Hato viert zijn mooiste zege tot nu toe met Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Jorrel Hato hoefde niet lang na te denken over de vraag of hij zijn mooiste wedstrijd tot nu toe voor Ajax had gespeeld. "Ja, dat denk ik wel", glunderde de 18-jarige verdediger na een uitzege op Feyenoord (0-2). "Op zo'n manier de Klassieker winnen, dat is heerlijk."
Hato, geboren in Rotterdam, droeg met een treffer bij aan de winst. Hij profiteerde van een fout van doelman Timon Wellenreuther. "Ik scoor niet vaak", zei hij. "En onze supporters zijn hier niet welkom. Dus het is even lastig juichen. Misschien kuste ik daarom wel het logo van Ajax op mijn shirt. Want dat deed ik geloof ik toch?"
Hato moest vorig seizoen ook achter de tafel in de perskamer van Feyenoord plaatsnemen na een nederlaag van 6-0 van Ajax. "Ik weet nog goed hoe ik er toen bij zat", zei hij. "Maar dit Ajax is niet te vergelijken met het Ajax van afgelopen seizoen. Dat komt denk ik ook door ervaren spelers als Jordan Henderson, Wout Weghorst en Davy Klaassen. Zij weten wat er in een uitduel als tegen Feyenoord nodig is. Nu speelden we met dezelfde intensiteit als Feyenoord. Na die 2-0 van ons heb ik niet meer het gevoel gehad dat het nog fout zou gaan."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
20 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
23 uur geleden