Hassan na solide 5000 meter naar finale WK, Koster uitgeschakeld
EUGENE (ANP) - Sifan Hassan heeft zich op de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene eenvoudig voor de finale van de 5000 meter geplaatst. De olympisch kampioene op deze afstand eindigde in haar serie als derde in 14.52,89 en ging rechtstreeks door naar de finale op zaterdag.
Maureen Koster werd uitgeschakeld in de series. De 30-jarige atlete uit Boskoop eindigde in haar serie als negende in een tijd van 15.18,17 en die klassering was onvoldoende. Ze kon nog even hopen dat haar tijd goed genoeg was om als een van de vijf tijdsnelsten door te gaan naar de finale, maar in de tweede heat liepen te veel atletes harder. Koster liep uiteindelijk de 21e tijd.
Hassan kwam eerder op de WK uit op de 10.000 meter. Ze eindigde net buiten de medailles op de vierde plaats op de afstand, waarop ze vorig jaar ook olympisch goud won en drie jaar geleden de wereldtitel.
De 29-jarige Sportvrouw van het Jaar overwoog dit jaar helemaal geen wedstrijden te lopen omdat ze na de Spelen van Tokio fysiek en mentaal zo uitgeput was, dat ze maandenlang de hardloopschoenen in de kast liet liggen. Pas tien weken voor de WK hervatte ze serieus de training en bereidde ze zich op hoogte voor in Park City (Utah).
Op de 10.000 meter wreekte zich de korte voorbereidingstijd en het gebrek aan wedstrijdritme. Ze miste in de slotronde het van haar bekende vlammende eindschot. Om zich te plaatsen voor de finale van de 5000 meter hoefde ze zich niet bovenmatig in te spannen.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Tweevoudig ritwinnaar Thymen Arensman zit nog in onzekerheid over zijn vorm en fitheid tijdens de komende Tour de France, die zaterdag begint in Barcelona. Ruim een maand geleden reed hij voor het klassement in de Giro d'Italia, waarin hij als vierde eindigde. De 26-jarige wielrenner van Netcompany Ineos combineerde de twee grote rondes vorig jaar ook al, wat hem bij zijn Tourdebuut twee ritzeges opleverde.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.
16 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
20 uur geleden