Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haven Rotterdam krijgt interimbaas tot nieuwe topman is gevonden

Haven Rotterdam krijgt interimbaas tot nieuwe topman is gevonden

ROTTERDAM (ANP) - Topman Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam wordt na zijn vertrek deze zomer tijdelijk vervangen door de huidige operationeel directeur Boudewijn Siemons. Siemons zal beide functies combineren tot er een nieuwe topman is gevonden.

Het was al bekend dat Castelein na bijna tien jaar afscheid zou gaan nemen bij de haven. Het Havenbedrijf is ook al op zoek naar een definitieve opvolger, maar dat proces loopt nog. "We hebben daarvoor langer de tijd nodig dan tot 15 juli, het einde van de termijn van Allard Castelein", verklaart Miriam Maes, de voorzitter van de raad van commissarissen.

De 58-jarige Siemons is sinds oktober 2020 operationeel directeur bij het Havenbedrijf. Dat maakte hem afgelopen jaren al verantwoordelijk voor de portefeuilles infrastructuur en maritieme zaken. Eerder werkte Siemons, een werktuigbouwkundig ingenieur, onder meer voor tankopslagbedrijf Vopak dat een grote speler is in de Rotterdamse haven.

Grootste aandeelhouder

Over de opvolging van Castelein bestaat in de Rotterdamse politiek al langer discussie. Dat gaat over het inkomen van de nieuwe directeur van het Havenbedrijf, die volgens de gemeente - de grootste aandeelhouder - minder zou moeten verdienen dan Castelein. Het AD schreef in februari op basis van ingewijden dat er al een potentiële opvolger in beeld zou zijn, maar dat de discussie over de hoogte van het salaris de boel zou vertragen.

Financieel directeur Vivienne de Leeuw blijft komende jaren in ieder geval aan bij het Havenbedrijf. Haar termijn is verlengd met vier jaar. De Leeuw is al sinds juli 2019 de financieel verantwoordelijke. Daarvoor bekleedde ze diezelfde functie bij RTL Nederland en KPN Consumer Residential.

Meer uit Financieel

Geen taarten en tompoucen bij HEMA door storing bij leverancier

AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.

20 minuten geleden
Meeste werknemers Leen Bakker België dreigen baan te verliezen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.

1 uur geleden
Tractorfabrikant Deere omlaag op beurs na tegenvallende prognose

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.

1 uur geleden
Unilever praat met Katjes over verkoop Brits snackmerk, meldt Sky

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.

2 uur geleden
Belastingverhogingen helpen Britse regering aan begrotingsbuffer

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.

2 uur geleden
Brussel bevraagt Shein over op kinderen lijkende sekspoppen

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Commissie heeft de Aziatische webwinkel Shein om informatie gevraagd over de op kinderen lijkende sekspoppen die onlangs op het platform werden aangeboden. De kwestie leidde in Frankrijk al tot veel ophef. Brussel vreest dat er risico's zijn voor consumenten in heel Europa.

3 uur geleden
Beheerder DigiD vindt zorgen over Amerikaanse overname onterecht

DEN HAAG (ANP) - Logius, de beheerder van identiteitsverificatiesysteem DigiD, vindt zorgen over een mogelijke Amerikaanse overname onterecht. Volgens het overheidsagentschap is en blijft DigiD Nederlands, ook wanneer clouddienstenleverancier Solvinity wordt overgenomen door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl.

4 uur geleden