Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Havenactiviteit Eilat neemt 85 procent af door Houthi-aanvallen

Havenactiviteit Eilat neemt 85 procent af door Houthi-aanvallen

EILAT (ANP/RTR) - De activiteit in de Zuid-Israëlische haven van Eilat is met 85 procent gedaald sinds Jemenitische Houthi-rebellen vrachtschepen in de Rode Zee aanvallen. "Als dit zo doorgaat, bereiken we een punt van nul schepen in de haven", aldus havenchef Gideon Golber.

De Houthi's vallen de havenplaats en schepen onderweg naar Israël aan, als vergelding voor de Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Meerdere rederijen hebben het vrachtverkeer door de Rode Zee stilgelegd om de aanvallen van de Jemenitische rebellen.

Een internationale coalitie van onder andere de Verenigde Staten en alle EU-landen gaat vrachtverkeer in het Rode Zeegebied beschermen tegen de aanvallen.

De bedrijvigheid in de Israëlische havens Haifa en Ashdod aan de Middellandse Zee is vele malen groter dan die van Eilat. Toch biedt Eilat Israël toegang tot internationale wateren zonder door het Egyptische Suezkanaal te hoeven varen.

Meer uit Buitenland

Duitse Bondsdag keurt omstreden hervorming gezondheidszorg goed

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, heeft vrijdag een omstreden besparingspakket voor de gezondheidszorg goedgekeurd.

7 minuten geleden
Rusland in gesprek met Turkije over verkoop S-400 aan derde land

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt in gesprek te zijn met Turkije over de Russische S-400-raketsystemen waarover Ankara beschikt. Het gaat daarbij om verkoop van de twee systemen aan een derde land.

50 minuten geleden
Hongarije sluit zich aan bij het Openbaar Ministerie van de EU

BRUSSEL (ANP) - Hongarije sluit zich aan bij het Europees Openbaar Ministerie (EPPO), dat EU-lidstaten controleert op fraude en corruptie met EU-geld. Daarmee breekt de nieuwe premier Péter Magyar opnieuw met beleid van zijn voorganger Viktor Orbán, die altijd weigerde EPPO toegang te geven tot Hongarije.

59 minuten geleden
Arrestaties in Griekenland na aanslagen Thessaloniki

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - De Griekse politie heeft drie arrestaties verricht na een reeks aanslagen in de stad Thessaloniki. Die lijken gericht te zijn geweest tegen politici van de regerende partij Nea Dimokratia (ND) en hebben zeker één persoon het leven gekost.

1 uur geleden
Frankrijk activeert nieuw noodplan om hitte

PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft een noodplan in werking gesteld vanwege de extreme hitte in delen van het land. Dat meldt BFMTV. Het kabinet van premier Sébastien Lecornu was eerder op vrijdag in spoed bijeen om de hittemaatregelen te bespreken.

1 uur geleden
Wetswijziging moet Japanse troonopvolging verzekeren

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse parlement heeft een wet aangenomen die de keizerlijke opvolging moet verzekeren. Een Japanse wet over troonopvolging uit 1947 staat niet toe dat vrouwen keizer kunnen worden, waardoor de 24-jarige prinses Aiko als enige kind van keizer Naruhito geen aanspraak maakt op de keizerstitel. De wetswijziging moet daarom de erfopvolging verruimen, zodat ook mannen die verder afstammen van de keizerlijke familie keizer kunnen worden. Dit door hen op te nemen in de familie.

2 uur geleden
Krant: Britse politie onderzoekt donaties aan partij Farage

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt een half miljoen pond (586.000 euro) aan donaties aan de Reform UK-partij van Nigel Farage. Het geld komt volgens The Times van de moeder van George Cottrell, een bondgenoot van Farage die in de VS een gevangenisstraf heeft uitgezeten voor fraude.

2 uur geleden