Haven Dover weer open, dagen nodig voor normale verkeersstroom
DOVER (ANP) - De haven van de Britse kustplaats Dover gaat weer open voor vrachtwagens die de oversteek willen maken naar Frankrijk. De haven heeft dat dinsdagavond laat gemeld nadat vlak daarvoor bekend werd dat het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk een akkoord hebben bereikt over het grensverkeer. Het duurt waarschijnlijk nog dagen voordat het vrachtverkeer in de regio weer is genormaliseerd.
Vrachtwagens worden in Frankrijk weer toegelaten als de inzittenden negatief zijn getest op corona. De haven roept chauffeurs op die nog geen test hebben ondergaan naar het nabijgelegen vliegveld te rijden, waar ze een sneltest krijgen. Dat geldt niet voor chauffeurs die al in de enorme file staan op de M20. Zij worden ter plaatse getest.
Reizigers worden opgeroepen alleen naar de haven te komen met een negatieve test op zak van maximaal 72 uur oud. "We danken onze klanten en onze lokale gemeenschap voor hun geduld tijdens deze periode van hinder veroorzaakt door grensbeperkingen in Frankrijk met betrekking tot Covid-19", laat de haven in een verklaring weten.
Volgens Sky News staan ongeveer 2800 vrachtwagens vast in het graafschap Kent doordat Frankrijk zondag de grens dichtgooide vanwege een mutatie in het coronavirus die in het Verenigd Koninkrijk rondwaart. De Britse minister van Transport Grant Shapps zegt dat er genoeg sneltests naar Kent zijn gestuurd om alle wachtende chauffeurs te kunnen testen. Hij hoopt dat met de kerst of in de dagen daarna de stroom aan vrachtvervoer weer genormaliseerd is.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nike ging woensdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf wist de omzet op peil te houden, maar de verkopen in de Noord-Amerikaanse markt vielen tegen.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.
2 uur geleden