Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hateboer voelt zich lekker in een systeem met vijf verdedigers

Hateboer voelt zich lekker in een systeem met vijf verdedigers

BERGAMO (ANP) - In het stadion van zijn club Atalanta speelde Hans Hateboer met het Nederlands elftal gelijk tegen Italië (1-1). De rechtsback voelde zich lekker in een systeem met vijf verdedigers. "Ik denk dat we altijd wel zo kunnen spelen", zei hij. "Ook zo kan je dominant zijn. Dat bewijzen wij in de Serie A."

De nieuwe bondscoach Frank de Boer haastte zich na het onbesliste duel te zeggen dat een speelwijze met vier verdedigers en twee vleugelspitsen in de toekomst zijn voorkeur heeft. "Maar het is goed om te zien dat we kunnen schakelen" zei hij. "En zo konden we het Italië het lastigst maken."

De 26-jarige Hateboer kreeg tegen de Italianen rechts in de defensie de voorkeur boven Denzel Dumfries, die zondag tegen Bosnië en Herzegovina (0-0) de ene na de andere bal van zijn voeten liet springen. Hateboer speelde ook allesbehalve foutloos. Hij zag er niet goed uit bij de 1-0 en mazzelde toen de vaak zo trefzeker Ciro Immobile verzuimde een blunder van hem af te straffen.

Druk zetten

Uitgerekend twee jaar geleden, na een oefenduel met Italië in Turijn, brak de vertrokken bondscoach Ronald Koeman definitief met een systeem met vijf verdedigers. Zijn opvolger De Boer concludeerde dat de viervoudig wereldkampioen op dit moment toch het beste kon worden bestreden met een versterkte defensie. "Ik denk dat hij dat goed heeft gezien", zei Hateboer. "In tegenstelling tot een maand geleden in onze verloren thuiswedstrijd konden we Italië nu wel onder druk zetten."

Hateboer maakte het afgelopen seizoen naam met Atalanta met een aanvallend strijdplan met vijf verdedigers. De club eindigde verrassend als derde in de Serie A en verraste bijna Paris Saint-Germain in de kwartfinale van de Champions League. Provincieclub Atalanta, over twee weken de tegenstander van Ajax in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, is op dit moment zelfs de trotse koploper van Italië.

Coronavirus

Voetbal was het afgelopen half jaar een pleister op de wonde in het zo zwaar door het coronavirus getroffen Bergamo. Vooral in maart en april gilden de sirenes van ziekenwagens onophoudelijk door het centrum van de mooie oude binnenstad. Legertrucks moesten honderden lijken afvoeren toen crematoria de toestroom niet meer aankonden. Vermoedelijk zijn er in de hele provincie Bergamo meer dan 6000 mensen, een zesde van het totale Italiaanse aantal, aan het virus bezweken.

"Het was vreselijk", weet Hateboer. "De mensen hier uit Bergamo waren ook blij dat Italië deze interland hier wilde spelen. Ze mochten er nog niet bij zijn, vanwege het coronavirus. Maar ze vonden het een fantastisch gebaar. Ze hebben heel veel meegemaakt."

Meer uit Voetbal

Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

37 minuten geleden
Zerrouki wil na verhuur aan Twente niet meer terug naar Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.

1 uur geleden
Veerman is klaar met Koeman: hij hoeft mij niet meer te bellen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.

2 uur geleden
Feyenoorder Ueda volgt Steijn op als topscorer Eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.

2 uur geleden
Hadj Moussa leidt Feyenoord in slotfase langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.

3 uur geleden
Sparta grijpt naast play-offs na nederlaag tegen Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.

3 uur geleden
FC Groningen met zege naar play-offs om Europees voetbal

ALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.

3 uur geleden