Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hassan verbetert Europees record op 10.000 meter

Hassan verbetert Europees record op 10.000 meter

HENGELO (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft bij een baanwedstrijd in het FBK-stadion in Hengelo het Europees record op de 10.000 meter verbeterd. In de stromende regen in Hengelo kwam Hassan tot 29.36,67 minuten en dook daarmee ruim onder de Europese toptijd van Paula Radcliffe.

Radcliffe had in 2002 het Europees record op 30.01,09 minuten gezet. Hassan was met 29.36 veel sneller en dook ook veertig seconden onder haar eigen persoonlijke record van 30.17,62 dat ze in 2019 in Doha had gelopen. Haar nieuwe toptijd was ook een ruime verbetering van het Nederlands record van Lornah Kiplagat uit 2003: 30.12,53.

De 27-jarige atlete bereidt zich voor op de WK halve marathon volgende week in Gdynia in Polen. In het Fanny Blankers-Koen Stadion deed ze een aanval op het wereldrecord dat de Ethiopische Almaz Ayana in tijdens de Spelen van Rio de Janeiro in 2016 op van 29.17,45 had gezet. Met behulp van de Britse Laura Weightman als haas en door middel van lichten langs de baan die de 'tijd' van het wereldrecord aangaven, lag Hassan tot ongeveer halverwege op schema. Daarna moest ze het recordschema in de slechte weersomstandigheden laten gaan.

Kou en regen

"Ik ben heel blij dat ik ondanks de omstandigheden een Europees record gelopen heb, dat al zo lang stond op naam van Paula", zei Hassan. "Het was een moeilijke race vandaag door de kou en de regen. Ik voelde me fit vandaag en ik hoopte op betere omstandigheden. Dit record geeft mij veel vertrouwen."

Hassan verbeterde in september tijdens de Memorial Van Damme ook al het werelduurrecord. Ze kwam in Brussel tot een afstand van 18 kilometer en 930 meter. Dat was veel verder dan de 18,517 kilometer die de Ethiopische Dire Tune in juni 2008 liep.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

14 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

16 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

16 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

19 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden