Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haven Rotterdam op pre-coronaniveau, recordaantal containers

Haven Rotterdam op pre-coronaniveau, recordaantal containers

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven heeft zich vorig jaar alweer hersteld van de dip uit 2020 als gevolg van de coronacrisis. De totale goederenoverslag lag weer op het niveau van 2019 en de containeroverslag bereikte zelfs een record met 15,3 miljoen stuks. Dat komt volgens het Havenbedrijf omdat er tijdens de pandemie minder aan diensten zoals bijvoorbeeld de horeca kon worden uitgegeven en daarom meer vraag naar goederen was.

De hogere aanvoer van containers staat in contrast met verstoringen in de containerlogistiek. Containers stonden bijvoorbeeld langer in havens voor ze doorgevoerd konden worden en dat leidde tot een verandering van de werkwijze van rederijen. Die deden minder havens aan. In Rotterdam kwamen bijvoorbeeld een tiende minder grote containerschepen, maar die brachten gemiddeld per keer wel 20 procent meer containers die hier gelost moesten worden. Dat zorgde voor extra druk op de containerterminals.

Niet alleen containers kwamen vaker aan in Rotterdam, ook vrijwel alle andere soorten goederen werden meer overgeslagen dan in 2020. Zo was er in de industrie meer behoefte aan staal, wat in de Rotterdamse haven leidde tot meer overslag van ijzererts, schroot en kolen voor de productie van staal in Duitsland. Ook de hoge gasprijs zorgde voor meer kolenoverslag omdat er meer van die brandstof verstookt werd om energie op te wekken.

Herstel

De hogere gasprijzen zorgden ook voor meer invoer van vloeibaar gemaakt gas (lng). Daarvan werd meer van buiten Europa gehaald. Normaal gesproken komt veel gas via pijpleidingen uit onder meer Rusland. Verder werden er ook meer hernieuwbare brandstoffen ingevoerd als biodiesel, ethanol en zogeheten sustainable aviation fuel of SAF.

Het herstel van de haven leidde tot een hogere omzet. Daarbij kwam dat het Havenbedrijf de kosten had beperkt waardoor er een bedrijfsresultaat was van 512,2 miljoen euro, bijna 34 miljoen euro meer dan in 2020. De gemeente Rotterdam en het Rijk, de aandeelhouders van het Havenbedrijf, kunnen daarom een dividend tegemoet zien van 122,7 miljoen euro. Dat is een toename van 2,2 miljoen euro.

Het Havenbedrijf verwacht dat de totale goederenoverslag dit jaar op ongeveer hetzelfde niveau uit zal komen als in 2021. Op het gebied van containers is de concurrentiepositie van de Rotterdamse haven naar eigen zeggen sterk, al blijven er naar verwachting verstoringen spelen.

Meer uit Financieel

Werknemers wasserijen staken na vastlopen cao-onderhandelingen

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.

18 minuten geleden
Werknemers wasserijen staken na vastlopen cao-onderhandelingen

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.

57 minuten geleden
G20 behalve China pleit voor vrije doorgang Straat van Hormuz

ASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.

2 uur geleden
NASA kiest ruimtevaartbedrijf Bezos voor communicatienetwerk Mars

WASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.

2 uur geleden
Wall Street sluit lager na zorgen over Iran, olieprijs en rente

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.

5 uur geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2023

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.

5 uur geleden
Mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

DEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.

6 uur geleden