Hassan weer genomineerd voor verkiezing atlete van het jaar
MONACO (ANP) - Atlete Sifan Hassan is opnieuw een van de vijf genomineerden om te worden verkozen tot beste atlete van de wereld in de categorie wegatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics bekend. Vorig jaar won Hassan de eretitel voor het eerst.
Om haar titel te prolongeren moet de regerend olympisch kampioen op de klassieke afstand over 42,195 kilometer afrekenen met de Ethiopische toploopster Tigst Assefa, de huidige nummer 1 op de wereldranglijst op de marathon. De overige genomineerden zijn de Keniaanse atletes Peres Jepchirchir (wereldkampioen op de marathon) en Agnes Ngetich, en de Spaanse María Pérez. De Spaanse snelwandelaarster was ook genomineerd om Europese atlete van het jaar te worden, maar verloor deze verkiezing van Femke Bol.
Twee weken geleden werden de genomineerden voor de titel beste atleet ter wereld in de categorie baanatleten bekendgemaakt, onder wie Femke Bol. De Amersfoortse neemt het onder meer op tegen de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, afgelopen jaren haar grote rivale op de 400 meter horden die zeer succesvol overstapte naar de 400 meter zonder hindernissen. De genomineerden in de categorie technische onderdelen zijn vorige week onthuld.
Marathon van Sydney
Het publiek kan tot 2 november een winnaar kiezen in de categorie wegatleten. Tijdens een gala van World Athletics worden op 30 november de winnaars bekendgemaakt.
Hassan (32) schreef eind augustus de marathon van Sydney op haar naam en staat zondag voor het eerst in haar carrière aan de start van de marathon van New York.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - De Zwitserse Moto3-coureur Noah Dettwiler vecht in een ziekenhuis in Kuala Lumpur voor zijn leven na een zware crash zondag in de Grote Prijs van Maleisië. Artsen hebben de afgelopen uren verschillende operaties uitgevoerd en gezegd dat de 20-jarige coureur nog in kritieke toestand verkeert.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull neemt pas aan het einde van het seizoen een besluit over wie in 2026 de tweede rijder is naast Max Verstappen. Topadviseur Helmut Marko en teambaas Laurent Mekies zeiden na de Grote Prijs van Mexico dat het team geen haast heeft en rond de laatste race in Abu Dhabi de definitieve keuze maakt. "We hebben het besluit uitgesteld, omdat we ons volledig willen richten op het kampioenschap", zei Marko tegen platform motorsport.com.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull neemt pas aan het einde van het seizoen een besluit over wie in 2026 de tweede rijder is naast Max Verstappen. Topadviseur Helmut Marko en teambaas Laurent Mekies zeiden na de Grote Prijs van Mexico dat het team geen haast heeft en rond de laatste race in Abu Dhabi de definitieve keuze maakt. "We hebben het besluit uitgesteld, omdat we ons volledig willen richten op het kampioenschap", zei Marko tegen platform motorsport.com.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Lando Norris blijft ontspannen en gefocust op zichzelf, ook nu hij de leiding in het kampioenschap heeft overgenomen van zijn teamgenoot Oscar Piastri. Dat heeft de Britse McLaren-coureur gezegd na zijn zege in de Grote Prijs van Mexico waardoor hij 1 punt meer heeft dan de Australiër. Piastri verspeelde in de afgelopen races een ruime voorsprong.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de titelstrijd in de Formule 1 een nieuwe wending gegeven. De Brit van McLaren nam door een imponerende zege in de Grote Prijs van Mexico de leiding in het kampioenschap over van zijn teamgenoot Oscar Piastri, die als vijfde finishte.
16 uur geledenSANTIAGO (ANP) - De Nederlandse equipe op de WK baanwielrennen heeft de titelstrijd in Chili afgesloten met negen gouden medailles, twee zilveren en twee bronzen. Geen land kwam in de buurt op de piste van Santiago. Grootverdiener was Harrie Lavreysen die zondag op de sprint zijn vierde wereldtitel veroverde. Hetty van de Wouw kon op de keirin geen gevolg geven aan haar drie titels.
17 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Yoeri Havik heeft bij de WK baanwielrennen in Chili het brons veroverd op de afvalkoers. De titel was voor de Italiaan Elia Viviani, die zijn carrière dit jaar beëindigt. Het zilver was voor de Nieuw-Zeelander Campbell Stewart.
18 uur geleden