Haven Rotterdam verwelkomt GES als nieuwe gebruiker
ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam krijgt Global Energy Storage (GES) als nieuwste gebruiker. Het bedrijf dat is gespecialiseerd in faciliteiten voor energieopslag neemt een deel van de Stargate Terminal over van Gunvor Group. Daarbij zal het bedrijf dat op papier vanuit Guernsey opereert, maar ook in Nederland, Singapore en de Verenigde Arabische Emiraten actief is, zo'n 20 hectare aan braakliggend terrein ontwikkelen. GES ontstond in mei dit jaar.
GES-topman Peter Vucins benadrukt dat Rotterdam een van de grootste havens ter wereld is "en de toegangspoort tot Europa". Hij is om die reden "verheugd" deze deal aan te kondigen. GES wil de bestaande olieterminal ombouwen tot een koolstofarme producententerminal. Hij spreekt ook over "een van de grootste koolstofarme ontwikkelingen in een industrieel knooppunt van wereldklasse".
De plannen van GES omvatten onder andere de ontwikkeling van een zeesteiger. Daarnaast wil GES infrastructuur ontwikkelen voor de opslag van biobrandstof en gas. Ook gaat het om de productie van gas tot chemicaliën. Verder wil GES deel uitmaken van de logistieke keten die nodig is voor de invoer van groene en blauwe waterstof en waterstofdragers als ammoniak. GES verwacht snel te kunnen groeien. Een prijs voor de overname werd niet genoemd.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
5 minuten geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
14 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
17 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
19 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
1 dag geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
1 dag geleden