Hassan weer Nederlandse atlete van het jaar
EDE (ANP) - Sifan Hassan is door de Atletiekunie gekozen tot beste Nederlandse atleet van het afgelopen jaar. Dat gebeurde op het Atletiekgala in Ede. Vorig jaar viel de eer haar ook al ten deel.
De vakjury kon dit jaar niet om de 26-jarige Hassan heen. Ze leverde op de WK in Doha (Qatar) een unieke prestatie met dubbel goud. Ze won de titels op de 1500 en de 10.000 meter. Daarnaast liep ze twee wereldrecords (5 kilometer op de weg en 1 Engelse mijl) en drie Europese records (1500 meter, 3000 meter en 5000 meter).
Het is de eerste verkiezing van 2019 die Hassan wint. Ze greep namelijk naast de eretitels beste atlete van de wereld en beste atlete van Europa. Die gingen naar respectievelijk de Amerikaanse hordeloopster Dalilah Muhammad en de Russische hoogspringster Maria Lasitskene. Hassan maakt volgende week nog kans om ook tot Sportvrouw van het Jaar in Nederland te worden gekozen.
Vier atleten haalden de shortlist voor de verkiezing van beste Nederlandse atleet. Naast Hassan waren dat hordeloopster Nadine Visser, sprinter Joris van Gool en para-atleet Ronald Hertog.
Meer uit Sport
OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
3 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
6 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
8 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
9 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
9 uur geleden