Hassan verstapt zich en wordt vierde op 3000 meter in Lausanne
LAUSANNE (ANP) - Sifan Hassan heeft bij de Diamond League in Lausanne genoegen moeten nemen met de vierde plaats op de 3000 meter. De tweevoudig olympisch kampioene rende zoals gebruikelijk in de laatste ronde naar voren toe, maar na het uitkomen van de laatste bocht bleef een eindsprint uit. De zege ging naar Francine Niyonsaba uit Burundi, die de Amerikaanse Alicia Monson op de streep aftroefde.
Hassan (29) won begin deze maand een 3000 meter voor de Diamond League in de Poolse stad Chorzów. Dat deed ze in 8.39,27. De race in Lausanne ging een stuk sneller. Hassan begon zoals ze gewend is achterin het veld, om uit het gedrang te blijven. Toch kwam ze halverwege de race bijna ten val toen ze zich tot twee keer toe verstapte. Hassan stapte eerst met haar rechtervoet op de opstaande rand langs de baan en vervolgens ook met haar linkervoet. Ze had daar zichtbaar last van.
Hassan, die vorig jaar op de Spelen van Tokio goud pakte op de 5000 en 10.000 meter en brons op de 1500 meter, rukte in de laatste ronde op naar de tweede plaats achter Monson. Ze kon de Amerikaanse echter niet voorbij en werd op het laatste stuk gepasseerd door Niyonsaba en de Keniaanse Beatrice Chebet. Monson dacht te gaan winnen en stak vlak voor de finish al haar armen omhoog, maar liet zich verrassen door de eindsprint van Niyonsaba. Zij won in 8.26,80, Hassan werd vierde in 8.28,28.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
2 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
5 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
6 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
13 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
13 uur geleden