Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassans volgende project is de marathon

Hassans volgende project is de marathon

TOKIO (ANP) - Sifan Hassan heeft het volgende doel al in haar hoofd: ze wil de marathon lopen. Dat zei ze na de unieke trilogie die ze voltooide op de Olympische Spelen in Tokio. Ze veroverde goud op de 5000 en 10.000 meter en voegde daar ook nog eens brons bij op de 1500 meter.

"Ik hou van dingen die pijn doen", lachte ze op de vraag of ze inderdaad voor de 42,195 kilometer gaat. "Ik heb nog niks getraind voor de marathon, maar ik wil kijken wat ik kan en hoeveel pijn ik aan kan", zei de 28-jarige atlete. "Lange afstanden lopen is niet alleen talent, je moet er ook hard voor trainen."

Ze zei in Tokio verder nog niets over wanneer en waar ze haar debuut zal maken. Directeur Jos Hermens van haar managementbureau liet doorschemeren dat ze op de Spelen van Parijs in 2024 een gooi wil doen naar medaille op de marathon.

Hassan kan alle afstanden aan, van 800 meter tot halve marathon. Ze heeft onder meer het wereldrecord op de Engels mijl in bezit, de Europese records op 5000 meter, 10.000 meter en halve marathon en het werelduurrecord.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor met moeite langs jonge Duitser in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.

1 uur geleden
Tennisster Świątek loopt door blessure WTA Finals mis

NINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.

3 uur geleden
Twee finales turnster Visser bij WK, team elfde

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.

16 uur geleden
UEFA geeft Infantino twee weken om 42 vragen te beantwoorden

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.

17 uur geleden
Turnster Wevers (35) kondigt afscheid aan na gemiste WK-finale

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.

19 uur geleden
Turnsters lopen definitief teamfinale mis op WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.

20 uur geleden
Landenfinale lijkt onhaalbaar voor turnsters op WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.

21 uur geleden