Hassan staat wereldtitel 10.000 meter af en wordt vierde
EUGENE (ANP) - Sifan Hassan heeft bij de WK in het Amerikaanse Eugene haar wereldtitel op de 10.000 meter moeten afstaan. De 29-jarige olympisch kampioene wist in de race in stadion Hayward Field zelfs het podium niet te bereiken. Ze eindigde als vierde.
Het goud was voor de Ethiopische Letesenbet Gidey, die ook de houdster is van het wereldrecord. De Keniaanse Hellen Obiri pakte zilver en haar landgenote Margaret Kipkemboi het brons.
De finale mondde uit in een lange eindsprint, waarin Hassan op de laatste 100 meter net tekortkwam voor het podium.
Het was voor de wedstrijd in Hayward Field allerminst zeker dat Hassan wel even zou gaan winnen of een medaille zou halen. Ze nam na de Olympische Spelen van vorig jaar in Tokio, waar ze drie medailles bemachtigde, voor een lange periode afstand van het hardlopen en begon pas tien weken voor de WK weer serieus te trainen. Er was dus twijfel of ze in topvorm zou verkeren.
In de wedstrijd bleek dat die lange onderbreking en late voorbereiding zich toch wreekten. Ze verschool zich vrijwel de hele wedstrijd achterin het veld en bemoeide zich niet met het tempo vooraan. De strijd ontbrandde pas in de laatste vier ronden, toen de Ethiopische en Keniaanse atletes het initiatief namen. Hassan kon mee en had in de slotronde nog zicht op een podiumplek, maar in de laatste meters voor de streep verkrampte ze.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
3 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geleden