Haven Antwerpen groeit voor zevende jaar op rij
ANTWERPEN (ANP) - De overslag van de haven van Antwerpen is voor het zevende jaar op rij gegroeid. De haven verwerkte dit jaar 238 miljoen ton goederen, 1,3 procent meer dan een jaar eerder. Er werden vooral meer containers van en naar de haven vervoerd, blijkt uit nieuwe cijfers.
Dit jaar stond in teken van handelsconflicten, onder andere tussen de Verenigde Staten (VS) en China. Die "mondiale handelsperikelen" drukten vooral de handel in goederen die per stuk worden verscheept, voornamelijk staal. De Antwerpse haven sloeg ruim 8 miljoen ton aan stukgoederen over, 18 procent minder dan een jaar geleden. Er ging ook ruim 4 procent minder liquide bulk van en naar de haven. "Dat is voornamelijk te wijten aan economische groeivertragingen en schommelende olieprijzen", licht het havenbedrijf toe.
De containeroverslag nam juist met 6 procent toe. Ook sloeg de haven meer droge bulk (bijvoorbeeld ijzererts en granen) over.
Antwerpen is de tweede havenstad van Europa, na Rotterdam, maar voor Hamburg en Amsterdam. De overslagcijfers van de haven van Rotterdam zijn nog niet bekend. In de eerste drie kwartalen groeiden beide havens ongeveer evenveel.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De voorzitters van de vakbonden FNV, CNV en VCP hebben tijdens de actie in Den Haag verduidelijkt dat ze samen staan in de strijd tegen de kabinetsplannen. De bonden voeren deze week actie tegen bezuinigingen op sociale zekerheid.
5 minuten geledenNECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.
3 uur geleden