Hassan verbetert Europees record op 10.000 meter
HENGELO (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft bij een baanwedstrijd in het FBK-stadion in Hengelo het Europees record op de 10.000 meter verbeterd. In de stromende regen in Hengelo kwam Hassan tot 29.36,67 minuten en dook daarmee ruim onder de Europese toptijd van Paula Radcliffe.
Radcliffe had in 2002 het Europees record op 30.01,09 minuten gezet. Hassan was met 29.36 veel sneller en dook ook veertig seconden onder haar eigen persoonlijke record van 30.17,62 dat ze in 2019 in Doha had gelopen. Haar nieuwe toptijd was ook een ruime verbetering van het Nederlands record van Lornah Kiplagat uit 2003: 30.12,53.
De 27-jarige atlete bereidt zich voor op de WK halve marathon volgende week in Gdynia in Polen. In het Fanny Blankers-Koen Stadion deed ze een aanval op het wereldrecord dat de Ethiopische Almaz Ayana in tijdens de Spelen van Rio de Janeiro in 2016 op van 29.17,45 had gezet. Met behulp van de Britse Laura Weightman als haas en door middel van lichten langs de baan die de 'tijd' van het wereldrecord aangaven, lag Hassan tot ongeveer halverwege op schema. Daarna moest ze het recordschema in de slechte weersomstandigheden laten gaan.
Kou en regen
"Ik ben heel blij dat ik ondanks de omstandigheden een Europees record gelopen heb, dat al zo lang stond op naam van Paula", zei Hassan. "Het was een moeilijke race vandaag door de kou en de regen. Ik voelde me fit vandaag en ik hoopte op betere omstandigheden. Dit record geeft mij veel vertrouwen."
Hassan verbeterde in september tijdens de Memorial Van Damme ook al het werelduurrecord. Ze kwam in Brussel tot een afstand van 18 kilometer en 930 meter. Dat was veel verder dan de 18,517 kilometer die de Ethiopische Dire Tune in juni 2008 liep.
Meer uit Sport
MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
57 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
7 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
21 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
1 dag geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
1 dag geleden