Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havenga werkt aan nieuw plan voor waterpolosters richting Tokio

Havenga werkt aan nieuw plan voor waterpolosters richting Tokio

ROTTERDAM (ANP) - Officieel is het nog niet, maar Arno Havenga heeft in zijn agenda met potlood al een kruisje gezet bij de datum 23 januari 2021. Het is de bedoeling dat voor de Nederlandse waterpolosters dan het olympisch kwalificatietoernooi begint met als inzet een ticket voor de Spelen van Tokio, die zijn verplaatst naar de zomer van volgend jaar. "In die week moet het voor ons gebeuren", zegt Havenga, de bondscoach van Oranje.

Na drie onverzilverde kansen (via de World League, het WK en EK) hebben de waterpolosters er nog één over om zich te plaatsen. Eigenlijk zouden ze in maart al het beslissende OKT in Italië spelen, maar vanwege het coronavirus werd dat toernooi uitgesteld. Even vreesde Havenga dat daarmee ook de laatste kans op 'Tokio' was verdwenen. "Ik zag het wel gebeuren dat ze naar de resultaten op het laatste WK zouden kijken. Voor ons is het wel prettig dat het IOC heeft besloten de Spelen een jaar uit te stellen. Daardoor blijft er een transparante en sportieve wijze van kwalificeren bestaan."

De waterpolosters zouden een jaar lang samen toewerken naar Tokio. Topspeelsters als Sabrina van der Sloot en Maud Megens verlieten hun buitenlandse clubs om in de bossen in Zeist gezamenlijk toe te werken naar het grote doel: een medaille pakken op de Spelen. Nu zitten de waterpolosters allemaal thuis, al trainen ze nog wel doordeweeks iedere ochtend tegelijkertijd via een video-verbinding.

Gevolgen

Havenga heeft al zijn speelsters gevraagd of ze het nog een keer kunnen opbrengen maanden 'intern' te gaan zodra de maatregelen die zijn genomen vanwege de coronacrisis worden afgebouwd. "Sommige meiden studeren in Amerika, anderen zouden na de Spelen van komende zomer stoppen omdat ze zich op een maatschappelijke carrière wilden gaan richten of omdat het fysiek z'n tol begint te eisen. We brengen nu in kaart wat het uitstellen van de Spelen voor iedereen voor gevolgen heeft. Op basis daarvan bekijken we hoe we de komende maanden het beste kunnen invullen. We zouden weer gezamenlijk in Nederland kunnen gaan trainen. Een andere optie is dat ze wel in het buitenland gaan spelen, maar dan binnen Europa. Of we laten iedereen z'n eigen weg gaan en halen ze dan een paar weken voor het OKT terug naar Nederland."

Drie internationals (Megens, Bente Rogge en Kitty-Lynn Joustra) spelen bij Amerikaanse universiteitsteams. Olympische sporters mochten in de VS een jaar hun studie stilleggen, om zich zo optimaal te kunnen voorbereiden op de Spelen. Mogelijk wordt die 'maatregel' met een jaar verlengd of kunnen de sporters hun studie online doen.

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma nam olympische ploeg in bescherming

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.

7 uur geleden
Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

7 uur geleden
Schaatsster In 't Hof op EK derde op 3000 meter, goud Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.

8 uur geleden
Grootste ijshockeystadion op Spelen in Milaan eindelijk open

MILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.

8 uur geleden
KNSB zet vanwege winterweer streep door Marathon Cup in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.

10 uur geleden
Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

12 uur geleden
Wielrenner Jakobsen ook dankbaar na 'vreselijk' 2025

CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.

13 uur geleden