Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haven Rotterdam merkt nog weinig van sancties tegen Rusland

Haven Rotterdam merkt nog weinig van sancties tegen Rusland

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam merkt vooralsnog niet veel van de sancties die het Westen heeft ingesteld tegen Rusland. Belangrijkste reden is dat de import van energie zoals olie, vloeibaar gemaakt gas (lng) en kolen nog gewoon door kan gaan, stelt het Havenbedrijf. Wel controleert de douane extra op de uitvoer van producten naar Rusland. Producten die ook voor wapens gebruikt kunnen worden mogen niet meer aan Rusland worden verhandeld.

Ongeveer 13 procent van alle goederen die in de Rotterdamse haven wordt overgeslagen heeft met Rusland van doen. Het gaat om 62 miljoen ton goederen, veelal energiedragers. Zo komt ongeveer een derde van alle ruwe olie in de haven uit Rusland en een kwart van het lng. Daarnaast komt ook nog 20 procent van de olieproducten en de kolen die in de Rotterdamse haven worden overgeslagen uit dat land.

Als de import uit Rusland niet meer mag, ontstaan er mogelijk knelpunten en zullen de prijzen stijgen. Vooral lng en aardgas zijn moeilijk op te vangen, stelt het Havenbedrijf.

Van de containeroverslag is ongeveer 10 procent op enige manier aan Rusland gelinkt. Die wordt dus extra gecontroleerd. Rusland voert zelf vooral metalen als staal, koper, aluminium en nikkel uit via de haven van Rotterdam. Die vallen nog niet onder de sancties van de Europese Unie.

Verder houdt de haven rekening met meer transport van defensiematerieel. Het Amerikaanse leger en de NAVO maken daarvoor al tientallen jaren gebruik van een bedrijf in de haven.

Meer uit Financieel

Wall Street flink hoger na opmerkingen Trump over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.

6 minuten geleden
Veel bouwbedrijven bezorgd over hogere dieselprijs, merkt branche

ZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.

30 minuten geleden
OnlyFans-eigenaar Leonid Radvinsky (43) overleden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.

46 minuten geleden
Brussel roept lidstaten op na te denken over gasvoorraad winter

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.

1 uur geleden
EU-handelsverdrag met Mercosur vanaf 1 mei voorlopig van kracht

BRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.

1 uur geleden
Winsten op beurzen na opmerkingen Trump en daling olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag halverwege de dag plots omhooggegaan, terwijl de olieprijzen opeens een sterke daling lieten zien. Beleggers reageerden direct op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde op Truth Social dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran.

1 uur geleden
Olieprijzen zakken flink na opmerkingen Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent.

2 uur geleden