Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hattrick Leuchter helpt Ajax-vrouwen richting Champions League

Hattrick Leuchter helpt Ajax-vrouwen richting Champions League

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van Ajax kunnen zich opmaken voor een optreden in de groepsfase van de Champions League. De ploeg uit Amsterdam was in de laatste kwalificatieronde veel te sterk voor FC Zürich, de recordkampioen van Zwitserland. Mede dankzij drie doelpunten van Romée Leuchter won de ploeg uit Amsterdam in Zwitserland met 6-0. Volgende week woensdag is de return.

Ajax leidde al na 9 minuten. De openingstreffer kwam op naam van Quinty Sabajo. Zij profiteerde van een fout van de Zwitserse keepster Noemi Benz, die een voorzet van Tiny Hoekstra niet onder controle kreeg. Benz maakte haar fout met tal van reddingen wel goed, maar in de 34e minuut beloonde Chasity Grant het Amsterdamse overwicht met een tweede treffer. Vanaf links doorgebroken passeerde ze de Zwitserse doelvrouw met een schuiver.

Direct na rust maakte Leuchter met een afstandsschot haar eerste treffer. De 22-jarige aanvalster profiteerde in de 56e minuut van de opnieuw geboden ruimte door de 4-0 te maken. Na een uur was dankzij een benutte vrije trap een heuse hattrick een feit. Invalster Danique Tolhoek maakte er kort voor tijd nog 6-0 van.

Vorig jaar hield Arsenal Ajax nog uit de groepsfase van de Champions League. Met een marge van zes doelpunten kan er in Amsterdam weinig meer misgaan.

Meer uit Voetbal

Liverpool gelijk tegen Chelsea ondanks treffer Gravenberch

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.

23 minuten geleden
Wieffer (Brighton) kampt met 'lichte' enkelblessure'

BRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.

34 minuten geleden
Mbappé lijkt speelfit voor Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.

1 uur geleden
Iran doet onder voorwaarden mee aan WK voetbal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.

2 uur geleden
Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

4 uur geleden
Suárez open voor terugkeer bij Uruguay: zal nooit nee zeggen

MIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.

4 uur geleden
Messi wil Neymar bij Brazilië zien op WK voetbal

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."

5 uur geleden