Hassan krijgt concurrentie van Chepngetich in marathon Londen
LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen krijgt bij de vrouwen een topbezetting. Na de bevestigde deelname van olympisch kampioene Sifan Hassan, zegt nu ook wereldrecordhoudster Ruth Chepngetich toe. De Keniaanse atlete denkt zelfs dat in Londen een ander record mogelijk is.
"De marathon van Londen brengt altijd de beste atleten ter wereld samen. Het wordt een mooie strijd", zei Chepngetich in een verklaring. De 30-jarige atlete liep vorig jaar in Chicago een wereldrecord in 2 uur 9 minuten en 56 seconden, maar denkt in Londen aan een andere mijlpaal. Haar landgenote Peres Jepchirchir was vorig jaar met een tijd van 2.16.16 de snelste ooit in een race waarin de vrouwen gescheiden lopen van de mannen.
"Ik wil me zo goed mogelijk voorbereiden en we zullen zien of we Peres' record van vorig jaar kunnen verbeteren. Met de sterkte van het deelnemersveld denk ik dat we elkaar kunnen steunen. Ik heb in Chicago ervaren dat dromen kunnen uitkomen", aldus Chepngetich.
Hassan won in 2023 in Londen bij haar debuut op de marathon. De wedstrijd vindt dit jaar plaats op 27 april.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
13 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden