Hato blijft door blessures noodgedwongen langer bij Oranje
ZEIST (ANP) - Jorrel Hato blijft ook na de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Ierland bij het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman speelde met het idee om de 17-jarige debutant van Ajax daarna af te staan aan Jong Oranje, zodat hij met dat team maandag mee zou kunnen doen in de uitwedstrijd tegen Jong Zweden.
"Hij blijft nu bij ons", aldus Koeman, daarmee refererend aan de blessures die verdedigers Jeremie Frimpong en Lutsharel Geertruida donderdag opliepen tijdens de training.
Koeman is te spreken over de eerste dagen van Hato bij Oranje. "Hij is een jongen van 17 die heel volwassen is in zijn gedrag en zijn manier van voetballen", zei de bondscoach. "Hij zit in een situatie bij een club waar heel veel gebeurt en waar slechte resultaten behaald worden. Dan is het moeilijk voor een jonge speler, dan heb je soms ervaring naast je nodig om je te kunnen ontwikkelen. Bovendien voetbalt hij met veel buitenlandse jongens om zich heen, dat maakt het nog lastiger. Het is extra knap dat hij zich staande houdt. Het bewijst dat hij een groot talent is."
Grotere selectie
Hato kwam in beeld bij Oranje door een lange lijst met afwezige verdedigers. Koeman: "In een periode met veel afwezigen, kun je veel andere spelers zien. Daardoor krijg je een grotere selectie en kun je keuzes maken. Dat gebeurt dan op basis wat je zelf gezien hebt op de training bij Oranje en niet alleen op basis van wat je van spelers ziet bij hun clubs."
Voor een basisdebuut tegen Ierland is het nog te vroeg voor Hato. "Hij start niet", aldus de bondscoach.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
23 uur geleden