Hassan loopt marathon van Sydney en slaat WK Tokio over
NIJMEGEN (ANP) - Sifan Hassan bereidt zich voor op de marathon van Sydney op 31 augustus. Dat meldt haar management Global Sports. Het wordt haar zesde race over de klassieke afstand van 42,195 kilometer. De Nederlandse atlete veroverde vorig jaar in Parijs olympisch goud op de marathon en werd als eerste Nederlander gekozen tot beste atlete van de wereld.
Haar keuze voor een marathon eind augustus betekent dat Hassan niet zal deelnemen aan de WK atletiek op de baan in Tokio in september. Na de marathon van Londen in april, waar de Nederlandse topatlete als derde eindigde, kondigde ze nog aan dat ze deze zomer weer wedstrijden zou gaan lopen op de baan, maar dat lijkt niet te gebeuren.
De marathon van Sydney maakt dit jaar voor het eerst deel uit van de World Marathon Majors en behoort daarmee tot de grootste en sterkst bezette stadsmarathons ter wereld. "Ik kijk er echt naar uit om weer een major te lopen", zegt Hassan in het persbericht. "Australië is zo'n sterk atletiekland, ik ben blij dat ik deel uitmaak van hun eerste major marathon."
Hassan, ook tweevoudig olympisch- en wereldkampioene op de baan, won bij haar debuut in april 2023 de marathon van Londen. Daarna volgde winst in de marathon van Chicago in een tijd van 2.13.44, een Europees record en de derde tijd ooit gelopen. Haar grootste succes was het goud op de marathon van Parijs, twee dagen nadat ze daar op de baan olympisch brons had gewonnen op de 10.000 meter.
Meer uit Sport
TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
3 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
17 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
21 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
1 dag geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
2 dagen geleden