Hassan schrok wel even na val maar voelt zich goed voor finale
TOKIO (ANP) - Sifan Hassan denkt niet dat haar valpartij in de serie van de 1500 meter van invloed zal zijn op haar prestatie in de finale van de 5000 meter. De favoriete kwam in de laatste ronde ten val en moest zich op de laatste 400 meter flink inspannen om uitschakeling te voorkomen.
"Ik schrok wel even, maar ik dacht meteen: ik kan niet stoppen", zei de 28-jarige Hassan. "Verder voel ik me goed en ik denk niet dat het invloed heeft op de voorbereiding voor de finale van de 5000 meter."
Hassan struikelde bij het ingaan van de laatste ronde over Edinah Jebitok uit Kenia. Ze stond snel op, zette de achtervolging in en moest zeker een gat van 40 meter overbruggen naar de koplopers. Na een indrukwekkende versnelling kwam ze alsnog als eerste over de finish. De laatste ronde kostte echter de nodige kracht.
Kort na haar race gaf Hassan met een hoofdknik al aan dat ze fysiek in orde is.
De finale van de 5000 meter is maandag om 14.40 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
2 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
16 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
17 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden