Hassan mist vorm in Tokio en ontdekt: iedere marathon is anders
TOKIO (ANP) - Iedere marathon is anders. Dat is Sifan Hassan te weten gekomen na de marathon van Tokio. De Nederlandse atlete kon niet mee met de kopgroep en eindigde op twee minuten achterstand als vierde. "Meer dan dit zat er niet in. Ik was niet in mijn beste vorm. De drie loopsters die voor mij eindigden, waren beter in vorm", zei ze via een beeldverbinding met de Japanse hoofdstad.
Hassan baarde vorig jaar opzien door in april bij haar debuut op de marathon meteen de major in Londen te winnen in 2.18.33. In oktober zegevierde ze na een indrukwekkende solo in de marathon van Chicago in een Europees record van 2.13.44. Het is nog altijd de tweede tijd ooit gelopen.
In Tokio, waar ze in 2021 olympische roem vergaarde met gouden medailles op de 5000 en 10.000 meter, bleef ze ver verwijderd van de winst. De Ethiopische Sutume Asefa Kebede won in 2.15.55. De Keniaanse Rosemary Wanjiru werd tweede in 2.16.14 en regerend wereldkampioene Amane Beriso uit Ethiopië derde in 2.16.58. Hassan passeerde de meet als vierde in 2.18.05.
Niet ontevreden
"Je oogst wat je zaait. Ik heb na Chicago twee maanden vakantie genomen, dus ik heb minder in de voorbereiding gestoken. En dan merk je dat iedere marathon anders is, ik voelde mij als iemand die nog nooit een marathon had gelopen", zei de 31-jarige atlete. Ze merkte het tijdens de race na 25 kilometer toen ze een drankpost miste en even terug moest om alsnog de drinkbus te pakken. "Ik wilde het gaatje naar de kopgroep dichtlopen, maar ik kon het niet."
Natuurlijk had ze liever gewonnen of op zijn minst het podium gehaald, maar toch was Hassan niet ontevreden. Haar tijd van 2.18.05 was helemaal niet zo slecht en de laatste 7 kilometer gingen best goed. "Ik voelde me tegen het einde van de wedstrijd beter dan in het begin. Toen had ik moeite met mijn ademhaling, mijn lichaam moest nog warm worden en ik wilde niet drinken. Na 37 kilometer voelde ik me goed, maar het gat was al groot, ik kon dat niet meer goedmaken."
Ze herhaalde nog maar eens dat haar plannen voor de Spelen in Parijs nog niet vaststaan. Hassan overweegt een combinatie van de marathon en afstanden op de baan. "Ik ga de afstanden lopen waarvan ik denk dat ik de meeste kans maak op een medaille."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
23 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden