Hassan wint van Bol in verkiezing Nederlandse atleet van het jaar
AMERSFOORT (ANP) - Sifan Hassan is gekozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. Dat gebeurde tijdens een gala van de Atletiekunie in Amersfoort. De olympisch kampioene op de marathon won de verkiezing van Femke Bol en para-atleet Joël de Jong, de twee andere kandidaten op de shortlist.
Hassan won de verkiezing al voor de vierde keer. De 31-jarige specialiste op de lange afstanden was op de Olympische Spelen in Parijs de eerste vrouw ooit die de baanafstanden 5000 en 10.000 meter combineerde met de marathon. Ze won brons op zowel de 5000 als 10.000 meter. Tussen laatstgenoemde afstand en de marathon zat één dag rust en toch presteerde Hassan het om naar het goud te rennen op de 42,195 kilometer. Ze versloeg in een opmerkelijke eindsprint de Ethiopische Tigist Assefa.
Hassan maakt ook nog kans om te worden gekozen tot beste atlete van de wereld op de weg. Ze behoort tot de vijf genomineerden in de verkiezing.
Vierde keer
De geboren Ethiopische kreeg in de verkiezing van de atletiekbond de meeste stemmen van het publiek en de vakjury. Bol gold als haar grote concurrente. De Amersfoortse grossierde dit jaar in prijzen en records, met als hoogtepunt drie olympische medailles. Bol loodste op de Spelen in Parijs met een fabelachtige slotronde het team op de 4x400 meter gemengde estafette naar het goud. Ze pakte zilver met de vrouwenploeg op de 4x400 meter estafette en brons op de 400 meter horden.
Voor Hassan is het de vierde keer dat ze is uitgeroepen tot atleet van het jaar. Ze kreeg de onderscheiding ook in 2018, 2019 en 2021. De vorige twee jaar ging de prijs naar Bol.
Niels Laros
Niels Laros kreeg als eerste talent de Dafne Schippers Talent Award. De 19-jarige atleet uit Oosterhout liep op de Olympische Spelen van Parijs naar een zesde plaats op de 1500 meter in een Europees juniorenrecord (onder 20 jaar) van 3.29,54. De Brabander werd in oktober al uitgeroepen tot Europees talent van het jaar en maakt nog kans op de verkiezing tot talent van het jaar in de wereld.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
14 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
16 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
16 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
17 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
18 uur geleden