Hassan verbetert Europees record op 10.000 meter
HENGELO (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft bij een baanwedstrijd in het FBK-stadion in Hengelo het Europees record op de 10.000 meter verbeterd. In de stromende regen in Hengelo kwam Hassan tot 29.36,67 minuten en dook daarmee ruim onder de Europese toptijd van Paula Radcliffe.
Radcliffe had in 2002 het Europees record op 30.01,09 minuten gezet. Hassan was met 29.36 veel sneller en dook ook veertig seconden onder haar eigen persoonlijke record van 30.17,62 dat ze in 2019 in Doha had gelopen. Haar nieuwe toptijd was ook een ruime verbetering van het Nederlands record van Lornah Kiplagat uit 2003: 30.12,53.
De 27-jarige atlete bereidt zich voor op de WK halve marathon volgende week in Gdynia in Polen. In het Fanny Blankers-Koen Stadion deed ze een aanval op het wereldrecord dat de Ethiopische Almaz Ayana in tijdens de Spelen van Rio de Janeiro in 2016 op van 29.17,45 had gezet. Met behulp van de Britse Laura Weightman als haas en door middel van lichten langs de baan die de 'tijd' van het wereldrecord aangaven, lag Hassan tot ongeveer halverwege op schema. Daarna moest ze het recordschema in de slechte weersomstandigheden laten gaan.
Kou en regen
"Ik ben heel blij dat ik ondanks de omstandigheden een Europees record gelopen heb, dat al zo lang stond op naam van Paula", zei Hassan. "Het was een moeilijke race vandaag door de kou en de regen. Ik voelde me fit vandaag en ik hoopte op betere omstandigheden. Dit record geeft mij veel vertrouwen."
Hassan verbeterde in september tijdens de Memorial Van Damme ook al het werelduurrecord. Ze kwam in Brussel tot een afstand van 18 kilometer en 930 meter. Dat was veel verder dan de 18,517 kilometer die de Ethiopische Dire Tune in juni 2008 liep.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
2 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
13 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
15 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
16 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
17 uur geleden