
Haven Rotterdam verwerkt afval tot Japanse compost
ROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam gaat de Maasvlakte vergroenen met zelfgemaakte bokashi, compost van organisch afval. Onlangs werden op de Maasvlakte 2 zo'n 130 grasrollen uitgelegd, die zandverstuiving moeten tegengaan. De bokashi houdt het gras groen en gezond.
Om bokashi te maken wordt organisch afval verneveld met onder meer micro-organismen, waarna het luchtdicht wordt afgedekt. Na acht tot twaalf weken is het proces voltooid en kan het spul worden ingezet als plantenvoeding. Bokashi, Japans voor "goed gefermenteerd organisch materiaal", activeert het bodemleven, waardoor microben schadelijke bacteriën, schimmels en virussen er uit weg kunnen houden.
Jaarlijks voert het Havenbedrijf Rotterdam naar eigen zeggen tonnen organisch afval af, waaronder snoeiafval, dorre bladeren en gras. De proef met bokashi, die duurt tot en met december, is een eerste poging om het afval te hergebruiken en zo het havengebied verder te verduurzamen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Ideële Reclame (SIRE) start een campagne rond de negatieve vooroordelen over vijftigplussers. Want de vooroordelen kunnen bij 'ouderen' leiden tot een slechtere gezondheid en zelfs een korter leven. Maar ze kunnen zelf ook wat doen, zo luidt de boodschap.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een tijdelijke wet die maatregelen mogelijk maakt tegen mensen die in verband worden gebracht met terrorisme, moet permanent worden. Justitieminister David van Weel (VVD) wil dat regelen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. Dat terwijl de wet volgens een evaluatie niet nodig is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zanger Douwe Bob ziet geen meerwaarde in het koffiedrinken met VVD-leider Dilan Yeşilgöz. Zijn management had eerder al via e-mail contact gezocht met de partijleider, met het verzoek haar uitlatingen op sociale media te nuanceren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat na het afronden van haar bachelor Politics, Psychology, Law and Economics (PPLE) aan de Universiteit van Amsterdam starten met een bachelor Nederlands Recht, eveneens aan de UvA. Daarnaast gaat ze de komende twee studiejaren een werkstudentprogramma van Defensie volgen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) mag een deel van het tweestatusstelsel voor asielzoekers later invoeren. Dat schrijft minister Mona Keijzer voor Asiel en Migratie (BBB) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze komt hiermee met name het CDA tegemoet, dat kritiek had op het moment waarop de wet in werking zou treden. Of de wet wordt aangenomen, is nog onzeker.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat het beleid dat de handel met Israëlische nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever moet ontmoedigen "tegen het licht houden". Staatssecretaris Hanneke Boerma (Buitenlandse Handel, NSC) wil het "actiever formuleren" gezien de ernstige situatie in de bezette gebieden, zei ze maandag in een debat in de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afspraken over verduurzaming van Shell en BP met het kabinet gaan niet door. Dat hebben minister Sophie Hermans (Klimaat) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu), beiden VVD, gemeld aan de Tweede Kamer. Beide brandstofbedrijven hadden al eerste stappen gezet richting afspraken om jaarlijks in totaal miljoenen tonnen CO2 te besparen.
8 uur geleden