 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

9 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden