Haven Rotterdam nog niet hersteld van coronacrisis
ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is in de eerste jaarhelft van 2021 toegenomen. Toch is het niveau van voor de coronacrisis nog niet bereikt. De overslag bleef nog 4 procent achter op dezelfde periode in 2019.
Ten opzichte van het eerste halfjaar van 2020 steeg de overslag met bijna 6 procent naar 231,6 miljoen ton. Het Havenbedrijf Rotterdam verwacht dat het herstel van het overslagvolume aanhoudt in de tweede helft van het jaar. "Tegelijkertijd liggen er uitdagingen en onzekerheden, vooral over het verdere verloop van de pandemie", zo valt te lezen in een toelichting op de goederenoverslagcijfers.
Er was het afgelopen halfjaar veel vraag naar energiekolen voor stroomopwekking. Dat kwam volgens het Havenbedrijf door de opleving van de economie en de tegenvallende opwekking van stroom uit wind. "Hoge gasprijzen maakten dat energieopwekking met kolen concurrerend was, de gestegen prijzen voor CO2-uitstootrechten ten spijt." De kolenoverslag steeg met bijna 36 procent.
Vertragingen
Er werden in het eerste halfjaar 4,4 procent meer containers afgehandeld. Dat komt volgens het Havenbedrijf door de toegenomen vraag naar consumentengoederen. Dit, samen met verstoringen in de keten door onder andere de stremming van het Suezkanaal en de coronapandemie, zorgde wereldwijd voor vertragingen en hoge tarieven. "De afwikkeling van de containerstromen verliep in Rotterdam vrij goed", aldus het Havenbedrijf. Ook de brexit heeft in Rotterdam niet voor grote problemen gezorgd.
De omzet van het Havenbedrijf steeg met 7,5 procent naar 388 miljoen euro. Topman Allard Castelein is tevreden met de financiële resultaten. "Die stellen ons in staat om te blijven investeren in de haven van de toekomst, in de transitie naar schonere energie en in goede bereikbaarheid, zodat we onze klanten helpen om meer lading naar Rotterdam te halen." De winst steeg met 19 procent naar 117 miljoen euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De aangepaste koopzegelregels van Albert Heijn leiden tot een stortvloed aan boze reacties op sociale media. Dinsdag werd bekend dat klanten er twee keer zo lang over gaan doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.
17 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP/DPA) - KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit wegens de onrust in het Midden-Oosten. KLM heeft besloten tot en met in ieder geval 24 oktober niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam te vliegen. Eerder was de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september.
19 minuten geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in juli een nieuw record geboekt bij het aantal vervoerde passagiers. Volgens de budgetvlieger stapten er vorige maand in totaal 22,2 miljoen reizigers aan boord van Ryanair-vliegtuigen. Dat is een stijging van 7 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken hoorde woensdagochtend bij de winnaars op de beurs in Amsterdam. De bierbrouwer wist in de voorbije periode meer te verkopen dan alom werd verwacht. Het concern profiteerde van een sterke vraag in Azië en Afrika, wat een zwakke vraag in Europa en Noord- en Zuid-Amerika compenseerde. Op het Damrak was de stemming over de gehele linie positief, al ging Ahold Delhaize na het openen van de boeken wel omlaag.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Mede door hogere prijzen heeft Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, iets meer omzet gemaakt in het afgelopen kwartaal. De groei werd echter geremd door ongunstige wisselkoersen en zwakkere prestaties van de Amerikaanse activiteiten.
2 uur geledenTORONTO (ANP/BLOOMBERG) - Mede door falende kunstmatige intelligentie zijn hackers erin geslaagd zo'n 130 miljoen dollar aan bitcoins te stelen. Dat zegt bitcoinbedrijf Coinkite, waarop de hackers het hadden gemunt. De onderneming had AI ingezet om zijn digitale beveiliging te verbeteren. De AI zag echter een softwarefout over het hoofd, en precies dat lek in de beveiliging werd door de hackers gebruikt bij de diefstal.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft in de eerste helft van dit jaar meer verkocht en zag de omzet en winst stijgen. Volgens het bedrijf steeg het totale verkoopvolume met 1,6 procent tot 142,8 miljoen hectoliter. Omgerekend gaat het dan om ruim 57 miljard glazen van 250 milliliter.
3 uur geleden