Hateboer voelt zich lekker in een systeem met vijf verdedigers
BERGAMO (ANP) - In het stadion van zijn club Atalanta speelde Hans Hateboer met het Nederlands elftal gelijk tegen Italië (1-1). De rechtsback voelde zich lekker in een systeem met vijf verdedigers. "Ik denk dat we altijd wel zo kunnen spelen", zei hij. "Ook zo kan je dominant zijn. Dat bewijzen wij in de Serie A."
De nieuwe bondscoach Frank de Boer haastte zich na het onbesliste duel te zeggen dat een speelwijze met vier verdedigers en twee vleugelspitsen in de toekomst zijn voorkeur heeft. "Maar het is goed om te zien dat we kunnen schakelen" zei hij. "En zo konden we het Italië het lastigst maken."
De 26-jarige Hateboer kreeg tegen de Italianen rechts in de defensie de voorkeur boven Denzel Dumfries, die zondag tegen Bosnië en Herzegovina (0-0) de ene na de andere bal van zijn voeten liet springen. Hateboer speelde ook allesbehalve foutloos. Hij zag er niet goed uit bij de 1-0 en mazzelde toen de vaak zo trefzeker Ciro Immobile verzuimde een blunder van hem af te straffen.
Druk zetten
Uitgerekend twee jaar geleden, na een oefenduel met Italië in Turijn, brak de vertrokken bondscoach Ronald Koeman definitief met een systeem met vijf verdedigers. Zijn opvolger De Boer concludeerde dat de viervoudig wereldkampioen op dit moment toch het beste kon worden bestreden met een versterkte defensie. "Ik denk dat hij dat goed heeft gezien", zei Hateboer. "In tegenstelling tot een maand geleden in onze verloren thuiswedstrijd konden we Italië nu wel onder druk zetten."
Hateboer maakte het afgelopen seizoen naam met Atalanta met een aanvallend strijdplan met vijf verdedigers. De club eindigde verrassend als derde in de Serie A en verraste bijna Paris Saint-Germain in de kwartfinale van de Champions League. Provincieclub Atalanta, over twee weken de tegenstander van Ajax in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, is op dit moment zelfs de trotse koploper van Italië.
Coronavirus
Voetbal was het afgelopen half jaar een pleister op de wonde in het zo zwaar door het coronavirus getroffen Bergamo. Vooral in maart en april gilden de sirenes van ziekenwagens onophoudelijk door het centrum van de mooie oude binnenstad. Legertrucks moesten honderden lijken afvoeren toen crematoria de toestroom niet meer aankonden. Vermoedelijk zijn er in de hele provincie Bergamo meer dan 6000 mensen, een zesde van het totale Italiaanse aantal, aan het virus bezweken.
"Het was vreselijk", weet Hateboer. "De mensen hier uit Bergamo waren ook blij dat Italië deze interland hier wilde spelen. Ze mochten er nog niet bij zijn, vanwege het coronavirus. Maar ze vonden het een fantastisch gebaar. Ze hebben heel veel meegemaakt."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
18 uur geleden