Hato blijft door blessures noodgedwongen langer bij Oranje
ZEIST (ANP) - Jorrel Hato blijft ook na de EK-kwalificatiewedstrijd van zaterdag tegen Ierland bij het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman speelde met het idee om de 17-jarige debutant van Ajax daarna af te staan aan Jong Oranje, zodat hij met dat team maandag mee zou kunnen doen in de uitwedstrijd tegen Jong Zweden.
"Hij blijft nu bij ons", aldus Koeman, daarmee refererend aan de blessures die verdedigers Jeremie Frimpong en Lutsharel Geertruida donderdag opliepen tijdens de training.
Koeman is te spreken over de eerste dagen van Hato bij Oranje. "Hij is een jongen van 17 die heel volwassen is in zijn gedrag en zijn manier van voetballen", zei de bondscoach. "Hij zit in een situatie bij een club waar heel veel gebeurt en waar slechte resultaten behaald worden. Dan is het moeilijk voor een jonge speler, dan heb je soms ervaring naast je nodig om je te kunnen ontwikkelen. Bovendien voetbalt hij met veel buitenlandse jongens om zich heen, dat maakt het nog lastiger. Het is extra knap dat hij zich staande houdt. Het bewijst dat hij een groot talent is."
Grotere selectie
Hato kwam in beeld bij Oranje door een lange lijst met afwezige verdedigers. Koeman: "In een periode met veel afwezigen, kun je veel andere spelers zien. Daardoor krijg je een grotere selectie en kun je keuzes maken. Dat gebeurt dan op basis wat je zelf gezien hebt op de training bij Oranje en niet alleen op basis van wat je van spelers ziet bij hun clubs."
Voor een basisdebuut tegen Ierland is het nog te vroeg voor Hato. "Hij start niet", aldus de bondscoach.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
20 uur geleden