Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haven Rotterdam krijgt interimbaas tot nieuwe topman is gevonden

Haven Rotterdam krijgt interimbaas tot nieuwe topman is gevonden

ROTTERDAM (ANP) - Topman Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam wordt na zijn vertrek deze zomer tijdelijk vervangen door de huidige operationeel directeur Boudewijn Siemons. Siemons zal beide functies combineren tot er een nieuwe topman is gevonden.

Het was al bekend dat Castelein na bijna tien jaar afscheid zou gaan nemen bij de haven. Het Havenbedrijf is ook al op zoek naar een definitieve opvolger, maar dat proces loopt nog. "We hebben daarvoor langer de tijd nodig dan tot 15 juli, het einde van de termijn van Allard Castelein", verklaart Miriam Maes, de voorzitter van de raad van commissarissen.

De 58-jarige Siemons is sinds oktober 2020 operationeel directeur bij het Havenbedrijf. Dat maakte hem afgelopen jaren al verantwoordelijk voor de portefeuilles infrastructuur en maritieme zaken. Eerder werkte Siemons, een werktuigbouwkundig ingenieur, onder meer voor tankopslagbedrijf Vopak dat een grote speler is in de Rotterdamse haven.

Grootste aandeelhouder

Over de opvolging van Castelein bestaat in de Rotterdamse politiek al langer discussie. Dat gaat over het inkomen van de nieuwe directeur van het Havenbedrijf, die volgens de gemeente - de grootste aandeelhouder - minder zou moeten verdienen dan Castelein. Het AD schreef in februari op basis van ingewijden dat er al een potentiële opvolger in beeld zou zijn, maar dat de discussie over de hoogte van het salaris de boel zou vertragen.

Financieel directeur Vivienne de Leeuw blijft komende jaren in ieder geval aan bij het Havenbedrijf. Haar termijn is verlengd met vier jaar. De Leeuw is al sinds juli 2019 de financieel verantwoordelijke. Daarvoor bekleedde ze diezelfde functie bij RTL Nederland en KPN Consumer Residential.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

8 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

9 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

10 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

10 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

13 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

15 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

16 uur geleden