Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haven van Rotterdam: geen schepen uit Hamburg verwacht om staking

Haven van Rotterdam: geen schepen uit Hamburg verwacht om staking

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam verwacht niet dat schepen zullen uitwijken naar de Rotterdamse haven als er maandag in de haven van Hamburg wordt gestaakt. Dat laat een woordvoerder van het havenbedrijf weten. In Hamburg leggen havenmedewerkers het werk neer, waardoor grote schepen de haven niet in of uit kunnen varen.

Dat er geen uitwijkende schepen worden verwacht komt met name doordat het een eendaagse staking betreft. "Wachten is onderdeel van het werk van kapiteins op grote schepen", legt de zegsman uit. Als er een week gestaakt werd, zou het volgens hem een ander verhaal zijn.

Verder geeft de woordvoerder aan dat schepen niet zomaar kunnen uitwijken. "Olie kan bijvoorbeeld moeilijk naar een andere haven worden gebracht, als deze de bestemming Hamburg heeft."

Derde grootste haven van Europa

Hamburg heeft de derde haven van Europa, achter Rotterdam en Antwerpen. De afgelopen dagen werd ook al gestaakt, waardoor grote schepen de haven niet konden verlaten of binnenvaren. Dat kwam doordat er geen boten het water op gingen die de grote schepen konden begeleiden.

Maandag vinden stakingen plaats in heel Duitsland, onder anderen door medewerkers van trein-, bus en trambedrijven, vliegvelden en snelwegbeheerders. Ze eisen hogere salarissen en betere arbeidsvoorwaarden.

Meer uit Financieel

Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

1 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

3 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

4 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

4 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

4 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

5 uur geleden
Amazon aangeklaagd om verkoop sekspoppen met kinderlijk uiterlijk

STOCKHOLM (ANP/BELGA) - De Zweedse kinderrechtenorganisatie ChildX heeft een klacht ingediend tegen Amazon en twee andere webshops om de verkoop van sekspoppen met kinderlijk uiterlijk. De klacht volgt op dagenlange ophef rond de Chinese webwinkel Shein in Frankrijk.

5 uur geleden