Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan weer niet gekozen tot beste atlete van de wereld

Hassan weer niet gekozen tot beste atlete van de wereld

MONACO (ANP) - Sifan Hassan is ook dit jaar niet gekozen tot beste atlete van de wereld. De Venezolaanse hink-stap-springster Yulimar Rojas won de verkiezing van mondiale bond World Athletics, die plaatsvond in een virtuele ceremonie.

De Nederlandse atlete behoorde in 2020 evenals vorig jaar tot de vijf finalisten die kans maakten op de eretitel. Hassan, de tweevoudig wereldkampioene van Doha 2019, verpulverde begin september in Brussel het werelduurrecord en bracht het op 18,930 kilometer. Ze liep enkele weken later in Hengelo ook een Europees record op de 10.000 meter. Haar 29.36,67 is de vierde tijd ooit gelopen.

Vorig jaar zag ze de prijs gaan naar de Amerikaanse hordeloopster Dalilah Muhammad, dit jaar troefde Rojas haar af. De 25-jarige Venezolaanse won alle wedstrijden waar ze meedeed en bracht het wereldrecord op 15,43 meter. Tot die afstand kwam ze in maart in een indoormeeting in Madrid. In de buitenlucht kwam ze met 14,71 meter verder dan al haar concurrentes.

Duplantis

"Ik had dit niet verwacht, ik kan het nauwelijks geloven. Ik vond het al een overwinning dat ik bij de laatste vijf zat", zei Rojas, die naast Hassan concurrentie had van de Ethiopische Letesenbet Gidey (wereldrecord 5000 meter), de Keniaanse Peres Jepchirchir (wereldkampioene en wereldrecord halve marathon) en de Jamaicaanse Elaine Thompson-Herah (snelste van het jaar op 100 meter).

Bij de mannen won de Zweedse polsstokhoogspringer Armand 'Mondo' Duplantis de verkiezing. Hij kroonde zich tot beste atleet van het jaar door het wereldrecord twee keer te verbeteren en op 6,18 meter te zetten. De andere vier finalisten bij de mannen waren de Oegandees Joshua Cheptegei (wereldrecords 5000 meter en 10.000 meter), de Amerikaanse kogelstoter Ryan Crouser, de Duitse speerwerper Johannes Vetter en de Noorse hordeloper Karsten Warholm.

"Het was een vreemd seizoen dit jaar door de coronapandemie, maar ik heb er het het beste van gemaakt. Ik wilde de wereld graag laten zien waartoe ik in staat was", aldus de 21-jarige Duplantis, de jongste ooit die is gekozen tot beste atleet van de wereld. Hij won in 2020 alle zestien wedstrijden die hij meedeed.

Meer uit Sport

Shorttrackers treffen Italië in kwartfinale gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.

3 uur geleden
American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

9 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

15 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

18 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

18 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

18 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

18 uur geleden