Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan wint van Bol in verkiezing Nederlandse atleet van het jaar

Hassan wint van Bol in verkiezing Nederlandse atleet van het jaar

AMERSFOORT (ANP) - Sifan Hassan is gekozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. Dat gebeurde tijdens een gala van de Atletiekunie in Amersfoort. De olympisch kampioene op de marathon won de verkiezing van Femke Bol en para-atleet Joël de Jong, de twee andere kandidaten op de shortlist.

Hassan won de verkiezing al voor de vierde keer. De 31-jarige specialiste op de lange afstanden was op de Olympische Spelen in Parijs de eerste vrouw ooit die de baanafstanden 5000 en 10.000 meter combineerde met de marathon. Ze won brons op zowel de 5000 als 10.000 meter. Tussen laatstgenoemde afstand en de marathon zat één dag rust en toch presteerde Hassan het om naar het goud te rennen op de 42,195 kilometer. Ze versloeg in een opmerkelijke eindsprint de Ethiopische Tigist Assefa.

Hassan maakt ook nog kans om te worden gekozen tot beste atlete van de wereld op de weg. Ze behoort tot de vijf genomineerden in de verkiezing.

Vierde keer

De geboren Ethiopische kreeg in de verkiezing van de atletiekbond de meeste stemmen van het publiek en de vakjury. Bol gold als haar grote concurrente. De Amersfoortse grossierde dit jaar in prijzen en records, met als hoogtepunt drie olympische medailles. Bol loodste op de Spelen in Parijs met een fabelachtige slotronde het team op de 4x400 meter gemengde estafette naar het goud. Ze pakte zilver met de vrouwenploeg op de 4x400 meter estafette en brons op de 400 meter horden.

Voor Hassan is het de vierde keer dat ze is uitgeroepen tot atleet van het jaar. Ze kreeg de onderscheiding ook in 2018, 2019 en 2021. De vorige twee jaar ging de prijs naar Bol.

Niels Laros

Niels Laros kreeg als eerste talent de Dafne Schippers Talent Award. De 19-jarige atleet uit Oosterhout liep op de Olympische Spelen van Parijs naar een zesde plaats op de 1500 meter in een Europees juniorenrecord (onder 20 jaar) van 3.29,54. De Brabander werd in oktober al uitgeroepen tot Europees talent van het jaar en maakt nog kans op de verkiezing tot talent van het jaar in de wereld.

Meer uit Sport

Baas AIU: mondiale strijd tegen doping is vastgelopen

MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.

1 uur geleden
Darter Zonneveld boekt eenvoudige zege op WK

LONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.

2 uur geleden
Van der Poel verwacht dat hij in Namen om de zege kan strijden

NAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."

3 uur geleden
Ben Sulayem herkozen als voorzitter van autosportfederatie FIA

TASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.

5 uur geleden
Handballer Smits slaat EK 2026 uit voorzorg over

ARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.

5 uur geleden
Skiester Vonn wint na zeven jaar weer wereldbekerwedstrijd

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.

5 uur geleden
IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

21 uur geleden