Hato blijft door blessures noodgedwongen langer bij Oranje
ZEIST (ANP) - Jorrel Hato blijft ook na de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Ierland bij het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman speelde met het idee om de 17-jarige debutant van Ajax daarna af te staan aan Jong Oranje, zodat hij met dat team maandag mee zou kunnen doen in de uitwedstrijd tegen Jong Zweden.
"Hij blijft nu bij ons", aldus Koeman, daarmee refererend aan de blessures die verdedigers Jeremie Frimpong en Lutsharel Geertruida donderdag opliepen tijdens de training.
Koeman is te spreken over de eerste dagen van Hato bij Oranje. "Hij is een jongen van 17 die heel volwassen is in zijn gedrag en zijn manier van voetballen", zei de bondscoach. "Hij zit in een situatie bij een club waar heel veel gebeurt en waar slechte resultaten behaald worden. Dan is het moeilijk voor een jonge speler, dan heb je soms ervaring naast je nodig om je te kunnen ontwikkelen. Bovendien voetbalt hij met veel buitenlandse jongens om zich heen, dat maakt het nog lastiger. Het is extra knap dat hij zich staande houdt. Het bewijst dat hij een groot talent is."
Grotere selectie
Hato kwam in beeld bij Oranje door een lange lijst met afwezige verdedigers. Koeman: "In een periode met veel afwezigen, kun je veel andere spelers zien. Daardoor krijg je een grotere selectie en kun je keuzes maken. Dat gebeurt dan op basis wat je zelf gezien hebt op de training bij Oranje en niet alleen op basis van wat je van spelers ziet bij hun clubs."
Voor een basisdebuut tegen Ierland is het nog te vroeg voor Hato. "Hij start niet", aldus de bondscoach.
Meer uit Voetbal
KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
24 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
22 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geleden