Haven Rotterdam verwerkt afval tot Japanse compost
ROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam gaat de Maasvlakte vergroenen met zelfgemaakte bokashi, compost van organisch afval. Onlangs werden op de Maasvlakte 2 zo'n 130 grasrollen uitgelegd, die zandverstuiving moeten tegengaan. De bokashi houdt het gras groen en gezond.
Om bokashi te maken wordt organisch afval verneveld met onder meer micro-organismen, waarna het luchtdicht wordt afgedekt. Na acht tot twaalf weken is het proces voltooid en kan het spul worden ingezet als plantenvoeding. Bokashi, Japans voor "goed gefermenteerd organisch materiaal", activeert het bodemleven, waardoor microben schadelijke bacteriën, schimmels en virussen er uit weg kunnen houden.
Jaarlijks voert het Havenbedrijf Rotterdam naar eigen zeggen tonnen organisch afval af, waaronder snoeiafval, dorre bladeren en gras. De proef met bokashi, die duurt tot en met december, is een eerste poging om het afval te hergebruiken en zo het havengebied verder te verduurzamen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
10 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
11 uur geleden