Hassan krijgt concurrentie van Chepngetich in marathon Londen
LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen krijgt bij de vrouwen een topbezetting. Na de bevestigde deelname van olympisch kampioene Sifan Hassan, zegt nu ook wereldrecordhoudster Ruth Chepngetich toe. De Keniaanse atlete denkt zelfs dat in Londen een ander record mogelijk is.
"De marathon van Londen brengt altijd de beste atleten ter wereld samen. Het wordt een mooie strijd", zei Chepngetich in een verklaring. De 30-jarige atlete liep vorig jaar in Chicago een wereldrecord in 2 uur 9 minuten en 56 seconden, maar denkt in Londen aan een andere mijlpaal. Haar landgenote Peres Jepchirchir was vorig jaar met een tijd van 2.16.16 de snelste ooit in een race waarin de vrouwen gescheiden lopen van de mannen.
"Ik wil me zo goed mogelijk voorbereiden en we zullen zien of we Peres' record van vorig jaar kunnen verbeteren. Met de sterkte van het deelnemersveld denk ik dat we elkaar kunnen steunen. Ik heb in Chicago ervaren dat dromen kunnen uitkomen", aldus Chepngetich.
Hassan won in 2023 in Londen bij haar debuut op de marathon. De wedstrijd vindt dit jaar plaats op 27 april.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
6 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
8 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
9 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
11 uur geleden