Hassan verstapt zich en wordt vierde op 3000 meter in Lausanne
LAUSANNE (ANP) - Sifan Hassan heeft bij de Diamond League in Lausanne genoegen moeten nemen met de vierde plaats op de 3000 meter. De tweevoudig olympisch kampioene rende zoals gebruikelijk in de laatste ronde naar voren toe, maar na het uitkomen van de laatste bocht bleef een eindsprint uit. De zege ging naar Francine Niyonsaba uit Burundi, die de Amerikaanse Alicia Monson op de streep aftroefde.
Hassan (29) won begin deze maand een 3000 meter voor de Diamond League in de Poolse stad Chorzów. Dat deed ze in 8.39,27. De race in Lausanne ging een stuk sneller. Hassan begon zoals ze gewend is achterin het veld, om uit het gedrang te blijven. Toch kwam ze halverwege de race bijna ten val toen ze zich tot twee keer toe verstapte. Hassan stapte eerst met haar rechtervoet op de opstaande rand langs de baan en vervolgens ook met haar linkervoet. Ze had daar zichtbaar last van.
Hassan, die vorig jaar op de Spelen van Tokio goud pakte op de 5000 en 10.000 meter en brons op de 1500 meter, rukte in de laatste ronde op naar de tweede plaats achter Monson. Ze kon de Amerikaanse echter niet voorbij en werd op het laatste stuk gepasseerd door Niyonsaba en de Keniaanse Beatrice Chebet. Monson dacht te gaan winnen en stak vlak voor de finish al haar armen omhoog, maar liet zich verrassen door de eindsprint van Niyonsaba. Zij won in 8.26,80, Hassan werd vierde in 8.28,28.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
30 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
55 minuten geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
3 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
4 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
6 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
7 uur geleden