Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hateboer voelt zich lekker in een systeem met vijf verdedigers

Hateboer voelt zich lekker in een systeem met vijf verdedigers

BERGAMO (ANP) - In het stadion van zijn club Atalanta speelde Hans Hateboer met het Nederlands elftal gelijk tegen Italië (1-1). De rechtsback voelde zich lekker in een systeem met vijf verdedigers. "Ik denk dat we altijd wel zo kunnen spelen", zei hij. "Ook zo kan je dominant zijn. Dat bewijzen wij in de Serie A."

De nieuwe bondscoach Frank de Boer haastte zich na het onbesliste duel te zeggen dat een speelwijze met vier verdedigers en twee vleugelspitsen in de toekomst zijn voorkeur heeft. "Maar het is goed om te zien dat we kunnen schakelen" zei hij. "En zo konden we het Italië het lastigst maken."

De 26-jarige Hateboer kreeg tegen de Italianen rechts in de defensie de voorkeur boven Denzel Dumfries, die zondag tegen Bosnië en Herzegovina (0-0) de ene na de andere bal van zijn voeten liet springen. Hateboer speelde ook allesbehalve foutloos. Hij zag er niet goed uit bij de 1-0 en mazzelde toen de vaak zo trefzeker Ciro Immobile verzuimde een blunder van hem af te straffen.

Druk zetten

Uitgerekend twee jaar geleden, na een oefenduel met Italië in Turijn, brak de vertrokken bondscoach Ronald Koeman definitief met een systeem met vijf verdedigers. Zijn opvolger De Boer concludeerde dat de viervoudig wereldkampioen op dit moment toch het beste kon worden bestreden met een versterkte defensie. "Ik denk dat hij dat goed heeft gezien", zei Hateboer. "In tegenstelling tot een maand geleden in onze verloren thuiswedstrijd konden we Italië nu wel onder druk zetten."

Hateboer maakte het afgelopen seizoen naam met Atalanta met een aanvallend strijdplan met vijf verdedigers. De club eindigde verrassend als derde in de Serie A en verraste bijna Paris Saint-Germain in de kwartfinale van de Champions League. Provincieclub Atalanta, over twee weken de tegenstander van Ajax in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, is op dit moment zelfs de trotse koploper van Italië.

Coronavirus

Voetbal was het afgelopen half jaar een pleister op de wonde in het zo zwaar door het coronavirus getroffen Bergamo. Vooral in maart en april gilden de sirenes van ziekenwagens onophoudelijk door het centrum van de mooie oude binnenstad. Legertrucks moesten honderden lijken afvoeren toen crematoria de toestroom niet meer aankonden. Vermoedelijk zijn er in de hele provincie Bergamo meer dan 6000 mensen, een zesde van het totale Italiaanse aantal, aan het virus bezweken.

"Het was vreselijk", weet Hateboer. "De mensen hier uit Bergamo waren ook blij dat Italië deze interland hier wilde spelen. Ze mochten er nog niet bij zijn, vanwege het coronavirus. Maar ze vonden het een fantastisch gebaar. Ze hebben heel veel meegemaakt."

Meer uit Voetbal

PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

10 minuten geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

27 minuten geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

43 minuten geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

1 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

1 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

2 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

2 uur geleden