Hato blijft door blessures noodgedwongen langer bij Oranje
ZEIST (ANP) - Jorrel Hato blijft ook na de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Ierland bij het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman speelde met het idee om de 17-jarige debutant van Ajax daarna af te staan aan Jong Oranje, zodat hij met dat team maandag mee zou kunnen doen in de uitwedstrijd tegen Jong Zweden.
"Hij blijft nu bij ons", aldus Koeman, daarmee refererend aan de blessures die verdedigers Jeremie Frimpong en Lutsharel Geertruida donderdag opliepen tijdens de training.
Koeman is te spreken over de eerste dagen van Hato bij Oranje. "Hij is een jongen van 17 die heel volwassen is in zijn gedrag en zijn manier van voetballen", zei de bondscoach. "Hij zit in een situatie bij een club waar heel veel gebeurt en waar slechte resultaten behaald worden. Dan is het moeilijk voor een jonge speler, dan heb je soms ervaring naast je nodig om je te kunnen ontwikkelen. Bovendien voetbalt hij met veel buitenlandse jongens om zich heen, dat maakt het nog lastiger. Het is extra knap dat hij zich staande houdt. Het bewijst dat hij een groot talent is."
Grotere selectie
Hato kwam in beeld bij Oranje door een lange lijst met afwezige verdedigers. Koeman: "In een periode met veel afwezigen, kun je veel andere spelers zien. Daardoor krijg je een grotere selectie en kun je keuzes maken. Dat gebeurt dan op basis wat je zelf gezien hebt op de training bij Oranje en niet alleen op basis van wat je van spelers ziet bij hun clubs."
Voor een basisdebuut tegen Ierland is het nog te vroeg voor Hato. "Hij start niet", aldus de bondscoach.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
11 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
13 uur geleden