Hassans volgende project is de marathon
TOKIO (ANP) - Sifan Hassan heeft het volgende doel al in haar hoofd: ze wil de marathon lopen. Dat zei ze na de unieke trilogie die ze voltooide op de Olympische Spelen in Tokio. Ze veroverde goud op de 5000 en 10.000 meter en voegde daar ook nog eens brons bij op de 1500 meter.
"Ik hou van dingen die pijn doen", lachte ze op de vraag of ze inderdaad voor de 42,195 kilometer gaat. "Ik heb nog niks getraind voor de marathon, maar ik wil kijken wat ik kan en hoeveel pijn ik aan kan", zei de 28-jarige atlete. "Lange afstanden lopen is niet alleen talent, je moet er ook hard voor trainen."
Ze zei in Tokio verder nog niets over wanneer en waar ze haar debuut zal maken. Directeur Jos Hermens van haar managementbureau liet doorschemeren dat ze op de Spelen van Parijs in 2024 een gooi wil doen naar medaille op de marathon.
Hassan kan alle afstanden aan, van 800 meter tot halve marathon. Ze heeft onder meer het wereldrecord op de Engels mijl in bezit, de Europese records op 5000 meter, 10.000 meter en halve marathon en het werelduurrecord.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.
4 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.
8 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).
11 uur geledenGAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.
12 uur geleden