Hassan mist vorm in Tokio en ontdekt: iedere marathon is anders
TOKIO (ANP) - Iedere marathon is anders. Dat is Sifan Hassan te weten gekomen na de marathon van Tokio. De Nederlandse atlete kon niet mee met de kopgroep en eindigde op twee minuten achterstand als vierde. "Meer dan dit zat er niet in. Ik was niet in mijn beste vorm. De drie loopsters die voor mij eindigden, waren beter in vorm", zei ze via een beeldverbinding met de Japanse hoofdstad.
Hassan baarde vorig jaar opzien door in april bij haar debuut op de marathon meteen de major in Londen te winnen in 2.18.33. In oktober zegevierde ze na een indrukwekkende solo in de marathon van Chicago in een Europees record van 2.13.44. Het is nog altijd de tweede tijd ooit gelopen.
In Tokio, waar ze in 2021 olympische roem vergaarde met gouden medailles op de 5000 en 10.000 meter, bleef ze ver verwijderd van de winst. De Ethiopische Sutume Asefa Kebede won in 2.15.55. De Keniaanse Rosemary Wanjiru werd tweede in 2.16.14 en regerend wereldkampioene Amane Beriso uit Ethiopië derde in 2.16.58. Hassan passeerde de meet als vierde in 2.18.05.
Niet ontevreden
"Je oogst wat je zaait. Ik heb na Chicago twee maanden vakantie genomen, dus ik heb minder in de voorbereiding gestoken. En dan merk je dat iedere marathon anders is, ik voelde mij als iemand die nog nooit een marathon had gelopen", zei de 31-jarige atlete. Ze merkte het tijdens de race na 25 kilometer toen ze een drankpost miste en even terug moest om alsnog de drinkbus te pakken. "Ik wilde het gaatje naar de kopgroep dichtlopen, maar ik kon het niet."
Natuurlijk had ze liever gewonnen of op zijn minst het podium gehaald, maar toch was Hassan niet ontevreden. Haar tijd van 2.18.05 was helemaal niet zo slecht en de laatste 7 kilometer gingen best goed. "Ik voelde me tegen het einde van de wedstrijd beter dan in het begin. Toen had ik moeite met mijn ademhaling, mijn lichaam moest nog warm worden en ik wilde niet drinken. Na 37 kilometer voelde ik me goed, maar het gat was al groot, ik kon dat niet meer goedmaken."
Ze herhaalde nog maar eens dat haar plannen voor de Spelen in Parijs nog niet vaststaan. Hassan overweegt een combinatie van de marathon en afstanden op de baan. "Ik ga de afstanden lopen waarvan ik denk dat ik de meeste kans maak op een medaille."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
6 uur geleden