Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haven Rotterdam op pre-coronaniveau, recordaantal containers

Haven Rotterdam op pre-coronaniveau, recordaantal containers

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven heeft zich vorig jaar alweer hersteld van de dip uit 2020 als gevolg van de coronacrisis. De totale goederenoverslag lag weer op het niveau van 2019 en de containeroverslag bereikte zelfs een record met 15,3 miljoen stuks. Dat komt volgens het Havenbedrijf omdat er tijdens de pandemie minder aan diensten zoals bijvoorbeeld de horeca kon worden uitgegeven en daarom meer vraag naar goederen was.

De hogere aanvoer van containers staat in contrast met verstoringen in de containerlogistiek. Containers stonden bijvoorbeeld langer in havens voor ze doorgevoerd konden worden en dat leidde tot een verandering van de werkwijze van rederijen. Die deden minder havens aan. In Rotterdam kwamen bijvoorbeeld een tiende minder grote containerschepen, maar die brachten gemiddeld per keer wel 20 procent meer containers die hier gelost moesten worden. Dat zorgde voor extra druk op de containerterminals.

Niet alleen containers kwamen vaker aan in Rotterdam, ook vrijwel alle andere soorten goederen werden meer overgeslagen dan in 2020. Zo was er in de industrie meer behoefte aan staal, wat in de Rotterdamse haven leidde tot meer overslag van ijzererts, schroot en kolen voor de productie van staal in Duitsland. Ook de hoge gasprijs zorgde voor meer kolenoverslag omdat er meer van die brandstof verstookt werd om energie op te wekken.

Herstel

De hogere gasprijzen zorgden ook voor meer invoer van vloeibaar gemaakt gas (lng). Daarvan werd meer van buiten Europa gehaald. Normaal gesproken komt veel gas via pijpleidingen uit onder meer Rusland. Verder werden er ook meer hernieuwbare brandstoffen ingevoerd als biodiesel, ethanol en zogeheten sustainable aviation fuel of SAF.

Het herstel van de haven leidde tot een hogere omzet. Daarbij kwam dat het Havenbedrijf de kosten had beperkt waardoor er een bedrijfsresultaat was van 512,2 miljoen euro, bijna 34 miljoen euro meer dan in 2020. De gemeente Rotterdam en het Rijk, de aandeelhouders van het Havenbedrijf, kunnen daarom een dividend tegemoet zien van 122,7 miljoen euro. Dat is een toename van 2,2 miljoen euro.

Het Havenbedrijf verwacht dat de totale goederenoverslag dit jaar op ongeveer hetzelfde niveau uit zal komen als in 2021. Op het gebied van containers is de concurrentiepositie van de Rotterdamse haven naar eigen zeggen sterk, al blijven er naar verwachting verstoringen spelen.

Meer uit Financieel

IEA stelt prognose voor wereldwijde olievraag naar beneden bij

PARIJS (ANP/AFP) - De wereldwijde vraag naar olie in 2026 lijkt nog verder te dalen dan eerder werd aangenomen. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in zijn maandelijkse rapport. Het agentschap wijst op een grote impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de markt.

34 minuten geleden
Prijzen aan de pomp opnieuw lager na verdere daling olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn woensdag verder gedaald. Olieprijzen zakten tot het laagste punt in drie maanden tijd door hoop op vrede in het Midden-Oosten en een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de prijs van diesel met bijna 3 procent tot 2,274 euro per liter.

1 uur geleden
AEX licht hoger, olieprijzen blijven dalen na vredesakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst aan de handelsdag begonnen na de kleine verliesbeurt van een dag eerder. Beleggers wachten het vredesakkoord tussen de VS en Iran komende vrijdag af. Hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten stuwde de AEX-index vrijdag nog naar een recordhoogte.

2 uur geleden
SVB pleit voor vereenvoudiging van het persoonsgebonden budget

AMSTELVEEN (ANP) - Het stelsel rondom het persoonsgebonden budget (pgb) waar mensen zelf hun zorg mee regelen, moet eenvoudiger. Dat staat in een knelpuntenbrief die de Sociale Verzekeringsbank (SVB) aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. Budgethouders komen onbedoeld in de knel door een toename van administratieve lasten, stelt de SVB.

3 uur geleden
Onderzoek: kwart miljoen jongeren wil meer werken

AMSTERDAM (ANP) - Bijna een kwart miljoen jongeren wil meer uren werken dan zij nu contractueel doen. Daarbij wil meer dan tweederde van de werknemers jonger dan 30 jaar het liefst fulltime werken, terwijl ruim de helft dat daadwerkelijk doet. Dat meldt onderzoeksbureau Intelligence Group. Hierdoor blijft een jaarlijks arbeidspotentieel onder jongeren van bijna 120.000 voltijdsbanen onbenut.

3 uur geleden
Gemiddelde WOZ-waarde woningen met ruim 10 procent gestegen

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse woning heeft dit jaar een gemiddelde WOZ-waarde van 439.000 euro. Dat is 10,3 procent hoger dan vorig jaar, toen de gemiddelde WOZ nog 398.000 euro bedroeg. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

5 uur geleden
Winkeliers zetten meer om, vooral online groeit door

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in het eerste kwartaal gemiddeld 2,2 procent meer omgezet dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De opbrengsten uit onlineverkoop stegen het sterkst.

5 uur geleden