Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haven Rotterdam krijgt interimbaas tot nieuwe topman is gevonden

Haven Rotterdam krijgt interimbaas tot nieuwe topman is gevonden

ROTTERDAM (ANP) - Topman Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam wordt na zijn vertrek deze zomer tijdelijk vervangen door de huidige operationeel directeur Boudewijn Siemons. Siemons zal beide functies combineren tot er een nieuwe topman is gevonden.

Het was al bekend dat Castelein na bijna tien jaar afscheid zou gaan nemen bij de haven. Het Havenbedrijf is ook al op zoek naar een definitieve opvolger, maar dat proces loopt nog. "We hebben daarvoor langer de tijd nodig dan tot 15 juli, het einde van de termijn van Allard Castelein", verklaart Miriam Maes, de voorzitter van de raad van commissarissen.

De 58-jarige Siemons is sinds oktober 2020 operationeel directeur bij het Havenbedrijf. Dat maakte hem afgelopen jaren al verantwoordelijk voor de portefeuilles infrastructuur en maritieme zaken. Eerder werkte Siemons, een werktuigbouwkundig ingenieur, onder meer voor tankopslagbedrijf Vopak dat een grote speler is in de Rotterdamse haven.

Grootste aandeelhouder

Over de opvolging van Castelein bestaat in de Rotterdamse politiek al langer discussie. Dat gaat over het inkomen van de nieuwe directeur van het Havenbedrijf, die volgens de gemeente - de grootste aandeelhouder - minder zou moeten verdienen dan Castelein. Het AD schreef in februari op basis van ingewijden dat er al een potentiële opvolger in beeld zou zijn, maar dat de discussie over de hoogte van het salaris de boel zou vertragen.

Financieel directeur Vivienne de Leeuw blijft komende jaren in ieder geval aan bij het Havenbedrijf. Haar termijn is verlengd met vier jaar. De Leeuw is al sinds juli 2019 de financieel verantwoordelijke. Daarvoor bekleedde ze diezelfde functie bij RTL Nederland en KPN Consumer Residential.

Meer uit Financieel

IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

23 minuten geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

5 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

6 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

7 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

8 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

9 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

10 uur geleden