Hassan verbetert Europees record op 10.000 meter
HENGELO (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft bij een baanwedstrijd in het FBK-stadion in Hengelo het Europees record op de 10.000 meter verbeterd. In de stromende regen in Hengelo kwam Hassan tot 29.36,67 minuten en dook daarmee ruim onder de Europese toptijd van Paula Radcliffe.
Radcliffe had in 2002 het Europees record op 30.01,09 minuten gezet. Hassan was met 29.36 veel sneller en dook ook veertig seconden onder haar eigen persoonlijke record van 30.17,62 dat ze in 2019 in Doha had gelopen. Haar nieuwe toptijd was ook een ruime verbetering van het Nederlands record van Lornah Kiplagat uit 2003: 30.12,53.
De 27-jarige atlete bereidt zich voor op de WK halve marathon volgende week in Gdynia in Polen. In het Fanny Blankers-Koen Stadion deed ze een aanval op het wereldrecord dat de Ethiopische Almaz Ayana in tijdens de Spelen van Rio de Janeiro in 2016 op van 29.17,45 had gezet. Met behulp van de Britse Laura Weightman als haas en door middel van lichten langs de baan die de 'tijd' van het wereldrecord aangaven, lag Hassan tot ongeveer halverwege op schema. Daarna moest ze het recordschema in de slechte weersomstandigheden laten gaan.
Kou en regen
"Ik ben heel blij dat ik ondanks de omstandigheden een Europees record gelopen heb, dat al zo lang stond op naam van Paula", zei Hassan. "Het was een moeilijke race vandaag door de kou en de regen. Ik voelde me fit vandaag en ik hoopte op betere omstandigheden. Dit record geeft mij veel vertrouwen."
Hassan verbeterde in september tijdens de Memorial Van Damme ook al het werelduurrecord. Ze kwam in Brussel tot een afstand van 18 kilometer en 930 meter. Dat was veel verder dan de 18,517 kilometer die de Ethiopische Dire Tune in juni 2008 liep.
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
26 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
17 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
21 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
21 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
21 uur geleden