Hassan wint van Bol in verkiezing Nederlandse atleet van het jaar
AMERSFOORT (ANP) - Sifan Hassan is gekozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. Dat gebeurde tijdens een gala van de Atletiekunie in Amersfoort. De olympisch kampioene op de marathon won de verkiezing van Femke Bol en para-atleet Joël de Jong, de twee andere kandidaten op de shortlist.
Hassan won de verkiezing al voor de vierde keer. De 31-jarige specialiste op de lange afstanden was op de Olympische Spelen in Parijs de eerste vrouw ooit die de baanafstanden 5000 en 10.000 meter combineerde met de marathon. Ze won brons op zowel de 5000 als 10.000 meter. Tussen laatstgenoemde afstand en de marathon zat één dag rust en toch presteerde Hassan het om naar het goud te rennen op de 42,195 kilometer. Ze versloeg in een opmerkelijke eindsprint de Ethiopische Tigist Assefa.
Hassan maakt ook nog kans om te worden gekozen tot beste atlete van de wereld op de weg. Ze behoort tot de vijf genomineerden in de verkiezing.
Vierde keer
De geboren Ethiopische kreeg in de verkiezing van de atletiekbond de meeste stemmen van het publiek en de vakjury. Bol gold als haar grote concurrente. De Amersfoortse grossierde dit jaar in prijzen en records, met als hoogtepunt drie olympische medailles. Bol loodste op de Spelen in Parijs met een fabelachtige slotronde het team op de 4x400 meter gemengde estafette naar het goud. Ze pakte zilver met de vrouwenploeg op de 4x400 meter estafette en brons op de 400 meter horden.
Voor Hassan is het de vierde keer dat ze is uitgeroepen tot atleet van het jaar. Ze kreeg de onderscheiding ook in 2018, 2019 en 2021. De vorige twee jaar ging de prijs naar Bol.
Niels Laros
Niels Laros kreeg als eerste talent de Dafne Schippers Talent Award. De 19-jarige atleet uit Oosterhout liep op de Olympische Spelen van Parijs naar een zesde plaats op de 1500 meter in een Europees juniorenrecord (onder 20 jaar) van 3.29,54. De Brabander werd in oktober al uitgeroepen tot Europees talent van het jaar en maakt nog kans op de verkiezing tot talent van het jaar in de wereld.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
12 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
17 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
19 uur geleden