Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hattrick Sanders bij motoren met zege in marathonrit Dakar Rally

Hattrick Sanders bij motoren met zege in marathonrit Dakar Rally

BISHA (ANP/RTR) - De Australische motorrijder Daniel Sanders heerst vooralsnog in de Dakar Rally in Saudi-Arabië. De fabrieksrijder van KTM schreef de marathonetappe over 947 kilometer op zijn naam en boekte al zijn derde dagsucces op rij. Sanders won ook al de proloog en de eerste etappe.

Een 'hattrick' komt niet vaak voor in de beruchte woestijnrally. De Spanjaard Joan Barreda was in 2017 de vorige motorrijder die dat presteerde.

De marathonetappe met start en finish in Bisha ging over twee dagen. De deelnemers overnachtten in een eenvoudig bivak en kregen geen technische assistentie. Sanders had ruim elf uur nodig voor de klassementsproef. Hij was 6.45 minuten sneller dan de Fransman Adrien van Beveren (Honda), die als tweede eindigde. De derde plaats was voor de Amerikaan Skyler Howes (Honda). Hij gaf 7.37 toe op Sanders, die in het algemeen klassement leidt met een voorsprong van 12.36 minuten op Howes.

Sainz over de kop

De Litouwer Rokas Baciuska (Toyota Hilux) werd uren na de finish na ingrijpen van de jury uitgeroepen tot winnaar bij de auto's. Dat gebeurde nadat duidelijk was geworden dat er een fout was gemaakt bij de tijdregistratie tijdens het tanken. Baciuska kreeg de verloren tijd terug en stootte daarmee de Saudi Yazeed Al Rajhi van de eerste plaats. De top zes van het klassement blijft ongewijzigd met de Zuid-Afrikaan Henk Lategan als leider. Al Rajhi is tweede op 4 minuten en 45 seconden.

Titelverdediger Carlos Sainz arriveerde meer dan anderhalf uur later dan de winnaar. De 62-jarige Spanjaard, viervoudig winnaar, verspeelde op de eerste dag van de marathonproef veel tijd doordat hij over de kop sloeg met zijn Ford. Sainz en zijn navigator Lucas Cruz bleven ongedeerd, maar hun auto liep wel schade op.

Macik vrachtwagenwinnaar

"Er is weliswaar nog een lange weg te gaan, maar de kansen om te winnen zijn duidelijk verkeken", zei Sainz tegen verslaggevers. "Als ik het team kan helpen en een aantal dingen kan testen, is dat ook goed", aldus de Dakar-veteraan, die de rally voor het eerst rijdt in een Ford.

De Tsjech Martin Macik won bij de vrachtwagens. De winnaar van vorig jaar had bijna negen minuten voorsprong op zijn landgenoot Ales Loprais. Macik nam de leiding in de stand bij de trucks over van Mitchel van den Brink, die meer dan een uur verspeelde en als vijfde eindigde in de etappe.

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

14 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

16 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

16 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

17 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

19 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

21 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

23 uur geleden