Hassan met klein deel TeamNL naar sluitingsceremonie Spelen
TOKIO (ANP) - Omdat de meeste sporters Tokio al hebben verlaten, gaat TeamNL met een kleine afvaardiging naar het Olympisch Stadion voor de sluitingsceremonie van de Spelen. Abdi Nageeye krijgt tijdens de sluiting de zilveren medaille die hij eerder op de dag in Sapporo behaalde op de marathon. Sifan Hassan, winnares van het goud op de 5000 en 10.000 meter en brons op de 1500 meter, draagt de Nederlandse vlag.
"We gaan met zoveel mogelijk mensen naar het stadion", zei chef de mission Pieter van den Hoogenband tijdens zijn afsluitende persconferentie, die digitaal werd gehouden. "Sifan verdient onze maximale steun en Abdi ook. Het is ook fijn om deze ceremonie mee te mogen maken met alle mensen die zich hier helemaal kapot hebben gewerkt voor de sporters." De afvaardiging zal vooral bestaan uit begeleiders.
Boksster Nouchka Fontijn, die brons pakte in de klasse tot 75 kilogram, is als een van de weinige sporters nog in Tokio en loopt wel mee. De marathonloopsters Andrea Deelstra en Jill Holterman zijn vanuit Sapporo weer naar de Japanse hoofdstad gekomen en maken eveneens deel uit van de Nederlandse afvaardiging.
De baanwielrenners halen het niet. Zij zitten nog in Izu, een stad op zo'n 2,5 uur rijden van Tokio, waar zondag het baantoernooi werd afgesloten. Tweevoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen en de anderen komen maandagochtend vroeg naar Tokio om met het overgebleven deel van TeamNL terug te vliegen naar Amsterdam.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
43 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
2 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
3 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
11 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
13 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
14 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
14 uur geleden