Hattrick Sanders bij motoren met zege in marathonrit Dakar Rally
BISHA (ANP/RTR) - De Australische motorrijder Daniel Sanders heerst vooralsnog in de Dakar Rally in Saudi-Arabië. De fabrieksrijder van KTM schreef de marathonetappe over 947 kilometer op zijn naam en boekte al zijn derde dagsucces op rij. Sanders won ook al de proloog en de eerste etappe.
Een 'hattrick' komt niet vaak voor in de beruchte woestijnrally. De Spanjaard Joan Barreda was in 2017 de vorige motorrijder die dat presteerde.
De marathonetappe met start en finish in Bisha ging over twee dagen. De deelnemers overnachtten in een eenvoudig bivak en kregen geen technische assistentie. Sanders had ruim elf uur nodig voor de klassementsproef. Hij was 6.45 minuten sneller dan de Fransman Adrien van Beveren (Honda), die als tweede eindigde. De derde plaats was voor de Amerikaan Skyler Howes (Honda). Hij gaf 7.37 toe op Sanders, die in het algemeen klassement leidt met een voorsprong van 12.36 minuten op Howes.
Sainz over de kop
De Litouwer Rokas Baciuska (Toyota Hilux) werd uren na de finish na ingrijpen van de jury uitgeroepen tot winnaar bij de auto's. Dat gebeurde nadat duidelijk was geworden dat er een fout was gemaakt bij de tijdregistratie tijdens het tanken. Baciuska kreeg de verloren tijd terug en stootte daarmee de Saudi Yazeed Al Rajhi van de eerste plaats. De top zes van het klassement blijft ongewijzigd met de Zuid-Afrikaan Henk Lategan als leider. Al Rajhi is tweede op 4 minuten en 45 seconden.
Titelverdediger Carlos Sainz arriveerde meer dan anderhalf uur later dan de winnaar. De 62-jarige Spanjaard, viervoudig winnaar, verspeelde op de eerste dag van de marathonproef veel tijd doordat hij over de kop sloeg met zijn Ford. Sainz en zijn navigator Lucas Cruz bleven ongedeerd, maar hun auto liep wel schade op.
Macik vrachtwagenwinnaar
"Er is weliswaar nog een lange weg te gaan, maar de kansen om te winnen zijn duidelijk verkeken", zei Sainz tegen verslaggevers. "Als ik het team kan helpen en een aantal dingen kan testen, is dat ook goed", aldus de Dakar-veteraan, die de rally voor het eerst rijdt in een Ford.
De Tsjech Martin Macik won bij de vrachtwagens. De winnaar van vorig jaar had bijna negen minuten voorsprong op zijn landgenoot Ales Loprais. Macik nam de leiding in de stand bij de trucks over van Mitchel van den Brink, die meer dan een uur verspeelde en als vijfde eindigde in de etappe.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
43 minuten geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
5 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden