Havenga: waterpolosters Zuid-Afrika gaan vakantie vieren in Tokio
ZEIST (ANP) - Hoewel het aantal deelnemende waterpoloteams voor de Olympische Spelen van Tokio is uitgebreid van acht naar tien landen, betekent dit volgens bondscoach Arno Havenga niet dat kwalificeren makkelijker is geworden. Japan mag als gastland meedoen en ook Afrika heeft als continent recht op één startplaats. Europa, dat over zeker zes toplanden beschikt, moet het doen met maximaal vier vertegenwoordigers.
"Kwalificeren voor de Spelen is er ondanks de uitbreiding niet makkelijker op geworden", zegt Havenga in de aanloop naar het olympisch kwalificatietoernooi in Triëst, waar Oranje een ticket voor Tokio hoopt te veroveren. "Zeker als Europees land is het heel moeilijk om je te kwalificeren Afrika mag ook een land afvaardigen, daar hebben ze recht op. Op het WK wonnen wij met 33-0 van hun vertegenwoordiger Zuid-Afrika. Die meiden gaan straks in Tokio eigenlijk gewoon vakantie vieren. Maar ze ontnemen daarmee wel een ander team, en dus dertien meiden, de kans op een olympische medaille", aldus Havenga.
De Nederlandse waterpolosters pakten bij de Spelen van Peking 2008 olympisch goud, maar ontbraken bij Londen 2012 en Rio 2016. Oranje verloor beide keren de beslissende wedstrijd op het OKT.
Het deelnemersveld voor Tokio bestaat vooralsnog uit Japan, de Verenigde Staten, Spanje, Rusland, Canada, Australië, China en Zuid-Afrika.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
22 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
23 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
23 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
23 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
1 dag geleden