Hassan weer niet gekozen tot beste atlete van de wereld
MONACO (ANP) - Sifan Hassan is ook dit jaar niet gekozen tot beste atlete van de wereld. De Venezolaanse hink-stap-springster Yulimar Rojas won de verkiezing van mondiale bond World Athletics, die plaatsvond in een virtuele ceremonie.
De Nederlandse atlete behoorde in 2020 evenals vorig jaar tot de vijf finalisten die kans maakten op de eretitel. Hassan, de tweevoudig wereldkampioene van Doha 2019, verpulverde begin september in Brussel het werelduurrecord en bracht het op 18,930 kilometer. Ze liep enkele weken later in Hengelo ook een Europees record op de 10.000 meter. Haar 29.36,67 is de vierde tijd ooit gelopen.
Vorig jaar zag ze de prijs gaan naar de Amerikaanse hordeloopster Dalilah Muhammad, dit jaar troefde Rojas haar af. De 25-jarige Venezolaanse won alle wedstrijden waar ze meedeed en bracht het wereldrecord op 15,43 meter. Tot die afstand kwam ze in maart in een indoormeeting in Madrid. In de buitenlucht kwam ze met 14,71 meter verder dan al haar concurrentes.
Duplantis
"Ik had dit niet verwacht, ik kan het nauwelijks geloven. Ik vond het al een overwinning dat ik bij de laatste vijf zat", zei Rojas, die naast Hassan concurrentie had van de Ethiopische Letesenbet Gidey (wereldrecord 5000 meter), de Keniaanse Peres Jepchirchir (wereldkampioene en wereldrecord halve marathon) en de Jamaicaanse Elaine Thompson-Herah (snelste van het jaar op 100 meter).
Bij de mannen won de Zweedse polsstokhoogspringer Armand 'Mondo' Duplantis de verkiezing. Hij kroonde zich tot beste atleet van het jaar door het wereldrecord twee keer te verbeteren en op 6,18 meter te zetten. De andere vier finalisten bij de mannen waren de Oegandees Joshua Cheptegei (wereldrecords 5000 meter en 10.000 meter), de Amerikaanse kogelstoter Ryan Crouser, de Duitse speerwerper Johannes Vetter en de Noorse hordeloper Karsten Warholm.
"Het was een vreemd seizoen dit jaar door de coronapandemie, maar ik heb er het het beste van gemaakt. Ik wilde de wereld graag laten zien waartoe ik in staat was", aldus de 21-jarige Duplantis, de jongste ooit die is gekozen tot beste atleet van de wereld. Hij won in 2020 alle zestien wedstrijden die hij meedeed.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
3 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
8 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
8 uur geleden