Hassan wint na goud op 5000 meter brons op 1500 meter in Tokio
TOKIO (ANP) - Sifan Hassan heeft op de Olympische Spelen haar tweede medaille veroverd, maar het is geen gouden geworden. Ze veroverde het brons in de finale van de 1500 meter.
De 28-jarige atlete moest in het Olympisch Stadion het goud laten aan de Keniaanse Faith Kipyegon, die haar olympische titel op deze afstand prolongeerde. De Britse Laura Muir finishte ook nog voor de Nederlandse en kaapte het zilver weg.
Eerder won Hassan goud op de 5000 meter. Toen had geen van de andere finalisten een antwoord op de versnelling van de Nederlandse in de slotronde. In de finale van de 1500 meter liep het anders.
Hassan nam al na 200 meter, bewust zei ze later, de koppositie en bepaalde het tempo. Dat was een ongewone aanblik, want meestal loopt ze de eerste rondjes achterin. Kipyegon volgde haar spoor. In de laatste ronde bleek de Keniaanse over de sterkste benen te beschikken. Ze ging over Hassan heen, die niet kon volgen en voor het uitkomen van de laatste bocht ook nog werd ingehaald door Muir. Kipyegon finishte in 3.53,11, Muir noteerde 3.54,50 en Hassan klokte 3.55,86.
Hassan, die ook met brons erg blij was, loopt zaterdag opnieuw een finale. Dan gaat ze voor goud op de 10.000 meter. Ze is de eerste atlete die de loopafstanden 1500, 5000 en 10.000 combineert op de Spelen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
27 minuten geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
46 minuten geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
2 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
6 uur geleden