Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haven Rotterdam krijgt interimbaas tot nieuwe topman is gevonden

Haven Rotterdam krijgt interimbaas tot nieuwe topman is gevonden

ROTTERDAM (ANP) - Topman Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam wordt na zijn vertrek deze zomer tijdelijk vervangen door de huidige operationeel directeur Boudewijn Siemons. Siemons zal beide functies combineren tot er een nieuwe topman is gevonden.

Het was al bekend dat Castelein na bijna tien jaar afscheid zou gaan nemen bij de haven. Het Havenbedrijf is ook al op zoek naar een definitieve opvolger, maar dat proces loopt nog. "We hebben daarvoor langer de tijd nodig dan tot 15 juli, het einde van de termijn van Allard Castelein", verklaart Miriam Maes, de voorzitter van de raad van commissarissen.

De 58-jarige Siemons is sinds oktober 2020 operationeel directeur bij het Havenbedrijf. Dat maakte hem afgelopen jaren al verantwoordelijk voor de portefeuilles infrastructuur en maritieme zaken. Eerder werkte Siemons, een werktuigbouwkundig ingenieur, onder meer voor tankopslagbedrijf Vopak dat een grote speler is in de Rotterdamse haven.

Grootste aandeelhouder

Over de opvolging van Castelein bestaat in de Rotterdamse politiek al langer discussie. Dat gaat over het inkomen van de nieuwe directeur van het Havenbedrijf, die volgens de gemeente - de grootste aandeelhouder - minder zou moeten verdienen dan Castelein. Het AD schreef in februari op basis van ingewijden dat er al een potentiële opvolger in beeld zou zijn, maar dat de discussie over de hoogte van het salaris de boel zou vertragen.

Financieel directeur Vivienne de Leeuw blijft komende jaren in ieder geval aan bij het Havenbedrijf. Haar termijn is verlengd met vier jaar. De Leeuw is al sinds juli 2019 de financieel verantwoordelijke. Daarvoor bekleedde ze diezelfde functie bij RTL Nederland en KPN Consumer Residential.

Meer uit Financieel

VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

47 minuten geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

48 minuten geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

2 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

3 uur geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

5 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

6 uur geleden