Hassan verstapt zich en wordt vierde op 3000 meter in Lausanne
LAUSANNE (ANP) - Sifan Hassan heeft bij de Diamond League in Lausanne genoegen moeten nemen met de vierde plaats op de 3000 meter. De tweevoudig olympisch kampioene rende zoals gebruikelijk in de laatste ronde naar voren toe, maar na het uitkomen van de laatste bocht bleef een eindsprint uit. De zege ging naar Francine Niyonsaba uit Burundi, die de Amerikaanse Alicia Monson op de streep aftroefde.
Hassan (29) won begin deze maand een 3000 meter voor de Diamond League in de Poolse stad Chorzów. Dat deed ze in 8.39,27. De race in Lausanne ging een stuk sneller. Hassan begon zoals ze gewend is achterin het veld, om uit het gedrang te blijven. Toch kwam ze halverwege de race bijna ten val toen ze zich tot twee keer toe verstapte. Hassan stapte eerst met haar rechtervoet op de opstaande rand langs de baan en vervolgens ook met haar linkervoet. Ze had daar zichtbaar last van.
Hassan, die vorig jaar op de Spelen van Tokio goud pakte op de 5000 en 10.000 meter en brons op de 1500 meter, rukte in de laatste ronde op naar de tweede plaats achter Monson. Ze kon de Amerikaanse echter niet voorbij en werd op het laatste stuk gepasseerd door Niyonsaba en de Keniaanse Beatrice Chebet. Monson dacht te gaan winnen en stak vlak voor de finish al haar armen omhoog, maar liet zich verrassen door de eindsprint van Niyonsaba. Zij won in 8.26,80, Hassan werd vierde in 8.28,28.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
8 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
12 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
18 uur geleden