Hassan met klein deel TeamNL naar sluitingsceremonie Spelen
TOKIO (ANP) - Omdat de meeste sporters Tokio al hebben verlaten, gaat TeamNL met een kleine afvaardiging naar het Olympisch Stadion voor de sluitingsceremonie van de Spelen. Abdi Nageeye krijgt tijdens de sluiting de zilveren medaille die hij eerder op de dag in Sapporo behaalde op de marathon. Sifan Hassan, winnares van het goud op de 5000 en 10.000 meter en brons op de 1500 meter, draagt de Nederlandse vlag.
"We gaan met zoveel mogelijk mensen naar het stadion", zei chef de mission Pieter van den Hoogenband tijdens zijn afsluitende persconferentie, die digitaal werd gehouden. "Sifan verdient onze maximale steun en Abdi ook. Het is ook fijn om deze ceremonie mee te mogen maken met alle mensen die zich hier helemaal kapot hebben gewerkt voor de sporters." De afvaardiging zal vooral bestaan uit begeleiders.
Boksster Nouchka Fontijn, die brons pakte in de klasse tot 75 kilogram, is als een van de weinige sporters nog in Tokio en loopt wel mee. De marathonloopsters Andrea Deelstra en Jill Holterman zijn vanuit Sapporo weer naar de Japanse hoofdstad gekomen en maken eveneens deel uit van de Nederlandse afvaardiging.
De baanwielrenners halen het niet. Zij zitten nog in Izu, een stad op zo'n 2,5 uur rijden van Tokio, waar zondag het baantoernooi werd afgesloten. Tweevoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen en de anderen komen maandagochtend vroeg naar Tokio om met het overgebleven deel van TeamNL terug te vliegen naar Amsterdam.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
5 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
6 uur geleden