Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hattrick Sanders bij motoren met zege in marathonrit Dakar Rally

Hattrick Sanders bij motoren met zege in marathonrit Dakar Rally

BISHA (ANP/RTR) - De Australische motorrijder Daniel Sanders heerst vooralsnog in de Dakar Rally in Saudi-Arabië. De fabrieksrijder van KTM schreef de marathonetappe over 947 kilometer op zijn naam en boekte al zijn derde dagsucces op rij. Sanders won ook al de proloog en de eerste etappe.

Een 'hattrick' komt niet vaak voor in de beruchte woestijnrally. De Spanjaard Joan Barreda was in 2017 de vorige motorrijder die dat presteerde.

De marathonetappe met start en finish in Bisha ging over twee dagen. De deelnemers overnachtten in een eenvoudig bivak en kregen geen technische assistentie. Sanders had ruim elf uur nodig voor de klassementsproef. Hij was 6.45 minuten sneller dan de Fransman Adrien van Beveren (Honda), die als tweede eindigde. De derde plaats was voor de Amerikaan Skyler Howes (Honda). Hij gaf 7.37 toe op Sanders, die in het algemeen klassement leidt met een voorsprong van 12.36 minuten op Howes.

Sainz over de kop

De Litouwer Rokas Baciuska (Toyota Hilux) werd uren na de finish na ingrijpen van de jury uitgeroepen tot winnaar bij de auto's. Dat gebeurde nadat duidelijk was geworden dat er een fout was gemaakt bij de tijdregistratie tijdens het tanken. Baciuska kreeg de verloren tijd terug en stootte daarmee de Saudi Yazeed Al Rajhi van de eerste plaats. De top zes van het klassement blijft ongewijzigd met de Zuid-Afrikaan Henk Lategan als leider. Al Rajhi is tweede op 4 minuten en 45 seconden.

Titelverdediger Carlos Sainz arriveerde meer dan anderhalf uur later dan de winnaar. De 62-jarige Spanjaard, viervoudig winnaar, verspeelde op de eerste dag van de marathonproef veel tijd doordat hij over de kop sloeg met zijn Ford. Sainz en zijn navigator Lucas Cruz bleven ongedeerd, maar hun auto liep wel schade op.

Macik vrachtwagenwinnaar

"Er is weliswaar nog een lange weg te gaan, maar de kansen om te winnen zijn duidelijk verkeken", zei Sainz tegen verslaggevers. "Als ik het team kan helpen en een aantal dingen kan testen, is dat ook goed", aldus de Dakar-veteraan, die de rally voor het eerst rijdt in een Ford.

De Tsjech Martin Macik won bij de vrachtwagens. De winnaar van vorig jaar had bijna negen minuten voorsprong op zijn landgenoot Ales Loprais. Macik nam de leiding in de stand bij de trucks over van Mitchel van den Brink, die meer dan een uur verspeelde en als vijfde eindigde in de etappe.

Meer uit Sport

Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

14 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

14 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

16 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

18 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

20 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

21 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

22 uur geleden