Hassans volgende project is de marathon
TOKIO (ANP) - Sifan Hassan heeft het volgende doel al in haar hoofd: ze wil de marathon lopen. Dat zei ze na de unieke trilogie die ze voltooide op de Olympische Spelen in Tokio. Ze veroverde goud op de 5000 en 10.000 meter en voegde daar ook nog eens brons bij op de 1500 meter.
"Ik hou van dingen die pijn doen", lachte ze op de vraag of ze inderdaad voor de 42,195 kilometer gaat. "Ik heb nog niks getraind voor de marathon, maar ik wil kijken wat ik kan en hoeveel pijn ik aan kan", zei de 28-jarige atlete. "Lange afstanden lopen is niet alleen talent, je moet er ook hard voor trainen."
Ze zei in Tokio verder nog niets over wanneer en waar ze haar debuut zal maken. Directeur Jos Hermens van haar managementbureau liet doorschemeren dat ze op de Spelen van Parijs in 2024 een gooi wil doen naar medaille op de marathon.
Hassan kan alle afstanden aan, van 800 meter tot halve marathon. Ze heeft onder meer het wereldrecord op de Engels mijl in bezit, de Europese records op 5000 meter, 10.000 meter en halve marathon en het werelduurrecord.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
18 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
18 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
20 uur geleden