Hato blijft door blessures noodgedwongen langer bij Oranje
ZEIST (ANP) - Jorrel Hato blijft ook na de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Ierland bij het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman speelde met het idee om de 17-jarige debutant van Ajax daarna af te staan aan Jong Oranje, zodat hij met dat team maandag mee zou kunnen doen in de uitwedstrijd tegen Jong Zweden.
"Hij blijft nu bij ons", aldus Koeman, daarmee refererend aan de blessures die verdedigers Jeremie Frimpong en Lutsharel Geertruida donderdag opliepen tijdens de training.
Koeman is te spreken over de eerste dagen van Hato bij Oranje. "Hij is een jongen van 17 die heel volwassen is in zijn gedrag en zijn manier van voetballen", zei de bondscoach. "Hij zit in een situatie bij een club waar heel veel gebeurt en waar slechte resultaten behaald worden. Dan is het moeilijk voor een jonge speler, dan heb je soms ervaring naast je nodig om je te kunnen ontwikkelen. Bovendien voetbalt hij met veel buitenlandse jongens om zich heen, dat maakt het nog lastiger. Het is extra knap dat hij zich staande houdt. Het bewijst dat hij een groot talent is."
Grotere selectie
Hato kwam in beeld bij Oranje door een lange lijst met afwezige verdedigers. Koeman: "In een periode met veel afwezigen, kun je veel andere spelers zien. Daardoor krijg je een grotere selectie en kun je keuzes maken. Dat gebeurt dan op basis wat je zelf gezien hebt op de training bij Oranje en niet alleen op basis van wat je van spelers ziet bij hun clubs."
Voor een basisdebuut tegen Ierland is het nog te vroeg voor Hato. "Hij start niet", aldus de bondscoach.
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
7 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
30 minuten geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabiƫ veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
31 minuten geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
9 uur geleden