Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan weer Nederlandse atlete van het jaar

Hassan weer Nederlandse atlete van het jaar

EDE (ANP) - Sifan Hassan is door de Atletiekunie gekozen tot beste Nederlandse atleet van het afgelopen jaar. Dat gebeurde op het Atletiekgala in Ede. Vorig jaar viel de eer haar ook al ten deel.

De vakjury kon dit jaar niet om de 26-jarige Hassan heen. Ze leverde op de WK in Doha (Qatar) een unieke prestatie met dubbel goud. Ze won de titels op de 1500 en de 10.000 meter. Daarnaast liep ze twee wereldrecords (5 kilometer op de weg en 1 Engelse mijl) en drie Europese records (1500 meter, 3000 meter en 5000 meter).

Het is de eerste verkiezing van 2019 die Hassan wint. Ze greep namelijk naast de eretitels beste atlete van de wereld en beste atlete van Europa. Die gingen naar respectievelijk de Amerikaanse hordeloopster Dalilah Muhammad en de Russische hoogspringster Maria Lasitskene. Hassan maakt volgende week nog kans om ook tot Sportvrouw van het Jaar in Nederland te worden gekozen.

Vier atleten haalden de shortlist voor de verkiezing van beste Nederlandse atleet. Naast Hassan waren dat hordeloopster Nadine Visser, sprinter Joris van Gool en para-atleet Ronald Hertog.

Meer uit Sport

Zilver voor shorttrackers op gemengde aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.

3 uur geleden
Brand wint in Tabor eerste wedstrijd om wereldbeker veldrijden

TABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.

3 uur geleden
Norris vindt diskwalificatie bij GP van Las Vegas 'frustrerend'

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

5 uur geleden
Spanning stijgt in Formule 1 na diskwalificatie Norris en Piastri

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.

6 uur geleden
Norris en Piastri mogelijk gestraft na Grote Prijs van Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.

8 uur geleden
Norris noemt Verstappen verdiende winnaar: heb het zelf verpest

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.

9 uur geleden
Stoere praat McLaren stimuleerde Verstappen 'nog harder' te gaan

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.

9 uur geleden