Hassan krijgt concurrentie van Chepngetich in marathon Londen
LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen krijgt bij de vrouwen een topbezetting. Na de bevestigde deelname van olympisch kampioene Sifan Hassan, zegt nu ook wereldrecordhoudster Ruth Chepngetich toe. De Keniaanse atlete denkt zelfs dat in Londen een ander record mogelijk is.
"De marathon van Londen brengt altijd de beste atleten ter wereld samen. Het wordt een mooie strijd", zei Chepngetich in een verklaring. De 30-jarige atlete liep vorig jaar in Chicago een wereldrecord in 2 uur 9 minuten en 56 seconden, maar denkt in Londen aan een andere mijlpaal. Haar landgenote Peres Jepchirchir was vorig jaar met een tijd van 2.16.16 de snelste ooit in een race waarin de vrouwen gescheiden lopen van de mannen.
"Ik wil me zo goed mogelijk voorbereiden en we zullen zien of we Peres' record van vorig jaar kunnen verbeteren. Met de sterkte van het deelnemersveld denk ik dat we elkaar kunnen steunen. Ik heb in Chicago ervaren dat dromen kunnen uitkomen", aldus Chepngetich.
Hassan won in 2023 in Londen bij haar debuut op de marathon. De wedstrijd vindt dit jaar plaats op 27 april.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
13 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
16 uur geleden